Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Každá spálená šanca ešte môže poriadne niektorých mrzieť

I. trieda Oblastného futbalového zväzu Žilina Obo

I. trieda Oblastného futbalového zväzu Žilina

Obom vedúcim mužstvám tabuľky sa darilo. Obe hrali na ihriskách súpera, Rosina si však doniesla z Dlhého Poľa bod a Rajecké Teplice-Konská zo Zádubnia dokonca všetky tri. Najvýraznejší skok v tabuľke urobilo Turie, ktoré sa posunulo o tri miesta nahor.

Zbyňov – Terchová

1:1 (1:0)

Góly: Barčia – Gajdošík z pokutového kopu.

V Zbyňove sa hral priemerný futbal, oživenie nastalo asi v 10. minúte, keď domáci hráč centroval a brankár hostí neskoro zareagoval na loptu, ktorá smerovala do brány. Hra opäť upadla do priemeru, hralo sa väčšinou v strede ihriska. Druhý polčas bol podobný, potom však rozhodca odpískal pokutový kop proti domácim za ruku v šes-tnástke a pred koncom stretnutia ešte vylúčil domáceho Baďuru.

Zbyňov: Moskáľ – D. Miškovský, R. Urík, Barčiak, Baďura, Jánošík, Mišiak, M. Miškovský, Mazák, Babčan, Šimún, striedali Martinka, Súkeník, M. Urík.

Terchová: Závacký – Nemček, Š. Chovanec, Sotolár, Kováč, P. Chovanec, Komačka, Rybár, Ondruš, Vantuch, Gajdošík, striedali Mažgut a Jančo.

Zádubnie – Rajecké Teplice-Konská 2:3 (1:2)

Góly: Peter Januš, Ivan Frátrik – Milan Orlinský 2.

Hostia hrali dobrý a technický futbal, v prvom polčase mali tri čisté, vyložené šance, ktoré však „spálili“, aj tak však 1. polčas vyhrali. V druhom polčase sa im mohlo hazardérstvo nevyplatiť, lebo domáci vyrovnali na 2:2 a zvýšenou bojovnosťou chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu. To sa im však nepodarilo, naopak, v závere zápasu inkasovali ešte jeden gól.

Bytčica – Bytča

5:1 (1:0)

Dlhé Pole – Rosina

2:2 (2:0)

Góly za domácich Dzúrik a Pleš-ko.

V prvom polčase domáci síce viedli 2:0, v druhom však poľavili a futbalistom z Rosiny sa podarilo vyrovnať. Medzitým sa rozdávali žlté karty na obe strany.

Bánová B-Brezany – Kotešová

0:3 (0:3)

Rezerva Brezian hrala svoj záopas na domácom ihrisku už v sobotu, futbalové šťastie sa jej však obrátilo chrbtom a Kotešovčania si odviezli domov 3 body.

Višňové – Hrabové

4:1 (3:1)

Góly za domácich: Michal Stromček 3, Miloš Valica.

Zápas začal náporom domácich, po ich jedinej chybičke však hostia nečakane dali vedúci gól. O tri minúty Michal Stromček vyrovnal a od tohto momentu už domáci ovládli celé ihrisko. Vytvorili si množstvo šancí, z ktorých gólovo zrealizovali dve. V 2. polčase domáci opäť zatlačili na súpera, ale z ďalších šancí už dokázali premeniť len jedinú. Po dlhšom čase sa domácim zápas vydaril podľa ich predstáv a aj približne 250 fanúšikov odchádzalo z ihriska s úsmevom na tvári.

Višňové: Majtaník – Vojtyla, Labuda, Kotrbanec, Michal Husárik, Varinčiak, Šupej, Valica, Peter Stromček, Michal Stromček, Petrák, striedali Peško, Kubica a Mitringa.

Turie – Hvozdnica

3:0 (3:0)

Góly: Manga 2, Špagľa.

V Turí sa od začiatku hralo v réžii domácich a všetky tri góly padli v prvej dvadsaťminútovke.

Turie: Puraš – Manga, Valíček, Gabriel Chovanec, Štaffen, Lonc, Matejka, Andrej Chovanec, Špagľa, Rado Chupáň, Machyna, striedal Mičky.

14. Hvozdnica 16 3 3 10 14:32 12

Dohrávka 15. kola – štvrtok 1. mája o 16.30 h: Hrabové – Zbyňov (Beháň, Kúdelka, Sobola), Kotešová – Hvozdnica (V. Dubovec, Bariak, Knapec, Sandanus), Rosina – Turie (Hôrecký, Kováč, Daubrava), Bytča B – Višňové (Krupík, Milo, Gaňa, Šupka), Rajecké Teplice-Konská – Bánová B-Brezany (Masár, Bronček, Lokaj, Schmidt), Terchová – Dlhé Pole (Taraba st., Melo, Šupej, Hruboška), Zádubnie – Bytčica (Mackovčin, Chaban, Sluka, Pekara).

Program 19.kola – nedeľa 4. mája: Turie – Zbyňov (Melo, Sobola, Schmidt), Hvozdnica – Višňové (Hôrecký, Lemeš), Hrabové – Bánová B-Brezany (Mintál, Daubrava, Šupka), Kotešová – Dlhé Pole (Gamboš, Gaňa), Rosina – Bytčica (Kováč, Kúdelka, M. Krško, Papík), Bytča B – Zádubnie (hrá sa v sobotu 3. mája o 16.30 h, Šupej, Sluka, Sobola), Rajecké Teplice-Konská – Terchová (Zachar, Rogoň, Šedík, Baláž).(eb)

7. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  8. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
  9. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
  10. Hubert – keď život chutí už 195 rokov
  1. Darček? Špičková autonavigácie Mio Spirit 8670 Full EÚ Lifetime!
  2. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
  3. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

Hviezdou proti Pohroniu bol fantastický brankár Petráš

Žilina bola v efektivite stopercentná, hostia si na gólmanovi MŠK vylámali zuby.

Samuel Petráš podržal svojich spoluhráčov fantastickými zákrokmi.