Tri prehry domácich menili tabuľku

2. trieda Žilina - Mnohých prekvapení sa dočkali

2. trieda

Žilina - Mnohých prekvapení sa dočkali aj fanúšikovia mužstiev 2. triedy Oblastného futbalového zväzu v Žiline. Aj tu 8. kolo poriadne zamotalo poradie a otvorené sú ešte dva zápasy 7. kola, ktoré sa budú „dohrávať“ pred disciplinárnou komisiou už tento týždeň.

Štiavnik – Lietava 5:0 (2:0). František Podolan 3, Ján Pobjak 2.

Diváci v Štiavniku sa mohli tešiť z obojstranne pekného výkonu oboch mužstiev, i keď výsledok tomu nezodpovedá. V druhom polčase však domáci podali skvelý výkon a ich víťazstvo bolo zaslúžené.

Štiavnik: Parčiš - Kuciak, Machciník, Rakovan, Chlebina, Jozef Podolan, Červenec, Ján Pobjak, Peter Pobjak, František Podolan, Miroslav Gajdoš, striedali Gašperec, Šutara a Belko. Lietava: Kudla - Brezáni, Gaňa, Miloš Gašpierik, Peter Gašpierik ml., Peter Gašpierik st., Súkeník, Juraj Gašpierik, Michal Gašpierik, Hracký, Beháň, striedali Židek, Isteník a Ďurajka.

Podhorie – Považský Chlmec 3:1 (1:0). Ľubo Borák, Štefánik z pokutového kopu, Bukový - Peter Čejka z pokutového kopu.

Zápas v Podhorí bol jednoznačnou záležitosťou domácich, ale uznanie za svoj výkon si aj napriek výsledku zaslúžia i hostia.

Podhorie: Nižný - Braňo Mazúr, Šupej, Borák, Peter Mazúr, Breziansky, Bukový, Chládek, Poľko, Ľuboš Makuka, Štefánik, striedali Ľuboš Makuka, Beran, Hubočan. Považský Chlmec: Rastislav Kozlík - Matúš, Miroslav Kozlík, Beňo, Vaňovič, Peter Čejka, Pažický, Badušek, Ambra, Dendis, Stacho, striedali Červenec a Teichgrab.

Hvozdnica – Rašov 3:4 (0:1). Kameniar, Gajdoš 2 (za domácich).

V 1. polčase mali hostia miernu prevahu, v 2. polčase sa hra vyrovnala, domáci dokonca otočili výsledok na 3:2. Potom však nepremenili pokutový kop a v závere inkasovali ešte dva góly, a tak prišli o víťazstvo i o tri body.

Hvozdnica: Putirka - Radvan, Jozef Gašperec, Marián Hraboš, Chlebina, Ján Rumana, Martin Hraboš, Majštiník, Kameniar, Gajdoš, Peter Gašperec, striedal Michal Borovička.

Krasňany – Horný Hričov 3:1 (1:1).

Kubala 2, Martinický - Eichler.

V Krasňanoch sa hral iba priemerný futbal. Hráčom život znepríjemňovalo veľmi suché ihrisko a nepríjemný vietor.

Krasňany: Franek - Hlávka, Vrábel, Chabada, Martin Berešík, Martinický, Krajčík, Kubala, Dývidík, Brezáni, Košťál, striedali Cigánik a Jozef Berešík. Horný Hričov: Ján Slosarčík - Jahôdka, Vydra, Eichler, Barták, Ďuriník, Káčer, Polák, Krško, Králik, Krajíček, striedali Potomský, Ľuboš Slosarčík a Balogh.

Terchová – Kamenná Poruba 2:0 (0:0). Nemček a Gajdošík z pokutového kopu.

V Terchovej sa hral dobrý futbal na oboch stranách. I keď hostia prišli s dobrou obranou, domácim sa do konca prvého polčasu podarilo vypracovať 4 vyložené gólové šance, ktoré však nepremenili.

Druhý polčas bol obrazom prvého, v 80. minúte na center nezareagoval brankár hostí a Nemček ponúknutú šancu premenil. Hostia otvorili hru, ale keď ich brankár fauloval jedného z domácich hráčov rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý definitívne uzavrel skóre stretnutia.

Terchová: Závacký - Mažgút, Sotolár, Nemček, Meško, Komačka, Jančo, Chovanec, Hanuliak, Kováč, Gajdošík. Kamenná Poruba: Vereš - Ondrejka, Miroslav Bielik, Kasman, Ján Hodas, Sádecký, Jasenovský, Stupňan, Jaroslav Hodas, Miroslav Tretina, striedali Majerčík, Štefan Hodas.

Kotrčina Lúčka – Závodie 1:2 (1:0).

Peter Žabka z pokutového kopu - Viliam Baláž, Andrej Kiška.

V stretnutí dvoch vedúcich tímov sa šťastie priklonilo na stranu hostí a zatiaľ posunulo Kotrčinu Lúčku na vedúce miesto tabuľky.

Závodie: Trnka - Sagan, Špánik, Mitringa, Hruboška, Kučera, Randík, Ga,mboš, Pecko, Baláž, Bronček, striedali Kiška a Židek.

Fačkov – Hričovské Podhradie 1:2

(0:2). Braňo Bielik - Pavol Kahát, Červenec.

Domáci podali v stretnutí slabší výkon ako obyčajne a hostia z Hričovského Podhradia si víťazstvo odniesli zaslúžene.

Fačkov: Klinec - Rajčan, Mikula, Rasťo Galia, Baránek, Dušan Hollý, Juraj Bielik, Braňo Bielik, Tomáš Hollý, Vlastimil Bielik, Vríčan, striedal Ľuboš Galia.

14. Horný Hričov 7 0 2 4 4:20 2

Program 9. kola – nedeľa 28. septembra o 15.00 h: Hričovské Podhradie – Štiavnik (Bronček, Michulek - Baláž), Závodie – Fačkov (Sklenár, Škvaridlo, Cinko), Kamenná Poruba – Kotrčina Lúčka (Taraba ml., Majsniar), Horný Hričov – Terchová (Vaškovič, Mikurda - Ševcech), Rašov – Krasňany (Gašpierik, Masár), Považský Chlmec – Hvozdnica (Vanák, Kristlbauer), Lietava – Podhorie (Oravec, Lietavec, Bugáň - Šupka).(bč)