Žilinčania mohli byť druhí, sú však druhí od konca

Žilina – Futbalisti úradujúceho majstra Slovenska

Žilina – Ružomberok 0:3 (0:1), 24., 71. Števko, 75. Urban.

Žilina: Rseszoto – M. Konečný (46. M. Ďurica), Zabavník, B. Labant, V. Staš – Kosmeľ, Bažík (46. Rusnák), Sninský, Z. Štrba, Barčík – Varadin (46. Fabuš). Rozhodovali: Šuniar – Csabay, Šramka, ŽK Žiliny: 90. M. Ďurica, 2 285.

Úvod zápasu vyšiel lepšie domácim. Varadin mal možnosť streliť v úvodnej desaťminútovke aspoň tri góly, ale ani jedna z jeho príležitostí sa neujala. To čo sa nepodarilo žilinskému útočníkovi, podarilo sa hosťujúcemu Števkovi, ktorý využil nepozornosť domácej obrany a pomerne pohodlne vsietil svoj prvý gól. Po tomto momente sa hra odohrávala zväčša medzi šestnástkami. V závere ukázal niečo zo svojho umenia Barčík. Bol to Sninský, ktorý mohol v nadstavenom čase prvého polčasu zrovnať výsledok, ale bol v ofsajde.

Po deviatich minútach druhého polčasu Barčík opäť výborne zacentroval, ale Sninský hlavičkoval len vedľa žrde. Hostia aj v druhej polovici hry využívali nielen svoju rýchlosť v brejkoch, ale aj nepozornosť domácej obrany. V 71. min. Števko zvýšil na 2:0 a o osem minút pridal Urban tretí gól, ktorý definitívne rozhodol o výsledku zápasu. Na korigovanie nestačila ani ďalšia príležitosť striedajúceho Rusnáka.

Žlto-zelení „zásluhou“ svojho výkonu a konečného výsledku prišli po 7. kolách o dosť. Mohli byť druhí, ale tentokrát im patrí len druhá priečka od konca tabuľky.

10. Slovan 7 1 2 4 7:12 5

Po reprezentačnej prestávke sa Žilinčania predstavia na Tehelnom poli. Súperom im bude bratislavský Slovan, ktorý menil vedenie i trénerov a určite bude chcieť v domácom prostredí vyhrať. Pre Žilinu to určite nebude jednoduchý zápas. Vidieť ho diváci budú mať možnosť aj v priamom televíznom prenose.

Program 8. kolo – sobota 13. septembra o 10.30 h: Petržalka – Trenčín (Cichý), o 16.00 h: Dubnica nad Váhom – Púchov (Minárčik), Trnava – Inter Bratislava (Vlk), nedeľa 14. septembra o 15.00 h: Banská Bystrica – Ružomberok (Jaška), o 17.30 h: Slovan Bratislava – Žilina (Micheľ). (lh)

1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 607

Uzávierka bude realizovaná prenosným dopravným značením a náležite poučenými osobami.

14m

Situácia v Žiline je po otvorení odberových miest pokojná.

Poliaci sú rozmiestnení v okresoch Čadca, Kysucké Nové Mesto, Žilina, Martin, Ružomberok a Tvrdošín.

Testovanie na koronavírus.

Na Slovensku prebieha celoplošné testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Žiline.