Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Najvyššie víťazstvo dosiahol Fatrašport

V úvodnom kole mestskej ligy v malom futbale Bytč

V úvodnom kole mestskej ligy v malom futbale

Bytča – V sobotu 3. mája sa úvodnými zápasmi prvého kola začal prvý ročník Mestskej ligy malého futbalu v Bytči. Veľmi kvalitný futbal mali diváci možnosť vidieť hneď od úvodného duelu, v ktorom mladíci z Rody trošku prekvapujúco porazili Real. Sklamania sa tiež dočkali i Biele Medvede, ktoré nestačili hlinickému Arsenalu. Najlepším strelcom po prvom kole je Peter Bologa z Forzy Fatrašport.com s piatimi gólmi. Pozitívom prvého dňa bola vysoká divácka návšteva, kedy tribúna bola z väčšej časti zaplnená. V tomto týždni pokračuje súťaž dvoma kolami vo štvrtok a v sobotu.

Real – Roda 1101 Okružná 1:3 (0:1)

Góly: Raši – Daniš 2, Holáš.

Vo vyrovnanom a kvalitnom zápase mali miernu prevahu hráči Realu. Svoje šance však nevyužili aj vďaka „dobre postaveným žrdiam“ Rody. V ich tíme zažiaril strelecky disponovaný Ľubomír Daniš a aj vďaka nemu si Roda odniesla prekvapujúco dva body.

Real: Slivoň, Pavlík, Hundák, Rástočný, Mikuš, R. Raždík, Raši, Fekete, Šperka. Roda: J. Hruštinec, Holáš, M. Hruštinec, Puškár, Daniš, M. Bologa, Vráblik.

FC Dríči – FC Rockstone 3:6 (2:2)

Góly: Adamík, M. Marek, L. Pláňavský – Kupčuliak 3, M. Petrus 2, Roch.

V prvom polčase oba tímy predviedli vyrovnaný zápas. Lepšie začali Dríči, ktorí už v 3. min. viedli 2:0. Po zmene strán však začalo pršať a vtedy sa strelecky chytil Rockstone, ktorý súpera dokonale zaskočil a zaslúžene zvíťazil. Strelecky sa darilo najmä Danovi Kupčuliakovi, ktrorý zaznamenal tri presné zásahy.

Dríči: Dorčiak, M. Marek, L. Pláňavský, Ciesarík, J. Marek, Adamík, Ďurana. Rockstone: Kratochvíl, Kupčuliak, K. Petrus, M. Petrus, Roch, Šušolík.

Aurora Team – StavoArtikel 3:5

(0:2)

Góly: Rezák, Rupík, Petrovský (11 m) – Mužík 3, Fehervári 2.

V upršanom počasí mal navrch StavoArtikel, vypracoval si viac gólových šancí a v prvom polčase dve premenil. Až potom sa chytili hráči Aurori hnané dopredu vynikajúcimi fanúšikmi a zápas zdramatizovali, keď dokázali zrovnať na 3:3. V závere sa však prejavila väčšia skúsenosť hráčov StavoArtiklu, ktorý dvoma gólmi rozhodol o svojom víťazstve.

Aurora: Petrovský, Rezák, Rupík, Šustr, Labuda, Milan Šíko, Matej Šíko, Plačko, Galo. StavoArtikel: Tabačík, Tretinár, Fehervari, Riljak, P. Weber, Čvapek, Mužík, Dobroň.

Gáter Team – Junior Mikšová 3:1

(2:0)

Góly: Korduliak 2, L. Skotnický – L. Bučko.

Na ťažkom a klzkom teréne mal Gáter team územnú prevahu. Vytvoril si viacero sľubných príležitostí, z ktorých dokázal tri premeniť a zaslúžene zvíťaziť. Junior sa začal výraznejšie presadzovať až po prestávke, ale na vyrovnanie to už nestačilo.

