Mládežnícke basketbalové súťaže
Žilina – Mládežnícke basketbalové súťaže sezóny 2002/2003 aj za účasti zástupcov regiónu vrcholia.
Juniori – 1. liga
27. a 28. kolo: Svit – BK Váhostav – SK Žilina 90:57 (49:31), Dlábik 16, Tilinady 12, Benčic 9, Bros 7, Závodný 5, Kurtovič 4, J. Filo a T. Filo po 2, Kežmarok – BK Váhostav Žilina 56:53 (33:25), Benčic 15, Dlábik 12, Bros 11, T. Filo 7, Závodný, J. Filo, Tilandy a Krišica po 2.
1. Inter 28 26 2 3057:1495 54
2. Svit 28 23 5 2731:1641 51
3. Prievidza 28 23 5 2531:1726 51
4. Levice 26 23 3 2601:1425 49
5. S. N. Ves 26 22 4 2327:1834 48
6. Petržalka 28 17 11 2073:1863 45
7. Pezinok 27 18 9 2005:1867 45
8. Žilina 28 13 15 2258:2046 41
9. Košice 26 13 13 2045:1879 39
10. Kežmarok 28 11 17 1831:2485 39
11. SCMP 27 9 18 1774:2044 36
12. Zvolen 28 8 20 1840:2464 36
13. B. Bystrica 28 5 23 1833:2687 33
14. Rožňava 28 3 25 1442:2730 31
15. Patrizánske 26 4 22 1572:2578 30
16. Lučenec 28 1 27 1540:2687 29
V poslednom dvojkole hrá Váhostav – SK doma so Spišskou Novou Vsou.
Starší žiaci – 1. liga
17. a 18. kolo: Spišská Nová Ves – MBK Glitel ZŠ Limbová Žilina 53:63 ((33:36), Kačamrík 24, Rendla a Nižný po 7, Jáger a Podhorský po 6, Schmida 4, Šebesta 3, Papík, Hoferica a Kosec po 2, Svit – MBK Glitel ZŠ Limbová Žilina A 40:49 (22:21), Kačmarík 16, Papík, Nižný a Schmida po 6, Hrivík 5, Hoferica a Kosec po 4, Podhorský 2.
1. MBK Žilina 18 18 0 1274:909 36
2. Svit 18 11 7 10007:887 29
3. Pezinok 18 11 7 1068:944 29
4. Inter 18 11 7 1052:985 29
5. Prievidza 17 11 6 1172:979 28
6. Handlová 17 11 6 1019:927 28
7. BSC 18 10 8 1035:998 28
8. Košice 18 8 10 1023:1101 26
9. S. N. Ves 18 7 11 930:1051 25
10. Piešťany 18 5 13 892:1000 23
11. Žiar n. Hr. 18 3 15 877:1084 21
12. Snina 18 1 17 837:1321 19
Starší žiaci
Majstrovstvá oblasti stredné Slovensko,
skupina o 5. – 10. miesto
7. a 8. dvojkolo: Banská Bystrica A – MBK ZŠ Limbová Žilina B 79:39 (38:11) a 75:50 (39:18, Hoferica 15, Vavrík 12, Kosa 6, Mráz 3, Bistár 2, Baláž 1 v prvom zápase a Hoferica 18, Mráz 10, Vavrík 7, Žiačik a Bistár po 4, Uhrina 3, Blažek a Kosa po 2 v odvete, Lučenec – MBK ZŠ Limbová Žilina B 65:36 (30:20) a 53:61 (24:25), Vavrík 10, Žiačik 7, Uhrina 6, Kosa a Bistár po 4, Bublík a Mráz po 2, Baláž v prvom zápase a Mráz 18, Žiačik a Vavrík po 7, Kosa, Baláž a Bistár po 6, Blažek a Bublík po 4, Uhrina 2 a Slezáček 1 v odvete.
5. Handlová B 20 13 7 1243:1070 33
6. D. Kubín A 16 14 2 1154:759 30
7. D. Kubín B 16 9 7 802:776 25
8. B. Bystrica A 14 10 4 896:753 24
9. Lučenec A 18 3 15 911:1197 21
10. Žilina B 16 1 15 630:1081 17
Mladší žiaci
Majstrovstvá oblasti stredné Slovensko
14. dvojkolo: MBK ZŠ Limbová Žilina – ŠBK Handlová 60:27 (38:8) a 46:32 (33:16), Ďurana a Kovaľ po 9, Badík 8, Prokop a Ondrovič po 7, Šlenker 5, Pavel, Lauko a Kemka po 4, Rzeszoto 2 a Dobroň 1 v prvom zápase a Rseszoto, Ondrovič po 10, Badík a Ďurana po 8, Prokop a Lauko po 3, Kemka a Šlenker po 2.
1. MBK 28 22 6 1418:1001 50
2. Lokomotíva 28 21 7 1693:1236 49
3. Žiar n. Hr. 28 19 9 1586:1082 47
4. Prievidza 28 18 10 1478:1343 46
5. P. Bystrica 28 15 13 1552:1326 43
6. Handlová 28 10 18 1192:1339 38
7. D. Kubín 28 7 21 1197:1699 35
8. Ružomberok 28 0 28 826:1916 28
* Prvé dve družstvá si zabezpečili postup na finálový turnaj o majstrovský titul v tejto vekovej kategórii, ktorý sa uskutoční 1. – 4. mája v Prešove.
