Sobota, 31. júl, 2021 | Meniny má IgnácKrížovkyKrížovky

Šťastie viac prialo hosťom

1. trieda Jedine Bytča B-Hliník a Turie dokázali

1. trieda

Jedine Bytča B-Hliník a Turie dokázali v tomto kole uhrať na domácom ihrisku víťazstvo. A tak výsledky poriadne poprehadzovali tabuľku. Prím stále držia futbalisti zo Zbyňova, ktorí sú zatiaľ jediní bez prehry a vedú tabuľku.

Bytča B–Hliník nad Váhom – Dlhé Pole 3:0 (1:0). Paiš 2, Dodek.

Od úvodného hvizdu rozhodcu mali domáci futbalisti zápas pod kontrolou a súperovi prakticky nič nedovolili. Okrem troch pekných gólov, ešte dvakrát trafili tyč súperovej bránky a nepremenili dva nájazdy na osamoteného brankára hostí. Pred 100 divákmi rozhodoval Gašperik, ktorý v zápase ukázal jedinú žltú kartu a to Šimulákovi z Dolného Hričova.

Bytča: Gärtner - R. Mitúch, Čmárik, Siatko, Š. Mitúch, Dodek, Zátek, Weber, Koniar, Gabaj, Paiš, striedali Frolo, Zábavník. Dolný Hričov: Bohdan - K. Feranec, M. Feranec, Forbak, P. Fulier, Štrbáni, Šimulák, Šušlík, Tornáry, Hlavoň, Dzúrik, striedali R. Fulier, Červenčík.

Zádubnie – Zbyňov 2:3 (2:2). Frátrik, Pechočiar - Martin Mišiak, Nikodém Jánošík, Gažúr.

V 10. minúte prvého polčasu hostia prehrávali už 0:2, prvý gól dostali po chybe brankára. Potom však futbalisti zo Zbyňova prevzali iniciatívu, mali viacero šancí a z nich dali dva góly (jeden z pokutového kopu). V druhom polčase domáci odišli kondične, hostia mali viac z hry, opäť zahodili niekoľko šancí, 18 minút pred koncom sa ujali vedenia. Brankár Moskál, ktorý zlyhal na začiatku, všetko odčinil 3 min. pred koncom keď chytil penaltu.

Zbyňov: Moskál - Miškovský, Dolník, Roman Urík, Milan Urák, Pavol Jánošík, Martin Mišiak, Miloš Mišiak, Ladislav Martinka, Pavol Gažúr, Nikodém Jánošík.

Turie – Rajecké Teplice–Konská 2:1 (2:1). Špagľa 2 - Úkrop.

Vynikajúci a rýchly zápas na oboch stranách. Hostia sa ujali vedenie tečovanou strelou. Asi o 10 minút domáci vyrovnali nádhernou strelou spoza šestnástky rovno do šibenice. Potom sa hry vyrovnala, šance sa striedali na oboch stranách. Domáci po rýchlej kombinačnej akcii opäť skórovali a tak Špagľa už po druhýkrát strhol víťazstvo na stranu domácich. Potom futbalisti z Turia nastrelili ešte 1 tyč a jedno brvno, dve čisté gólové šance mali aj hostia. Nikto nepremenil a tak si 3 body zo zápasu, kde by spravodlivým výsledkom bola remíza, odniesli domáci.

Turie: Mičky - Machyna, Valíček, Lonc, Andrej Chovanec, Štaffen, Tandara, Chupáň, Manga, Špagľa, Kúdelka, striedal Knapec. Rajecké Teplice-Konská: Frátrik - Marián Hodás, Šramo, Ďuratný, Murárik, Pleva, Žilinčár, Úkrop, Šimun, Miro Baránek, Ladislav Baránek.

Nezbudská Lúčka – Bytčica 0:0.

Tri vyložené gólové šance rozohriali všetkých, ktorá sa prišli pozrieť na futbal do Nezbudskej Lúčky. Po nich sa však hra vyrovnala a hralo sa len medzi dvoma šestnástkami. Tesne pred záverečným hvizdom rozhodcu rozprúdila adrenalín 100-percentná gólová šanca, išla však mimo.

Nezbudská Lúčka: Hruška - Marek Mrázik, Patrik Samec, Kubo, Peter Samec, Marek Švejdík, Marián Samec, Jozef Belko, Michal Bielik, Martin Mrázik, Husárik.

Kotešová – Bánová B–Brezany 0:1 (0:0). Červený.

V prvom polčase mal zápas na oboch stranách veľmi dobrú úroveň. Akcie sa striedali z jednej strany na druhú. Hostia využili jednu chybu domácej obrany, premenili a dali jediný, ale zato víťazný gól zápasu.

Kotešová: Žák - Mikulík, MIlan Bujný, Pavol Ostrochovský, Branislav Bujný, Košík, Urban, Šukala, Hranica, Adamík, Kendy, striedali Galovič, Tomaník, Igor Ostrochovský. Bánová B-Brezany: Medveď - Zuziak, Michulek, Kadák, Podhradský, Jamečný, Trnovec, Valášek, Trnka, Zavadzan, Červený, striedali Hudec, Švík.

Hrabové – Hlboké 1:2 (0:0). Hrobárik - Puchoň, Praták.

V Hrabovom sa hralo susedské, vyrovnané derby, so šancami na oboch stranách. Napokon bol lepší ten, kto dal gól a to boli futbalisti z Hrabového. Spokojných bolo aj 300 divákov, ktorí sa prišli na zápas pozrieť.

Hrabové: Bunta - Remeš, Hrobárik, Joizef Gajdošík st., Jozef Hrabovský, Jozef Gajdošík ml., Ján Riljak, Juraj Sedliak Sedlák, Rastislav Gajdošík, Rástočný, striedali Marián Sedliak, Michal Hrabovský a Deckár. Hlboké: Zaduban - Daniel Konečný, Pavlík, Krajíček, Hvorečný, Adamov, Pinčík, Suchomel, Puchoň, Hoferica, Praták, striedali Sikeľ, Maráček a Slavomír Konečný.

Višňové – Trnové 0:0.

Dobrý zápas na oboch stranách aj s peknými akciami. Posledných 15 minút prvého polčasu domáci tlačili, výsledkom boli dve čisté šance bratov Stromčekovcov, Žiaľ, nepremenené. Podobný obraz mal aj druhý polčas, krásne sólo nevyšlo Petrovi Stromčekovi.

Višňové: Výboch - Mitringa, Labuda, Kotrbanec, Laš, Varínčiak, Miloš Valica, Dano Strelička, Vojtyla, Peter Stromček, Michal Stromček, striedali Dušan Paur a Peter Valica.

13. Višňové 5 1 1 3 4:9 4 14. Hrabové 5 1 0 4 4:12 3

Program 6. kola – sobota 6. septembra o 15.30 h: Bánová B–Brezany – Hrabové (Žiak, Bugala, Daubrava - Pekara), nedeľa 7. septembra o 15.30 h: Zbyňov – Trnové (Kúdelka, Mihálik - Rujbr), Hlboké – Višňové (Bronček, Gaňa - Šupka), Dlhé Pole – Kotešová (Knapec, Sobola, SsFZ - Baláž), Bytčica – Bytča B–Hliník nad Váhom (Chaban, Holeša), Rajecké Teplice–Konská – Nezbudská Lúčka (Kováč, Skukálek - Papík), Zádubnie – Turie (Bariak, V. Krajči - Schmidt).(bvá, db)