Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

V dvoch zápasoch plný bodový zisk

Žilinskí hokejisti zvíťazili pod Zoborom i so Zvol

enom Žilina – V uplynulom týždni odohrali hokejisti MsHK Žilina dva zápasy. Pod Zoborom proti nováčikovi i v súboji so Zvolenom boli úspešní a pripísali si tri body. Priaznivec žilinského hokeja sa môže tešiť na piatkový zápas s Trenčínom

Jedenásť presiloviek

Až jedenásť vylúčených mali žilinskí hokejisti v zápase 7. kola v Nitre proti nováčikovi súťaže. Ani z jednej gól neinkasovali. Šláger kola sa hral v Trenčíne, kde Hála proti Slovanu vychytal nulu.

Nitra – Žilina 0:2 (0:1, 0:0, 0:1), 15. Augusta (Škorvánek), 58. Plch (Török).

Žilina: Šimonovič – Augusta, Škrovánek, B. Majeský, Pavlusík, Kusovský, Kolba, Nikišov – Plch, Hreus, Voskár – Török, Húževka, Hanes – Šafárik, Beran, Rehák – Kajčí, Gálik, Oravec. Rozhodovali: Baluška – Galamboš, Tvrdoň, vylúčení – 8:11 na dve minúty, presilovky – 0:0, oslabenia –

0:1, 2 103.

Domáci začali s náporom. Prvý gól však padol po strele od modrej čiary z hokejky obranca Augustu. Nitrania mali v druhej polovici niekoľko príležitostí na vyrovnanie, ale Šimonovič si udržal čisté konto. V záverečnej tretine domáci pokračovali v snahe o vyrovnanie, a to najmä pri početných presilovkách. Dve minúty pred koncom zápasu Plch s Törokom ušli a Plch nezaváhal.

Peter Mikula, tréner Žiliny: „Do Nitry sme išli ako papierovo silnejší a s cieľom získať body. Vedeli sme, že nováčik súťaže vie v domácom prostredí potrápiť každé mužstvo. Chcel by som pochváliť našu defenzívu, ktorá pri početných oslabeniach nedovolila Nitre tešiť sa z gólovej radosti.“

Výsledky 6. kola: Zvolen – Martin

2:4 (1:0, 1:2, 0:2), Poprad – Košice

4:2 (1:1, 1:0, 2:1),

Trenčín – Slovan Bratislava 4:0

(1:0, 0:0, 3:0), Liptovský Mikuláš – Skalica 1:1 (1:1, 0:0, 0:0).

Hreusove tri body

Michal Hreus si v zápase so Zvolenom pripísal tri body do kanadského bodovania. Dva góly vsietil a na jeden prihral.

Žilina – Zvolen 5:2 (1:1, 2:0, 2:1), 1. Plch (Augusta), 31. Hreus (voskár, Šimonovič), 33. Hreus Gálik), 43. Plch (Gálik), Hreus), 51. Krajčí (Voskár) – 6. J. Čierny, 50. Cibuľa. Žilina: Šimonovič – Augsta, Škrovánek, Pozník, Kolba, B. Jenský, Pavlusík – Plch, Hreus, Voskár – Török, Gálik, Hanes – šagárik, Beran, Rehák – Groma, Krajči, Oravec. Rozhodovali: J. Konc – Mášik, S. Novák, vylúčení – 8:8 nad dve minúty, presilovky – 1:0, oslabenia – 0.0, 2 124.

Žilinčania začali veľmi dobre. Už v 35. sekunde delovku Augustu brankár Ševela neudržal a Plch ju dorazil za jeho chrbát. Hostia odpovedali Čiernym. V druhej časti mali viac z hry hostia, ale boli to domáci, ktorí vsietili ďalšie góly. K trom pridali ďalšie dva v záverečnej časti a hostia stačili už len korigovať stav.

Peter Mikula, tréner Žiliny: „Situácia v mužstve po zdravotnej stránke nebola dobrá. Aj preto si víťazstvo cením. Zvolen využil naše chyby v obrane. V druhej tretine mal aj prevahu, ale dôležité bolo, že sme góly dávali my.“

Výsledky 7. kola: Skalica – Nitra 7:1 (1:0, 1:1, 5:0), Slovan Bratislava – Liptovský Mikuláš 7:0 (2:0, 3:0, 2:0), Košice – Trenčín 0:2 (0:1, 0:0, 0:1), Martin – Poprad 3:3 (0:1, 2:0, 1:2).

10. Nitra 7 1 0 0 0 6 7:16 3

* Zápasy – výhry (3 body) – výhry po predĺžení (2 body) – remízy (1 bod) – prehry po predĺžení (0 bodov) – prehry – skóre – body.

V tomto týždni čakajú hokejistov Žiliny tri kompletné kolá. V dvoch stretnutiach sa predstavia v domácom prostredí. Lákať bude najmä piatkový zápas s Trenčínom.

Program – 8. kolo – utorok 30. septembra: Nitra – Zvolen, Poprad – Žilina, Trenčín – Martin, Liptovský Mikuláš – Košice, Skalica – Slovan Bratislava, 9. kolo – piatok 3. októbra: Slovan Bratislava – Nitra, Košice – Skalica, Martin – Liptovský Mikuláš, Žilina – Trenčín (Zimný štadión Vojtecha Závodského o 17.00 h, rozhodujú Lauff - M. Halecký, Milovčík), Zvolen – Poprad, 10. kolo – nedeľa 5. októbra: Nitra – Poprad, Zvolen – Trenčín, Žilina – Liptovský Mikuláš (Zimný štadión Vojtecha Závodského o 17.00 h, rozhodujú D. Konc – Bulko, M. Novák), Martin – Skalica, Košice – Slovan Bratislava. (lh)

10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 343

Ďalší diel online diskusie vysielame LIVE vo štvrtok o 11:00 hod na našom Facebooku.

23 h

Ide zatiaľ iba o čiastkové výsledky.

19 h
Kapitán Strečna Jakub Beháň v zápase proti Višňovému (2:3). Trio bratov Beháňovcov nastrieľalo z dvadsiatich gólov FK Strečno v jesennej časti viac ako polovicu. Spomínaný Jakub ich dal päť, rovnako aj Marek. Tretí Patrik strelil jeden.

Futbalistom z obce na Váhu patrí až jedenáste miesto.