Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Vonku úspešnejší ako doma

V najbližšom kole pod Zobor Žilina – Hokejisti Ms

V najbližšom kole pod Zobor

Žilina – Hokejisti MsHK Žilina odohrali v uplynulom týždni tri zápasy. Po cennej remíze na bratislavskom Slovane sklamali svojich priaznivcov, keď v domácom prostredí podľahli Košiciam. Stretnutie malo nechutný záver, keď po vylúčení Töröka hlavným rozhodcom Čaprnkom nahádzali diváci na ľadovú plochu umelé poháre. Hra bola prerušená a posledné tri minúty sa dohrávali až po jej vyčistení. V nedeľu to bolo v susedskom derby lepšie a vlci si pripísali ďalšiu remízu.

V POSLEDNEJ MINÚTE

V utorňajšom zápase na bratislavskom Slovane sa rozhodovalo opäť v záverečných minútach. Kapitán Roman Konštek vyrovnal na konečných 2:2

v poslednej minúte zápasu. V predĺžení už ani jeden zo súperov nevsietil gól.

Slovan Bratislava – Žilina 2:2 (0:0, 1:1, 1:0 – 0:0), 36. Kokavec, 57. Jánoš – 37. Konštek (Beran), 60. Konštek (Beran, Nikišov). Žilina: Šimonovič – P. Augusta, Škorvánek, Kusovský, Nikišov, Pozník, Kolba – Gálik, Hreus, Voskár – Török, Beran, Konštek – Rehák, Huževka, Oravec – Krajči. Rozhodovali: D. Konc – Pavlovič, Mülner, vylúčení 3:4 na dve minúty, Šimonovič na 10 min., presilovky a oslabenia 0.0, 6 652.

Peter Mikula, tréner Žiliny: „Pred zápasom si boli obidvaja súperi vedomí svojej sily i postavenia v tabuľke. Stretnutie bolo pretaktizované. Gól sme dali po trošku spornej situácii, som však rád, že sa nám na horúcej bratislavskej pôde podarilo získať cenný bod.“

V ostatných zápasoch 3. kola boli úspešnejší domáce mužstvá, tri body si odviezli len Zvolenčania. Výsledky 3. kola: Skalica – Zvolen 4:5 (2:0,

2:4, 0:1), Trenčín – Nitra 3:1 (1:0,

1:1, 1:0), Košice – Martin 5:2 (1:0,

3:2, 1:0), Liptovský Mikuláš – Poprad 3:2 (1:0, 2:0, 0:2).

LACNÉ GÓLY I PREHRA

Žilina – Košice 0:4 (0:2, 0:2, 0:0), 12. Caban, 19. Kmiť, 23. Bulík, 31. Dravecký. Žilina: Šimonovič (31. Laco) – Augusta, Škrvánek, Kusovský, Nikišov, Pozník, Kolba, Pavlusík – Voskár, Hreus, Gálik – Török, Beran, Konštek – Rehák, Húževka, Oravec – Šafarík, Krajči, Hanes. Rozhodovali:Čaprnka – Gašparík, Pavlovič, vylúčení: 4:3 na dve minúty, Oravec, Török na 10 min., presilovky a oslabenia 0:0, 2 833.

Žilinskí hokejisti začali s očakávaným náporom. Boli častejšie pred Sopkovou bránkou, ale gólové príležitosti si nevytvorili. Na druhej strane prišiel ako blesk z jasného neba prvý gól Košíc. Caban využil nepozornosť domácej obrany a brankára Šimonoviča a bolo 0:1. Po ďalšej chybe domácich zadákov vsietil Kmiť druhý gól. Druhá tretina mala podobný obraz. Košičania kontrolovali hru a boli to oni, ktorí pridali ďalšie dva góly. V poslednej časti sa domáci vlci snažili dať rýchly gól, ale zostalo len pri želaní. Skorigovať stav o štyri góly bolo pri piatkovom výkone takmer nemožné.