Kadeti – 1. liga
17. kolo: Svit – MBK Tavros ZŠ Limbová 81:69 (43:30), Závodný 20, Tilandy 14, Filo 9, Tabačár 7, Januš a Horniaček po 6, Brenner 3, Kosa Sirocký po 2. Spišská Nová Ves – MBK Tavros ZŠ Limbová 51:108 (27:60), Horniaček 31, Filo 18, Tabačár 16, Závodný 13, Tilandy 10, Sirocký 6, Chrenák a Januš po 4, Padych, Šoška a Brenner po 2.
1. Inter 18 16 2 1736:1222 34
2. Levice 18 15 3 1565:1206 33
3. Prievidza 18 13 5 1535:1259 31
4. D. Kubín 18 13 5 1651:1367 31
5. Žilina 18 13 5 1571:1367 31
6. Svit 18 10 8 1341:1382 28
7. BSC 18 8 10 1270:1289 26
8. Košice 17 7 11 1319:1393 25
9. Handlová 18 5 13 1161:1499 23
10. S. N. Ves 18 4 14 1208:1572 22
11. Pezinok 18 3 15 1291:1596 21
12. DBC 18 1 17 1061:1557 19
Starší minibasketbalisti
Majstrovstvá oblasti stredné Slovensko
14. kolo: MBK ZŠ Limbová Žilina – Považská Bystrica 40:9 (29:3) a 38:5 (28:3), Hájek 12, Pekár, Beňadik a Hanuliak po 6, Ondák 4, Matiaška, Kubiš a Holiš po 6, Hanuliak a Pekár po 4, Kubiš a Beňadik po 2 v odvete. 16. kolo: MBK ZŠ Limbová Žilina – BK Fatran Žilina 40:35 (21.13) a 38:41 (21:21), Matiaška 8, Hanuliak 7, Pekár 6, Holiš 5, Beňadik a Kuba po 4, Kubiš a Šenkár po 2, Ondák a Zorec po 1 resp. Faith 11, Janásek 7, Káčer, Chodelka 5, Moravčík, Haviar a Melocík po 2 v prvom zápase a Holiš 9, Pekár 8, Beňadik 5, Kubiš a Šenkár po 4, Hanuliak 3, Matiaška a Hájek po 2, Ondák 11 resp. Káčer 11, Mičian 8, Chodelka, Janásek a Haviar po 4, Moravčík 3, Vavrík, Mravec a Melocík po 2, Faith 1 v odvete.
1. Žiar n. Hr. 30 29 1 1818:72 59
2. Fatran 23 27 5 1824:828 59
3. Limbová 30 24 6 1553:691 54
4. Handlová 30 16 14 1280:1223 46
5. Prievidza 30 14 16 1195:1215 44
6. Ružomberok 30 12 18 940:1419 42
7. D. Kubín 30 8 22 1277:1664 38
8. B. Bystrica 30 4 26 687:1734 34
9. P. Bystrica 30 2 28 560:1640 32
* Do finálových súbojov postupujú prvé dva tímy.
Mladší minibasketbalisti
Majstrovstvá oblasti stredné Slovensko
14. dvojkolo: MBK ŽŠ Limbová Žilina – Handlová 17:66 (13:32) a 18:51 (7:31), Rumančík a Balala po 4, Jáger 3, Kurnocik a Štupla po 2 v prvom zápase a Zbyňovec 9, Dopita, Jáger a Balala po 2 v odvete.
1. Handlová 28 26 2 1686:620 54
2. Žiar n. Hr. 28 26 2 1655:628 54
3. D. Kubín 28 17 11 1159:914 45
4. Lučenec 26 16 10 1142:827 42
5. Žilina 28 8 20 598:1268 36
6. Prievidza 26 8 18 618:1111 34
7. Ružomberok 28 6 22 641:1327 34
8. B. Bystrica 28 3 25 318:1132 31
Mladšie minibasketbalistky
Majstrovstvá oblasti stredné Slovensko
16. dvojkolo: AGM Banská Bystrica C – BK MRM Žilina 20:18 (13:12) a 28:21 (9:13), Fraňová 9, Haršaniková 6 a Remeková 3 v prvom zápase a Fraňová 6, Riecka 4, Kozáková 3, Matiová, Haršániková a Matiová po 2 v odvete, Ružom-
berok – Zarevúca – Lokomotíva Žilina 51:15 a 35:28, AGM Banská Bystrica A – Lokomotíva LPS Teplička nad Váhom 14:17 a 33:26.
1. Teplička 32 31 1 1593:320 63
2. AGM BB A 32 27 5 1263:385 59
3. Ružomberok 32 22 10 1091:726 54
4. Lokomotíva 32 21 11 1188:611 53
5. UMB BB A 32 19 13 1001:603 51
6. MRM Žilina 32 9 23 449:1107 41
7. AGM BB B 32 8 24 562:1208 40
8. AGB BB C 32 7 25 461:1257 39
9. UMB BB B 32 1 31 207:1598 33
(jh)