Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Na úvod tesná prehra v Podbrezovej

V 1. kole druhej ligy dvaja vylúčení hráči z Kysuc

kého Lieskovca

Žilina – Prvé kolo nového ligového ročníka mala na programe v sobotu 19. júla aj druhá futbalová liga. Najvyššie víťazstvo dosiahli futbalisti Senca nad nováčikom z Prievidze. Nedarilo sa ani ostatným nováčikom, vrátane futbalistov Kysuckého Lieskovca. Tí podľahli v Podbrezovej len najtesnejším rozdielom.

Podbrezová – K. Lieskovec 1:0 (0:0).

Gól: 58. Krochta (11 m).

Kysucký Lieskovec: Beláň – Blahuta, Vojvoda, Horňák, Vajda – Nemčík (46. Stalmašek), Matúš, Sedliaček (81. Gálik), Minárčík – Kekely, Trhančík (56. Lokšík).

Rozhodovali: Straka – Jurášek, Kovanič, ŽK Kysuckého Lieskovca: 90. Stalmašek, ČK: 69. Kekely, 90. Minarčík.

„Domáci potvrdili chýry, ktoré o nich išli pred zápasom. Hrali nátlakovo, agresívne. V prvej dvadsaťminútovke nás prakticky do ničoho nepustili. Vytvorili si aj dve tutové šance, ale tie nevyužili. Potom sa stretnutie vyrovnalo. V 32. min. sme mohli viesť. Matúšova strela išla od spojnice na zem. Že vraj, za bránkovú čiaru. V druhom polčase domáci pokračovali v nápore, gól však dali až zo značky pokutového kopu. Pokiaľ sa týka červených kariet. Kekely išiel do kĺzačky a videl červenú. Minarčík bol v poslednej minúte faulovaný, ale pre údajné rečnenie videl druhú červenú kartu.“

Ostatné výsledky: Rapid Bratislava – Rimavská Sobota 0:2 (0:1), Ličartovce – Košice 1:2 (1.0), Dunajská Streda – Šaľa 0:0, Vranov nad Topľou – Prešov 1:0 (0:0), Humenné – Báč 2:0 (0:0), Senica – Nitra 1:2 (1:0), Senec – Prievidza 4:0 (3:0).

16. Prievidza 1 0 0 1 0:4 0

V najbližšom kole privítajú futbalisti Kysuckého Lieskovca Rimavskú Sobotu, ktorá získala prvý úspech na ihrisku súpera.

Program 2. kola – sobota 26. júla o 17.00 h: Kysucký Lieskovec – Rimavská Sobota (Pavlíkk – Tabiš, Benko – Ihringová – Schmidt, Richnák), o 18. 00 h: Nitra – Senec (P. Hrčka), Báč – Senica (Jaška), Prešov – Humenné (Chmura), Šaľa – Vranov na Topľou (Smolák), Košice – Dunajská Streda (Šulgan), Podbrezová – Ličartovce (Somoláni), o 20. 00 h: Prievidza – Rapid Bratislava (Vnuk).