Peter Mikula, tréner Žiliny: „Mali sme veľmi zlý deň. Zo súperom sme zaostali, súper nás predbehol po všetkých stránkach. Vypracovali sme si pomerne málo šancí a tie sme ešte nepremieňali. Košice išli do vedenia a potom sa im hralo lepšie. Výkon brankára Šimonoviča nebudem hodnotiť.“

Rozdielom štyroch gólov zvíťazili nielen Košice v Žiline, ale aj Martinčania zvíťazili v Nitre 6:2 a pripísali si prvé víťazstvo v tomto ročníku. Výsledky 4. kola: Poprad – Skalica 2:1

(0:1, 1:0, 0:0 – 1:0), Zvolen – Slovan Bratislava 2:1 (0:1, 0:0, 1:0), Trenčín – Liptovský Mikuláš 3:1 (2:0, 0:1, 1:0), Nitra – Martin 2:6 (0:1, 1:2, 1:3).

TRI TISÍCKY DIVÁKOV

Viac ako tri tisícky divákov bolo zvedavých na susedské derby v Martine. Mužstvá sa napokon podeli o body, keď sa nerozhodlo ani v predĺžení.

Martin – Žilina 4:4 (3:1, 0:2, 1:1

– 0:0), 3. Hovorka, 5. Važan, 15. Petričko, 55. Važan – 17. Šafárik (Beran, Rehák), 21. Oravec (Hreus), 28. Kusovský (Šafárik), 46. Oravec. Žilina: Šimonovič – Augusta, Kolba, Kusovský, Poznik, Nikišov, Škorvánek, B. Majeský – Voskár, Hrues, Gálik – Konštek, Húžekva, Török – Šafárik, Beran, Rehák, Krajčí. Rozhodovali: Jonák – Pokovič, Tvrdoň, vylúčení 4:4 na dve min, Kolba (Žilina) 6 + DKZ za napadnutie zozadu, presilovky – 2:2, oslabenia – 0:0,

3 200 divákov.

Domáci síce rýchlo viedli 3:0, ale žilinskí hokejisti sa nevzdávali a pred koncom stretnutia boli zásluhou gólu Oravca bližšie k víťazstvu.

Peter Mikula, tréner Žiliny: „Domáci nás zaskočili dobrým úvodom. Za stavu 0:3 to vyzeralo s nami biedne. Potom sa ukázala kvalita nášho tímu a sebavedomie hráčov. Vzhľadom na priebeh zápasu sme s bodom spokojní.“

V ostatných zápasoch kola bratislavský Slovan dosiahol prvý dvojciferný výsledok v tejto sezóne. Odniesli si to hokejisti Popradu. Výsledky 5. kola: Liptovský Mikuláš – Nitra 3:1 (1:0,

10. Nitra 5 1 0 0 0 4 6:117 3

* zápasy – výhry (3 body) – výhry po predĺžení (2 body) – remízy (1 bod) – prehry po predĺžení (0 bodov) – prehry – skóre – body.

Po utorňajšej prestávke pokračuje najvyššia hokejová súťaž na Slovensku v piatok 6. kolom. Žilinskí vlci sa predstavia na ľade nováčika v Nitre. V nedeľu privítajú Zvolen. Zápas sa hrá v takmer v rovnakom čase ako futbalový zápas medzi Žilinou a Banskou Bystricou (dokonca v priamom prenose !).

Program – 6. kolo – piatok 26. septembra: Nitra – Žilina (F. Mihálik), Zvolen – Martin, Poprad – Košice, Trenčín – Slovan Bratislava, Liptovský Mikuláš – Skalica, 7. kolo – nedeľa 28. septembra: Skalica – Nitra, Slovan Bratislava – Liptovský Mikuláš, Košice – Trenčín, Martin – Poprad, Žilina – Zvolen (Zimný štadión Vojtech Závodského, 17.00 h, J. Konc – Mášik, S. Novák – Gubala). V 8. kole sa Žilinčania predstavia v Poprade, v piatok 3. októbra privítajú Trenčín.

Ladislav Hulin

a

1. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  3. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  8. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 11 033

Koronavírus Žilinský kraj: Odberový tím otestovali už včera (minúta po minúte)

Sledujeme celoplošné testovanie na Covid-19 a monitorujeme odberné miesta v okresoch Žilina, Martin, Čadca, Tvrdošín, Liptovský Mikuláš a ostatných okresoch ZA kraja.