Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

V dvoch zápasoch plný bodový zisk

Žilinskí hokejisti zvíťazili pod Zoborom i so Zvol

enom Žilina – V uplynulom týždni odohrali hokejisti MsHK Žilina dva zápasy. Pod Zoborom proti nováčikovi i v súboji so Zvolenom boli úspešní a pripísali si tri body. Priaznivec žilinského hokeja sa môže tešiť na piatkový zápas s Trenčínom

Jedenásť presiloviek

Až jedenásť vylúčených mali žilinskí hokejisti v zápase 7. kola v Nitre proti nováčikovi súťaže. Ani z jednej gól neinkasovali. Šláger kola sa hral v Trenčíne, kde Hála proti Slovanu vychytal nulu.

Nitra – Žilina 0:2 (0:1, 0:0, 0:1), 15. Augusta (Škorvánek), 58. Plch (Török).

Žilina: Šimonovič – Augusta, Škrovánek, B. Majeský, Pavlusík, Kusovský, Kolba, Nikišov – Plch, Hreus, Voskár – Török, Húževka, Hanes – Šafárik, Beran, Rehák – Kajčí, Gálik, Oravec. Rozhodovali: Baluška – Galamboš, Tvrdoň, vylúčení – 8:11 na dve minúty, presilovky – 0:0, oslabenia –

0:1, 2 103.

Domáci začali s náporom. Prvý gól však padol po strele od modrej čiary z hokejky obranca Augustu. Nitrania mali v druhej polovici niekoľko príležitostí na vyrovnanie, ale Šimonovič si udržal čisté konto. V záverečnej tretine domáci pokračovali v snahe o vyrovnanie, a to najmä pri početných presilovkách. Dve minúty pred koncom zápasu Plch s Törokom ušli a Plch nezaváhal.

Peter Mikula, tréner Žiliny: „Do Nitry sme išli ako papierovo silnejší a s cieľom získať body. Vedeli sme, že nováčik súťaže vie v domácom prostredí potrápiť každé mužstvo. Chcel by som pochváliť našu defenzívu, ktorá pri početných oslabeniach nedovolila Nitre tešiť sa z gólovej radosti.“

Výsledky 6. kola: Zvolen – Martin

2:4 (1:0, 1:2, 0:2), Poprad – Košice

4:2 (1:1, 1:0, 2:1),

Trenčín – Slovan Bratislava 4:0

(1:0, 0:0, 3:0), Liptovský Mikuláš – Skalica 1:1 (1:1, 0:0, 0:0).

Hreusove tri body

Michal Hreus si v zápase so Zvolenom pripísal tri body do kanadského bodovania. Dva góly vsietil a na jeden prihral.

Žilina – Zvolen 5:2 (1:1, 2:0, 2:1), 1. Plch (Augusta), 31. Hreus (voskár, Šimonovič), 33. Hreus Gálik), 43. Plch (Gálik), Hreus), 51. Krajčí (Voskár) – 6. J. Čierny, 50. Cibuľa. Žilina: Šimonovič – Augsta, Škrovánek, Pozník, Kolba, B. Jenský, Pavlusík – Plch, Hreus, Voskár – Török, Gálik, Hanes – šagárik, Beran, Rehák – Groma, Krajči, Oravec. Rozhodovali: J. Konc – Mášik, S. Novák, vylúčení – 8:8 nad dve minúty, presilovky – 1:0, oslabenia – 0.0, 2 124.

Žilinčania začali veľmi dobre. Už v 35. sekunde delovku Augustu brankár Ševela neudržal a Plch ju dorazil za jeho chrbát. Hostia odpovedali Čiernym. V druhej časti mali viac z hry hostia, ale boli to domáci, ktorí vsietili ďalšie góly. K trom pridali ďalšie dva v záverečnej časti a hostia stačili už len korigovať stav.

Peter Mikula, tréner Žiliny: „Situácia v mužstve po zdravotnej stránke nebola dobrá. Aj preto si víťazstvo cením. Zvolen využil naše chyby v obrane. V druhej tretine mal aj prevahu, ale dôležité bolo, že sme góly dávali my.“

Výsledky 7. kola: Skalica – Nitra 7:1 (1:0, 1:1, 5:0), Slovan Bratislava – Liptovský Mikuláš 7:0 (2:0, 3:0, 2:0), Košice – Trenčín 0:2 (0:1, 0:0, 0:1), Martin – Poprad 3:3 (0:1, 2:0, 1:2).

10. Nitra 7 1 0 0 0 6 7:16 3

* Zápasy – výhry (3 body) – výhry po predĺžení (2 body) – remízy (1 bod) – prehry po predĺžení (0 bodov) – prehry – skóre – body.

V tomto týždni čakajú hokejistov Žiliny tri kompletné kolá. V dvoch stretnutiach sa predstavia v domácom prostredí. Lákať bude najmä piatkový zápas s Trenčínom.

Program – 8. kolo – utorok 30. septembra: Nitra – Zvolen, Poprad – Žilina, Trenčín – Martin, Liptovský Mikuláš – Košice, Skalica – Slovan Bratislava, 9. kolo – piatok 3. októbra: Slovan Bratislava – Nitra, Košice – Skalica, Martin – Liptovský Mikuláš, Žilina – Trenčín (Zimný štadión Vojtecha Závodského o 17.00 h, rozhodujú Lauff - M. Halecký, Milovčík), Zvolen – Poprad, 10. kolo – nedeľa 5. októbra: Nitra – Poprad, Zvolen – Trenčín, Žilina – Liptovský Mikuláš (Zimný štadión Vojtecha Závodského o 17.00 h, rozhodujú D. Konc – Bulko, M. Novák), Martin – Skalica, Košice – Slovan Bratislava. (lh)

1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Žilinská Kia ruší pre nedostatok dielov od zahraničného dodávateľa nočné zmeny

Do stredy bude fabrika fungovať iba v dvojzmennej prevádzke.

Predlžujeme akciu o 24h

Ak nemôžete za novinami, noviny prídu k vám. Dnes to máte s 50% zľavou na celý rok

V Pandemickom pavilóne je hospitalizovaných 17 pacientov.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii v utorok 27.októbra o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.