Gáter: M. Skotnický, Židek, Korduliak, Struhar, L. Skotnický, Čmárik, Almužniak, Kušo, Kmecik, M. Raždík. Junior: Bučo, Bučko, Mário Hozák, Chladný, Martin Hozák, Gardian, Novák, Mikolášik, Baláž, Sojčák, Minárik.

Arsenal Hliník – Biele Medvede 5:0

(1:0)

Góly: Čakánek 3, Zabavčík, Mitúch.

Zápas začali lepšie Biele Medvede. Svoje šance však nedokázali premeniť a tak prišiel trest v podobe inkasovaného gólu z nohy Zabavčíka. V druhom polčase sa im navyše zranil brankár a tak v pohode hrajúci Arsenal zaslúžene zvíťazil.

Arsenal: Š. Mitúch, Frolo, Šutarík, R. Mitúch, Zabavčík, Čakánek, Barčák. Biele Medvede: Lipka, J. Kalus, B. Kubala, Černek, P. Kalus, M. Kubala, Lamlech, Paiš.

Titanic Pšurnovice – TJ Banditi 5:4 (2:1)

Góly: Hryzák 4, Janči – Pánik 2, P. Pláňavský 2. ŽK: Šichman.

Diváci videli vyrovnaný zápas, v ktorom prevládala nervozita oboch mužstiev. Banditi nezvládli záver zápasu a vlastnými chybami sa pripravili o body.

Titanic: M. Ačjak, Hryzák, Blaško, Šichman, P. Ačjak, Paiš, Játy, Latoš, Janči, Magerčiak, Levko, Frolo. Banditi: Pánik, Hudec, Jozef Bodlala, Koniar, Ján Bodlala, Inšpektor, Motošický, Gajdoš, P. Pláňavský, Labuda.

Forza Fatrašport.com – FK Botafogo 7:1 (3:0)

Góly: P. Bologa 5, Švrhovný 2 – Talafa.

Botafogo nastúpilo na zápas bez náhradníkov a to sa prejavilo na ich kondícii v závere zápasu. V úvode nepremenili niekoľko dobrých príležitostí a navyše dostali lacný prvý gól, čo podlomilo ich sebavedomie. Od toho momentu na ihrisku dominovala s prehľadom hrajúca Forza, ktorá zaslúžene zvíťazila rozdielom triedy.

Forza: Hrabovský, Švrhovný, Bialoň, Filek, Bury, Cimprich, P. Bologa, Bušovský, J. Bologa. Botafogo: Masaryk, Talafa, M. Lašček, K. Lašček, Vrbka.

Zostava kola: Mitúch (Arsenal) – Švrhovný (Forza), Kupčuliak (Rockstone), Hryzák (Titanic), P. Bologa (Forza).

Program 2. kola – štvrtok 8. mája o 10.00 h: Stavoartikel – FC Dríči (zapisovateľ Junior), o11.00 h: Junior Mikšová – Aurora Team (zapisovateľ Biele Medvede), o 12.00 h: Biele Medvede – Gáter Team (zapisovateľ Banditi), o 13.00 h: TJ Banditi – Arsenal Hliník (zapisovateľ Botafogo), o 14.00 h: Botafogo – Titanic Pšurnovice (zapisovateľ Roda), 15.00 h: Roda 1101 Okružná – Forza Fatrašport.com (zapisovateľ Rockstone), o 16.00 h: FC Rockstone – Real (zapisovateľ Stavoartikel).

Program 3. kola – sobota 10. mája o 10.00 h: Aurora Team – Biele Medvede (zapisovateľ Gáter), o 11.00 h: Gáter Team – TJ Banditi (zapisovateľ Arsenal), o 12.00 h: Arsenal Hliník – Botafogo (zapisovateľ Titanic), o 13.00 h: Titanic Pšurnovice – Roda 1101 Okružná (zapisovateľ Forza), o 14.00 h: Forza Fatrašport.com – FC Rockstone (zapisovateľ Real), o 15.00 h: Real – Stavoartikel (zapisovateľ Dríči), o 16.00 h: FC Dríči – Junior Mikšová (zapisovateľ Aurora).(mif)