V anglickom týždni čakajú žlto–zelených dva zápasy

(1:0)

Góly: 12., 50. Fabuš.

Žilina: Trabalík - Zabavník, Sninský, B. Labant, Drahno – Z. Štrba, Barčík (89. V. Staš), Mintál, Bažík, M. Ďurica (78. Kosmeľ) – Fabuš (84. Nemec).

Rozhodoval: Vlk, ŽK: P. Straka (Dubnica nad Váhom), 3 014 divákov.

Žilinčania boli od úvodných minút lepším mužstvom. Vytvorili si viaceré príležitosti, ale ujala sa až tá v 12. minúte. Bažík prihrával centrom na Mintála, ten nahral Fabušovi a lopta skončila za chrbtom P. Kováča. Dubnický brankár sa vyznamenal v 34. min., keď vytlačil na roh strelu Barčíka. Boli to Dubničania, ktorí mohli v závere polčasu vyrovnať. Na polovici ihriska vyrobil chybu Sninský, Straka sa rútil na Trabalíka, ale obrana Žiliny v poslednej chvíli zachránila.

Koniec prvého polčasu sa opakoval aj v úvode druhého. Straka mal príležitosť ďalšieho sólového úniku, ale tentokrát bol Trabalík opäť pozorný, jeho strelu vyrazil na roh. Žilinčania odpovedali najlepším spôsobom. Drahnov center našiel Fabuša a ten hlavičkou zvýšil vedenie domácich na 2:0. V 59. min. mohol skórovať Marek Mintál, ale po Barčíkovom centri skončila jeho strela len vedľa ľavej žŕďky. Dubničnia odpovedali strelou Straku, ale Trabalík, síce na dvakrát, ale predsa, si s jeho strelou poradil. Boli to domáci, ktorí mohli pridať ďalšie góly. V 64. min. strelu M. Ďuricu len s námahou kryl P. Kováč. V 80. min. po centri Barčíka mohol pridať ďalší gól Mintál. Dve minúty pred koncom riadneho hracieho času hlavičkoval v šestnástke Sninský, ale lopta minula bránku hostí. V nadstavenom čase (1 minúta) sa už nič na výsledku nemenilo.

Milan Lešický, Žilina: Dubnicu som videl hrať viackrát a môžem povedať, že sa zlepšuje od zápasu k zápasu. Hrá moderný futbal, neokopáva lopty a aj kôli tomu sme mali z nej určitý rešpekt. Pokiaľ hráči zvládali tempo, bola naša hra kvalitná. Keď síl ubudlo, bolo to slabšie. Je potrebné zlepšiť kondíciu, aby hráči vydržali hrať v plnom nasadení dvakrát 45 minút.

Šláger kola sa hral v Bratislave. Petržalka takmer dve tretiny zápasu odolávala, ale nakoniec prehrala najtesnejším rozdielom.

Výsledky 31. kola: Matador Púchov – Inter Bratislava 2:2 (1:1), 40. Perniš (11 m), 52. Breška – 44. Drobňák, 50. Lelkeš. MŠK SCP Ružomberok – Laugaricio Trenčín 3:0 (2:0), 12. Tomovčík, 34. Kurty, 75. Pospíšil. Spartak Trnava – 1. FC Košice 2:1 (0:1), 54. Fall, 68. Uljaky – 31. Ďorď. Slovan Bratislava – Artmedia Petržalka 1:0 (1:0), 75. Dzúrik.

Žilinskí futbalisti sú po víťazstve Slovana opäť druhí. V tabuľke domácich zápasov im patrí štvrtá priečka, druhí sú v zápasoch vonku. Aj zásluhou dvoch gólov Martina Fabuša len potvrdili to, že žlto–zelení majú najlepší útok. Fabuš dvoma presnými zásahmi predbehol v súťaži o Pohár práce Slovanistu Vítteka aj svojho oddielového kolegu Mareka Mintála. Päť kôl pred koncom súťaže má na svojom konte 16 gólov, osem z nich vsietil v drese Trenčína.

10. Košice 31 5 11 15 33:52 26

* Majstrom sa stane prvé mužstvo tabuľky, druhý bude hrať Pohár UEFA, posledný zostupuje do druhej ligy.

V anglickom týždni čakajú futbalistov Žiliny mužstvá z dolnej časti tabuľky. V boji o majstrovský titul velí na východe republiky vyhrať. Cenné by boli aj body z bratislavských Pasienkov.

Program - 32. kolo – streda 21. mája o 17.00 h: Košice – Žilina (Hriňák), Dubnica nad Váhom – Slovan Bratislava (Šípoš), Petržalka – Ružomberok (Havrilla), o 19.00 h: Inter Bratislava – Trnava (Cichý), Trenčín – Púchov (SFZ), 33. kolo – sobota 24. mája o 17.00 h: Inter Bratislava – Žilina (Gádoši – Slyško, Kubica – Minarčík – Svrčina), Trnava – Slovan Bratislava (Olšiak), Košice – Ružomberok (Šípoš), Dubnica nad Váhom – Púchov (Cichý), Petržalka – Trenčín (Vlk).

Ladislav Hulin

1. Home (ale aj) Office
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  7. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  8. Zelená Bratislava
  9. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  10. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Zelená Bratislava
  4. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  5. Ruža zmeny
  6. Úpravy automobilov pre ZŤP
  7. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  8. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  10. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?

BYTČA: Lúpež, vyhrážanie i poškodzovanie majetku. Mladík si poriadne zavaril

Na obvineného muža policajti spracovali podnet na návrh na jeho vzatie do väzby.

V III. lige kraľuje nezastaviteľný Hundák, v I. a II. triede na čele pätnásťgóloví strelci

Zápasy regionálnych či oblastných futbalových súťaží tento rok už pravdepodobne neuvidíme, väčšina duelov z jesennej porcie je však už za nami. Preto sme sa pozreli, ako vyzerajú poradie strelcov v jednotlivých súťažiach.

Daniel Hundák (druhý zľava) a Peter Jasenovský (tretí zľava) patria nielen medzi najlepších strelcov Bánovej, ale aj celej III. ligy.