Streda, 4. august, 2021 | Meniny má Dominik, DominikaKrížovkyKrížovky

2. trieda

Kolo v znamení inzultácií rozhodcov Ôsme kolo bol

Kolo v znamení inzultácií rozhodcov

Ôsme kolo bolo poznačené dvomi inzultáciami, kvôli ktorým sa zápasy v Hričovskom Podhradí a Hornom Hričove nedohrali a boli predčasne ukončené. V prvom prípade udrel v zápase Hričovské Podhradie - Kotrčina Lúčka fanúšik hostí rozhodcu a v zápase Horný Hričov - Hvozdnica neuniesol vylúčenie priamo hosťujúci futbalista. Dovtedy vedúca Lietava zakopla v Považskom Chlmci a klesla až na tretie miesto. Na čelo sa po víťazstve 3:1 nad Terchovou prepracovalo Závodie.

Fačkov – Štiavnik 2:1 (2:0), Bielik, Holý T. (Fačkov).

Domáci sa ujali vedenia už v 7. min. Tento rýchly nástup Fačkova otupil snahu hostí. Domáci na konci prvého polčasu využili chybu hostí a zvýšili na 2:0. V druhom polčase Štiavničania znížili na rozdiel jedného gólu ale nepodarilo sa im už vyrovnať. Rozhodoval: Mintál, ŽK: Holý (Fačkov), 100 divákov.

Fačkov: Klinec, Rajčan, R. Galia, Jozef Mikula, Juraj Mikula, J. Bielik, T. Holý, Vričan, Ďuriš, striedali Ľ.Galia, M. Holý.

Hričovské Podhradie – Kotrčina Lúčka predčasen ukončené za stavu 1:1 pre inzultáciu rozhodcu, Rakučák - Martinček.

Zápas mal vyrovnaný priebeh. Domáci dali gól z priameho kopu, ktorý realizoval Rakučák. Tvrdo hrajúci hostia vyrovnali z následného protiútoku.

Podhradie: M. Vančík - S. Kahát, P. Kahát, Randík, Škvaridlo, Š. Vančík, Červenec, Randa, Puchoň, Rakučák, Lasička. Striedal Sobola.

Závodie – Terchová 3:1 (1:1), Pecko, Bičan, Hruboška - Hanuljak.

Závodie sa ujalo vedenia v 8. min prvého polčasu gólom Pecka. Hosia vyrovnali v závere polčasu. Raketový nástup domácich do druhého polčasu znamenal vedenie o dva góly. Po vylúčení Bičana prebrali iniciatívu hostia, ktorý zahodili pokutový kop a tak podľahli o dva góly. Rozhodoval Krajčík, ŽK: Bronček, Sedliaček, Bičan - J. Vantúch. ČK: Bičan (Závodie). 110 divákov.

Závodie: J. Trnka - Sekerka, Bičan, Sagan, Mitringa, Gamboš, Sedliaček, Kučera, Hruboška, Pecko, Randík. Terchová: Závadský - Chovanec, Popolár, Nemček, Neško, Komajka, Jančo, Chovanec, Hanuljak, Vantúch, Gajdošík.

Kamenná Poruba – Krasňany 4:1 (0:1). J. Kavecký 2, J. Hodas, Chovančík (K. Poruba).

Poruba mala priebeh hry jednoznačne v rukách. Hostia viedli gólom, ktorým vyhrali prvý polčas. Po zmene strán však domáci pridali a zaslúžene zvíťazili.

Rozhodoval Matejčík. 100 divákov.

Poruba: Kmetík - Bielik, Tretinár, Ondrejka, Chovančík, Stupňan, Jasenovský, Majerčík, J. Hodas, J. Kavecký, Š. Hodas. Striedal Vereš.

Horný Hričov – Hvozdnica nedohraté za stavu 1:1 pre inzultáciu rozhodcu.

Eichler (Hričov). Vyrovnaný priebeh, veľa šancí z oboch strán. V druhom polčase unikol hráč domácich, bol faulovaný zozadu. Po vylúčení hosťujúceho hráča ten udrel rozhodcu do tváre. Rozhodca zápas predčasne ukončil.

Rozhodoval Ondrušík. 180 divákov.

Hričov: Slosarčík - Polák, Vydra, Ďuriník, Barták, Jahôdka, Krajíček, Králik, Eichler, Káčer, Horňák.

Rašov – Podhorie 3:0 (1:0). Peter Michalek, R. Kadáček, vlastný.

Zábas mal obojstranne bojovný priebeh. Lepšiu koncovku ukázali domáci, ktorí vedeli premeniť tri čisté gólové príležitosti.

ŽK: Baláž. 120 divákov.

Rašov: Gombár - J. Butko, Križňan, Tretinár, M. Kadáček, M. Lacko, P. Michalek, Peter Baláž ml., B. Buňo, S. Lacko, R. Kadáček.

Považský Chlmec – Lietava 1:0 (0:0).

Červenec.

Mužstvo Lietavy pokračovalo v dobrých výkonoch zo začiatku jesennej časti a zohralo s domácim mužstvom veľmi dobré stretnutie. O jediný gól zápasu sa postaral domáci Červenec 5 minút pred koncom zápasu.

ŽK: Juraj Čejka, Pažický - Stenchlák, Belán. 150 divákov.

Chlmec: R. Kozlík - Horňák, M. Kozlík, Beňo, Vaňovič, J. Čejka, Pažický, Badušek, P. Čejka, Kramara, Ambra. Striedali Tejch Grab, Dendis, Červenec.

14. Horný Hričov 6 0 2 4 3:17 2

Program 8. kola – nedeľa 21. septembra o 15.00 h: Štiavnik – Lietava, Podhorie – Považský Chlmec, Hvozdnica – Rašov, Krasňany – Horný Hričov, Terchová – Kamenná Poruba, Kotrčina Lúčka – Závodie, Fačkov – Hričovské Podhradie.(r, mif)