Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Dve mužstvá zatiaľ bez prehry - 1. trieda

Nulu v tabuľke prehier v 1. triede Oblastného futb

alového zväzu v Žiline si zatiaľ držia dva tímy. Zbyňov a Rajecké Teplice-Konská, tí však majú na konte o jednu remízu viac. Zápasy tohto kola boli bohaté na góly, strelecky sa zaskvel Pavol Jánošík zo Zbyňova, ktorý si pripísal hneď štyri.

Bánová B–Brezany – Bytča B–Hliník nad Váhom 2:5 (0:3).

Zbyňov – Višňové 4:0 (1:0). Pavol Jánošík 4.

Hostia sa v prvom polčase k žiadnej vážnejšej akcii nedostali, 10 minút pred koncom polčasu sa domáci ujali vedenia. Už v 8. minúte 2. polčasu však dali rýchly, druhý gól, potom sa dlhšie hralo len v strede ihriska. Tretí gól padol asi 20 min. pred koncom polčasu. Keď už hostia všetko vsadili na útok, Pavol Jánošík prenikol do ich obrany a minútu pred koncom peknom brejkom zavŕšil na 4:0.

Zbyňov: Moskál - Milan Urík, Miškovský, Roman, Urík, Miloš Mišiak, Pavol Jánošík, Martin Mišiak, Vladislav Martinka, Gažúr, Babčan, Nikodém Jánošík, striedali Dolník, Bielik a Dubec. Višňové: Výboch - Mitringa, Labuda, Husárik, Laš, Vojtyla, Miloš Valica, Šupej, Strelička, Paur, Michal Stromček, striedali Peter Stromček, Peter Valica, Hruboš.

Trnové – Hrabové 3:0 (0:0). Malík, Vrabec, Martin Filo.

V Trnovom na ihrisku panovala jednoznačná prevaha domáceho mužstva a prehru mohli hostia považovať za lichotivú, pretože nevyjadrovala pomer síl.

Trnové: Miroslav Turčan - Juraj Filo, Šindelář, Pirošík, Bolibruch, Vrabec, Výboch, Kuba, Gier, Martin Filo, Malík, striedali Tavač a Hruška. Hrabové: Bunta - Remeš, Jozef Gajdošík, Peter Hrabovský, Hrobárik, Marián Sedliak, Juraj Sedliak, Jozef Gajdošík, Martin Sedliak, Michal Hrabovský, Riljak, striedali Jozef Hrabovský a Deckár.

Hlboké – Kotešová 1:2 (0:1). Hoferica (z pokutového kopu) - Kendy a Adamík.

V Hlbokom sa hral nervózny a agresívny futbal, v ktorom domáci zahodili viac šancí, ako im bolo milé, a tak sa napokon z víťazstva radovali hostia.

Hlboké: Tencer - Pinčík, Blaško, Konečný, Zrebný, Pavlík, Milan Puchoň, Paták, Hoferica, Roman Puchoň, Sikel, striedal Krajíček. Kotešová: Žák - Šukala, Polák, Milan Bujný, Košík, Pavol Ostrochovský, Braňo Bujný, Tomaník, Hranica, Adamík, Kendy, striedali Igor Ostrochovský, Mikula.

Dlhé Pole – Nezbudská Lúčka 2:0

(0:0). Miroslav Štrbánik, Vladimár Dzúrik (z pokutového kopu). Stretnutie v Dlhom Poli malo veľmi dobrú úroveň. Pokutový kop rozhodca nariadil za podrazenie súpera v pokutovom území. Podľa vyjadrenia delegáta Jána Pekaru, kvalitný výkon podala aj trojica rozhodcov.

Dlhé Pole: Bohdan - Karol Feranec, Šušlík, Marián Forbak, Hlavoň, Ján Šimulák, Miroslav Štrbánik, Dzúrik, Tornáry, Róbert Forbak, Blanárik.

Bytčica – Turie 4:0 (2:0). Repkovský 2, Šebík, Štaffen.

Prvý polčas držali pevne v rukách domáci. Na prvých 20 minút druhého polčasu však akoby vypli, hostia mali dve čisté šance, ktoré však brankár domácich zneškodnil. Potom sa hra vyrovnala, domáci prešli do tlaku a pridali ďalšie dva góly.

Bytčica: Malich - Buleja, Dubovec, Morvay, Zuziak, Štaffen, Šebík, Krajčí, Repkovský, Ťažký, Klobucký, striedali Paráč, Dudoš a Šišiak. Turie: Mičky - Machyna, Valíček, Ľuboš Lonc, Kúdelka, Štaffen, Daniel Tandara, Chupáň, Manga, Špagľa, Ján Lonc, striedali Andrej Chovanec, Knapec, Michal Tandara.

Rajecké Teplice–Konská – Zádubnie 5:3 (1:0). Pleva 2 (jeden z pokutového kopu), Urbanec 2, Šimún - P. Belanec 3.

Napriek vysokému počtu nastrieľaných gólov sa na ihrisku v Konskej hral zápas priemernej úrovne. V prvom, vyrovnanom polčase sa domáci ujali vedenia gólom z pokutového kopu. V druhom polčase sa domáci vzchopili. Najväčšiu zásluhu na tom mala ich dobrá kondícia, ktorá chýbala hosťom, čo sa prejavilo aj v počte nastrieľaných gólov.

Rajecké Teplice-Konská: Frátrik - Hodás, Šramo, Ďuratný, Šeliga, Pleva, Urbanec, Úkrop, Šimún, Miroslav Baránek, Žilinčár, striedal Ladislav Baránek.

13. Višňové 4 1 0 3 4:9 3 14. Hrabové 4 1 0 3 3:10 3

Program 5. kola – sobota 30. augusta o 16.00 h: Bytča B–Hliník nad Váhom – Dlhé Pole (Gašpierik, Martinec st., V. Dubovec - Sandanus), nedeľa 31. augusta o 16.00 h: Zádubnie – Zbyňov Mihálik, Bronček - Šupka), Turie – Rajecké Teplice–Konská (Hôrecký, Beháň - Baláž), Nezbudská Lúčka – Bytčica (Žiak, Kúdelka, Milo - Sandanus), Kotešová – Bánová B–Brezany (Gaňa, Masár - Hruboška), Hrabové – Hlboké (Chaban, Oravec - Rujbr), Višňové – Trnové (Filip, Charbuliak, Gašperik - Pekara).(bvá)

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  3. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  4. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 5 608

Koronavírus: Odberné miesta v Žiline (Celoplošné testovanie)

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Žiline.

Antigénové testovanie na koronavírus SARS-CoV-2.

Menovec slovenskej národnej legendy chce s Bytčou skončiť do šiesteho miesta

Futbalistom mesta s viac ako jedenásťtisíc obyvateľmi jesenná časť absolútne nevyšla.

Mužstvo MFK Bytča pred začiatkom súťažného ročníka 2020/2021. Kapitán Juraj Jánošík v hornom rade druhý zľava.

Koronavírus: Odberné miesta v Bytči (Celoplošné testovanie)

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Bytči.

Ilustračná fotografia.

Koronavírus: Odberné miesta v Rajci (Celoplošné testovanie)

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Rajci.