Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Hlboké sa prepracovalo na prvú priečku

1. trieda Žilina - Výsledky 8. kola 1. triedy Ob

1. trieda

Žilina - Výsledky 8. kola 1. triedy Oblastného futbalového zväzu v Žiline boli veľmi zaujímavé a poriadne premiešali poradie v tabuľke. Svoje pôvodné postavenie si zachovali iba dve posledné mužstvá - Hrabové a Višňové. Vďaka víťazstvu v Zbyňove sa na prvú priečku dostalo Hlboké, na druhé miesto poskočilo Turie.

Bánová B–Brezany – Trnové 1:4

(0:1). Krajíček - Málik 3, Peter Kuba.

Zbyňov – Hlboké 0:1 (0:0). Hoferica.

Napriek tomu, že sa stretol vedúci tím tabuľky s tretím, hral sa v Zbyňove slabý, až podpriemerný zápas. Napokon vyhralo Hlboké, ktoré malo viac futbalového šťastia a strelilo gól.

Hlboké: Tencer - Daniel Konečný, Pinčík, Pavlík, Jaroslav Hvorečný, Adamov, Krajíček, Slavomír Konečný, Paták, Puchoň, Hoferica, striedali Milan Puchoň, Suchomel.

Dlhé Pole – Višňové 3:1 (1:0). Pleško, Marián Forbak, Karol Feranec - Michal Stromček.

V 1. polčase sa hostia zamerali len na defenzívu, čo domácim robilo dosť veľké problémy. Jediný gól dal po biliardovej akcii Pleško. V 2. polčase domáci zvýšili aktivitu, v úvode skóroval Forbak a zvýšil na 2:0, na čo hostia odpovedali gólom. V 60. minúte stanovil konečné skóre Karol Feranec. Na stretnutie sa prišlo pozrieť 210 divákov.

Dlhé Pole: Bohdan - Jaro Štrbánik, Martin Feranec, Róbert Forbak, Peter Fuljer, Pleško, Marián Forbak, Karol Feranec, Tornáry, Hlavoň, Dzúrik, striedali Martinček, Richard Fuljer. Višňové: Výboch - Vojtyla, Paur, Husárik, Porubčanský, Strelička, Peter Stromček, Labuda, Pivko, Michal Stromček, Valica, striedali Žentek, Plavý.

Bytčica – Hrabové 6:0 (1:0). Dietrich 3, Dudoň 2, Repkovský.

Prvý polčas sa hral v miernej prevahe domácich, hostia sa dobre bránili a vypracovali si aj niekoľko gólových šancí. Druhý polčas už bol v absolútnej prevahe domácich, čo vyjadruje aj konečný stav.

Bytčica: Malich - Baleja, Dubovec, Krajčí, Zuziak, Štaffen, Dietrich, Keblušek, Repkovský, Ťažký, Klobucký, striedali Hlaváč, Dudoň, Morvay. Hrabové: Bunta - Remeš, Jozef Hrabovský, Jozef Gajdošík, Hrobárik, Riljak, Ladislav Gajdošík, Sedliak, Michal Hrabovský, Deckár, Rástočný.

Rajecké Teplice–Konská – Kotešová 0:3 (0:0). Jaroslav Šukala, Igor Ostrochovský, Branislav Bujný.

V prvom polčase sa hral na ihrisku v Konskej vyrovnaný zápas, v ktorom obaja súperi premárnili po jednej gólovej šanci. V 2. polčase domáci odpadli hlavne kondične, čo všestranne lepší hostia využili na strelenie troch gólov.

Rajecké Teplice-Konská: Frátrik - Hodas, Šramo, Kudla, Blahušiak, Pleva, Milan Žilinčár, Pekný, Imrišek, Šimún, Ďuratný. Kotešová: Žák - Košík, Mikulík, Šukala, Bujný, Galovič, Urban, Tomaník, Hranica, Adamík, Kendy, striedali Ostrochovský, Martin Žilinčár, Mikula.

Zádubnie – Bytča B–Hliník nad Váhom 1:1 (1:0). Peter Talafa (za domácich).

Zádubnie: Ľubomír Heiser - Milan Gašpierik, Marián Meliš, Rudolf Minich, Peter Jánoš, Pavol Pechočiak, Ivan Frátrik, Michal Majerčík, Pavol Belanec, Peter Talafa, Peter Majer, striedali Branislav Sýkora, Pavol Studeník.

Turie – Nezbudská Lúčka 4:1 (2:1).

Špagľa 2, Manga, Štaffen - Repáň.

Stretnutie v Turí bolo jednoznačnou záležitosťou domácich, aj keď si hostia dokázali vypracovať pár šancí. Domáci však vždy dokázali udrieť v pravú chvíľu. V 20. minúte sa ujali vedenia, o minútu neskoršie, po chybe brankára hostí, ktorému lopty prekĺzla pomedzi ruky do brány už bolo

2:0. V závere polčasu hostia znížili po chybe domáceho obrancu. Druhý polčas už bola réžia zápasu na kopačkách domácich.

14. Višňové 8 1 1 6 5:19 4

Program 9. kola – sobota 27. septembra o 15.00 h: Bytča B – Hliník nad Váhom – Turie (Kozina, Gašpierik, J. Žiak), nedeľa 28. septembra o 15.00 h: Nezbudská Lúčka – Zbyňov (Gaňa, Sluka, Charbuliak - Schmidt), Kotešová – Zádubnie (J. Žiak, Taraba st., R. Martinec - Sandanus), Hrabové – Rajecké Teplice–Konská (Mintál, Kúdelka - Pekara), Višňové – Bytčica (Hôrecký, Krupík, V. Dubovec - Hruboška), Trnové – Dlhé Pole (Knapec, Bariak, Šedík), Hlboké – Bánová B-Brezany (Mihálik, Gamboš, Kováč - Rujbr).(bvá)

1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Žilinská Kia ruší pre nedostatok dielov od zahraničného dodávateľa nočné zmeny

Do stredy bude fabrika fungovať iba v dvojzmennej prevádzke.

Predlžujeme akciu o 24h

Ak nemôžete za novinami, noviny prídu k vám. Dnes to máte s 50% zľavou na celý rok

V Pandemickom pavilóne je hospitalizovaných 17 pacientov.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.