Štvrtok, 29. júl, 2021 | Meniny má MartaKrížovkyKrížovky

V považskom derby prvé víťazstvo

1. liga Žilina – Futbalisti Metského športového k

1. liga

Žilina – Futbalisti Metského športového klubu nemali po piatich kolách na svojom konte ani jedno víťazstvo. V doterajších dvanástich zápasoch tiež ťahali za kratší koniec. Mali ich na svojom konte len tri. Po nedeľňajšom večere sa však situácia zmenila. Žlto–zelení si najmä vďaka výbornému výkonu v prvom polčase pripísali na svoje konto prvé víťazstvo v tomto ročníku.

Matador Púchov - MŠK Žilina 1:2

(0:2), 75. Jambor – 18. V. Staš, 42. Z. Štrba. Žilina: Rzeszoto – M. Konečný, Zábavník, B. Labant, V. Staš – Kosmeľ (88. Klago), Z. Štrba, Sninský, Barčík (72. Rusnák), Bažík – Varadin (82. Červenec). Rozhodovali: Havrilla – Ružbaský, Adám, ŽK Žiliny – 57. Z. Štrba, 4 325 divákov Žilinčania sa túžili v Púchove konečne odlepiť zo dna tabuľky. V prvom polčase predzápasový úmysel vychádzal lepšie hosťom - lepšie kombinovali, naopak Púchovčania mali ešte po štvrtkovom pohárovom vystúpení v Gruzínsku ťažké nohy. Pri oboch gólových akciách Žiliny bol rýchly Barčík. V 18. min vybojoval loptu pre Staša, ktorý sa s ňou nemaznal a strelou k pravej žrdi otvoril skóre. Dve minúty pred prestávkou Barčík zbehol po pravej strane, prudkým centrom našiel voľného Štrbu, ktorý nadvakrát prekonal svojho bývalého spoluhráča Bernadyho.

Púchovské chyby sa množili aj po prestávke. Prvú chcel potrestať v 47. min. Sninský, ale Bernady si ľavý dolný kút svojej bránky postrážil. Ešte čistejšiu pozíciu mal po rýchlej akcii Bažíka so Sninským Barčík, ale prestrelil. Z Púchovčanov mali blízko ku kontaktnému gólu najprv Majerník a potom aj Nemec, obaja však zakončovali nepresne. Nádej na bod oživil v 75. min Jambor, ktorého priamy kop Rzeszoto chytiť mohol, ale nepodarilo sa mu to. Záverečný domáci tlak už vyrovnanie nepriniesol, a tak si majstrovská Žilina vymazala nulu z kolónky víťazstiev.

Zaváhanie Púchovčanov v 7. kole využil bratislavský Inter, ktorý sa po víťazstve v bratislavskom derby posunul na druhú priečku tabuľky. Výsledky 7. kola: Ružomberok – Dubnica nad Váhom 3:3 (1:1), 58., 87. Števko, 16. Pospíšil – 22. Dovičovič, 49, Kiška, 62. A. Šupka, Trenčín – Banská Bystrica 1:1 (1:1), 2. Velický – 10. Ľ. Vyskoč, Inter Bratislava – Petržalka 2:0 (1:0), 32. Chlebo, 58. Gaspár,

Trnava – Slovan Bratislava, stretnutie sa skončilo po uzávierke.

10. Slovan 6 1 2 3 4:7 5

Napriek tomu, že pred kvalifikačným zápasom majstrovstiev Európy proti Macedónsku, ktorý sa hrá v stredu 10. septembra, odohrajú žilinskí futbalisti dohrávku 6. kola proti Ružomberku. V ďalšom kole cestujú na bratislavské Tehelné pole. Stretnutie bude prenášať aj televízia. V 9. kole v sobotu 20. septembra o 20.00 h

privítajú v považskom derby Dubnicu nad Váhom.

Program – dohrávka 6. kola – piatok 5. septembra o 17.30 h: Žilina – Ružomberok (TV), 8. kolo – sobota 13. septembra o 10.30 h: Petržalka – Trenčín (Cichý), o 16.00 h: Dubnica nad Váhom – Púchov (Minárčik), Trnava – Inter Bratislava (Vlk), nedeľa 14. septembra o 15.00 h: Banská Bystrica – Ružomberok (Jaška), o 17.30 h: Slovan Bratislava – Žilina (Micheľ). (lh)