V anglickom týždni čakajú žlto–zelených dva zápasy

(1:0)

Góly: 12., 50. Fabuš.

Žilina: Trabalík - Zabavník, Sninský, B. Labant, Drahno – Z. Štrba, Barčík (89. V. Staš), Mintál, Bažík, M. Ďurica (78. Kosmeľ) – Fabuš (84. Nemec).

Rozhodoval: Vlk, ŽK: P. Straka (Dubnica nad Váhom), 3 014 divákov.

Žilinčania boli od úvodných minút lepším mužstvom. Vytvorili si viaceré príležitosti, ale ujala sa až tá v 12. minúte. Bažík prihrával centrom na Mintála, ten nahral Fabušovi a lopta skončila za chrbtom P. Kováča. Dubnický brankár sa vyznamenal v 34. min., keď vytlačil na roh strelu Barčíka. Boli to Dubničania, ktorí mohli v závere polčasu vyrovnať. Na polovici ihriska vyrobil chybu Sninský, Straka sa rútil na Trabalíka, ale obrana Žiliny v poslednej chvíli zachránila.

Koniec prvého polčasu sa opakoval aj v úvode druhého. Straka mal príležitosť ďalšieho sólového úniku, ale tentokrát bol Trabalík opäť pozorný, jeho strelu vyrazil na roh. Žilinčania odpovedali najlepším spôsobom. Drahnov center našiel Fabuša a ten hlavičkou zvýšil vedenie domácich na 2:0. V 59. min. mohol skórovať Marek Mintál, ale po Barčíkovom centri skončila jeho strela len vedľa ľavej žŕďky. Dubničnia odpovedali strelou Straku, ale Trabalík, síce na dvakrát, ale predsa, si s jeho strelou poradil. Boli to domáci, ktorí mohli pridať ďalšie góly. V 64. min. strelu M. Ďuricu len s námahou kryl P. Kováč. V 80. min. po centri Barčíka mohol pridať ďalší gól Mintál. Dve minúty pred koncom riadneho hracieho času hlavičkoval v šestnástke Sninský, ale lopta minula bránku hostí. V nadstavenom čase (1 minúta) sa už nič na výsledku nemenilo.

Milan Lešický, Žilina: Dubnicu som videl hrať viackrát a môžem povedať, že sa zlepšuje od zápasu k zápasu. Hrá moderný futbal, neokopáva lopty a aj kôli tomu sme mali z nej určitý rešpekt. Pokiaľ hráči zvládali tempo, bola naša hra kvalitná. Keď síl ubudlo, bolo to slabšie. Je potrebné zlepšiť kondíciu, aby hráči vydržali hrať v plnom nasadení dvakrát 45 minút.

Šláger kola sa hral v Bratislave. Petržalka takmer dve tretiny zápasu odolávala, ale nakoniec prehrala najtesnejším rozdielom.

Výsledky 31. kola: Matador Púchov – Inter Bratislava 2:2 (1:1), 40. Perniš (11 m), 52. Breška – 44. Drobňák, 50. Lelkeš. MŠK SCP Ružomberok – Laugaricio Trenčín 3:0 (2:0), 12. Tomovčík, 34. Kurty, 75. Pospíšil. Spartak Trnava – 1. FC Košice 2:1 (0:1), 54. Fall, 68. Uljaky – 31. Ďorď. Slovan Bratislava – Artmedia Petržalka 1:0 (1:0), 75. Dzúrik.

Žilinskí futbalisti sú po víťazstve Slovana opäť druhí. V tabuľke domácich zápasov im patrí štvrtá priečka, druhí sú v zápasoch vonku. Aj zásluhou dvoch gólov Martina Fabuša len potvrdili to, že žlto–zelení majú najlepší útok. Fabuš dvoma presnými zásahmi predbehol v súťaži o Pohár práce Slovanistu Vítteka aj svojho oddielového kolegu Mareka Mintála. Päť kôl pred koncom súťaže má na svojom konte 16 gólov, osem z nich vsietil v drese Trenčína.

10. Košice 31 5 11 15 33:52 26

* Majstrom sa stane prvé mužstvo tabuľky, druhý bude hrať Pohár UEFA, posledný zostupuje do druhej ligy.

V anglickom týždni čakajú futbalistov Žiliny mužstvá z dolnej časti tabuľky. V boji o majstrovský titul velí na východe republiky vyhrať. Cenné by boli aj body z bratislavských Pasienkov.

Program - 32. kolo – streda 21. mája o 17.00 h: Košice – Žilina (Hriňák), Dubnica nad Váhom – Slovan Bratislava (Šípoš), Petržalka – Ružomberok (Havrilla), o 19.00 h: Inter Bratislava – Trnava (Cichý), Trenčín – Púchov (SFZ), 33. kolo – sobota 24. mája o 17.00 h: Inter Bratislava – Žilina (Gádoši – Slyško, Kubica – Minarčík – Svrčina), Trnava – Slovan Bratislava (Olšiak), Košice – Ružomberok (Šípoš), Dubnica nad Váhom – Púchov (Cichý), Petržalka – Trenčín (Vlk).