trvalo rekordných sedem hodín, naplno odkrylo názorový stret jednotlivých poslaneckých klubov a potvrdilo nedostatočnú koncepčnú prípravu väčšiny predkladaných materiálov na schválenie.
Pre obyvateľa mesta sa to dá najlepšie odčítať na zavedení systému plateného parkovania v meste. Občania na vlastnej koži zažívajú v akej fázepripravenosti sa nachádza. Poslanci, bez odbornej analýzy, bez spoznania ekonomických parametrov projektu, zváženia efektívnosti, bez výberového konania a nedomyslenia dôsledkov odhlasovali jeho spustenie do života. A výsledok sa dostavil v podobe nevôle, rozpakov, dezorientácie. Je potrebné urobiť v meste poriadok s parkovaním, ale nech sa to deje transparentne, systémovo, v dostatočnom časovom predstihu, s dôkladnou prípravou, skrátka so zdravým rozumom a v prospech ľudí. Základný rozpor v názoroch jednotlivých poslaneckých klubov sa odráža v pohľade na spôsob riadenia chodu mesta. Primátorom presadzované stanovisko je, že mesto nemá vyvíjať podnikateľské aktivity a v tomto by ho mali suplovať súkromné subjekty, ako v prípade plateného parkovania Žilinská parkovacia spoločnosť. Podľa mňa je rozumnej-
šie pre mesto udržať čo najväčšiu časť pod vlastnou kuratelou, s vlastným profitom v prospech mestskej pokladnice. Dôkazom nekvalifikovaného rozhodnutia je aj odhlasovanie tendra na odpredaj Športovej haly na Bôriku. Rozhodnutie o niekoľkomiliónovom majetku mesta bolo predložené primátorom ústne v diskusii, opäť bez bližších odborných analýz, bez šance poznania skutočnej podstaty veci. Našli sa poslanci, ktorí po emotívnej rozprave boli schopní rozhodnúť o existencii objektu. Mne to pripadá nesystémové, živelné a hlavne nezodpovedné.
Anton Šulík, poslanec MsZ (SDKÚ–KDH–DS)