Pondelok, 26. júl, 2021 | Meniny má Anna, HanaKrížovkyKrížovky

Z gólov sa tešili v Kotrčinej Lúčke

Žilina - Aj v 2. triede Oblastného futbalového

zväzu ostal v 10. kole neodohraný jeden zápas. Museli ho zrušiť v Štiavniku, kde bol neregulárny terén a zápas sa bude hrať v prvú novembrovú nedeľu. Ťažké, rozmočené terény boli aj na ostatných ihriskách a výsledky opäť poriadne zamiešali poradie v tabuľke. Na svojom mieste ostalo len prvé Závodie a posledné štyri mužstvá v tabuľke.

Štiavnik – Podhorie

Pre nespôsobilý terén sa v Štiavniku nehralo. Oba tímy sa dohodli na náhradnom termíne a stretnutie odohrajú v nedeľu 2. novembra.

Hvozdnica – Lietava 0:1 (0:1). Peter Gašpierik.

Vo Hvozdnici sa hral vyrovnaný zápas, šance boli na oboch stranách ale ostali, až na jediný prípad, nevyužité. V druhom polčase domáci síce pritlačili, futbal sa však hrá na góly. Rozhodoval Sluka.

Hvozdnica: Fekete - Radvan, Jarošinec, Chlebina, Minárik, Marián Hraboš, Martin Hraboš, Kameniar, Gajdoš, Gašperec, Putirka. Lietava: Kudla - Brezáni, Sedliak, Miloš Gašpierik, Gaňa, Peter Gašpierik, Tužinčin, Juraj Gašpierik, Stenchlák, Hradský, Michal Gašpierik, striedali Isteník a Židek.

Krasňany – Považský Chlmec 1:1 (1:0). Dávidík - Beňo.

Na ťažkom, rozmoknutom teréne si oba tímy vypracovali množstvo šancí, ktoré však nedokázali premeniť. A tak je remíza spravodlivým vyjadrením síl na ihrisku. Rozhodoval Beháň.

Krasňany: Franek - Vrábel, Brezány, Michal Bielka, Krajčík, Martinický, Kubala, Mariáš, Cigánik, Dávidík, Košťál, striedali Pallo, Radovan Bielka. Považský Chlmec: Rastislav Kozlík - Červenec, Miroslav Kozlík, Beňo, Vaňovič, Juraj Čejka, Pažický, Badušek, Peter Čejka, Pavol Čejka, Ambra, striedal Dendis.

Terchová – Rašov 1:0 (1:0).

Vantuch.

V Terchovej sa na ťažkom teréne hral dobrý futbal. Domáci sa ujali vedenia už v 7. minúte strelou Vantucha. Do konca polčasu sa už nič iné na ihrisku neudialo. Druhý polčas začali domáci tlakom, ale nevyužili svoje príležitosti a hostia sa im prispôsobili. Rozhodoval Žiak.

Terchová: Závacký - Ján Mažgút, Sotolár, Nemček, Meško, Jančo, Komačka, Miroslav Mažgút, Vallo, Vantuch, Hanuliak, striedali Struhárňanský a Kováč. Rašov: Hubocký - Butko, Prášek, Kasáček, Ragula, Buňo, Tretinár, Peter Baláž ml., Peter Baláž st., Stanislav Lacko, Gamboš, striedali Marek Lacko, Jozef Uríček.

Kotrčina Lúčka – Horný Hričov 4:2 (1:2). Žabka 2, Bielik 2.

V prvom polčase boli lepší hostia, v druhom sa hra obrátila. Domáci sa paradoxne zlepšili vtedy, keď rozhodca vylúčil ich obrancu a zápas museli dohrávať len desiati. Rozhodoval Taraba st.

Fačkov – Kamenná Poruba 3:2 (2:1).

Braňo Bielik 2, Vlasto Bielik - Ján Hodas, Štrba.

Aj vo Fačkove sa hralo na ťažkom teréne. Skóre otvorili hostia v polovici prvého polčasu, domáci vzápätí vyrovnali a do konca polčasu pridali ešte jeden gól. V druhom polčase bola hra rozkúskovaná, 20 minút pred koncom polčasu hostia vyrovnali. Po zvýšenom tlaku sa Vlastovi Bielikovi podarilo streliť víťazný gól domácich. Rozhodoval Sobola.

Fačkov: Rajčan - Tomáš Hollý, Branislav Bielik, Čerňanec, Juraj Mikula, Jozef Mikula, Rastislav Galia, Juraj Bielik, Dušan Hollý, Miloš Vríčan, Vlastimil Bielik, striedali Ľuboš Galia a Marián Hollý. Kamenná Poruba: Vereš - Ondrejka, Bielik, Chovančík, Tretina, Ján Hodas, Kavecký, Jasenovský, Štrba, Stupňan, Štefan Hodas, striedali Majerčík a Sandanus.

Hričovské Podhradie – Závodie 2:2 (1:1). Pavol Kahát, Jozef Randa - za domácich.

V daždi sa hral v Hričovskom Podhradí kvalitný a technický futbal. Do futbalového divadla nezapadli len rozhodcovia.

Hričovské Podhradie: Vančík - Rakučák, Randík, Puchoň, Laščiak, Škvaridlo, Hoferica, Mihálek, Červenec, Pavol Kahát, Jozef Randa, striedali František Kahát, Vančík

14. Hvozdnica 10 2 0 8 12:25 6*

*po skončení súťaže budú mužstvám TJ Kotrčina Lúčka a TJ Hvozdnica odpočítané 3 body.

Program 11. kola – nedeľa 12. októbra o 14.30 h: Závodie – Štiavnik (Oravec, Valášek, M. Rogoň), K. Poruba – H. Podhradie (Hreus, Meliš), H. Hričov – Fačkov (Filip, Peťko), Rašov – K. Lúčka (Martinec st., Skukálek, Škvaridlo), P. Chlmec – Terchová (Knapec, Bugala, Vanák, Hruboška), Lietava – Krasňany (Bronček, L. Rogoň, Taraba ml.), Podhorie – Hvozdnica (Mintál, Krupík, Bugáň).(bvá)