Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Osem gólov potešilo fanúšikov Trnového

1. trieda Žilina - Vedúce Turie prehralo v Hrabov

1. trieda

Žilina - Vedúce Turie prehralo v Hrabovom a prepadlo sa až na tretiu priečku. To mu môže v konečnom dôsledku poriadne skomplikovať život. Bohatú úrodu gólov videli fanúšikovia v Trnovom, kde ich Rajecké Teplice-Konská dostali rovných osem a Trnové sa prepracovalo na čelo 1. triedy Oblastného futbalového zväzu. Polepšili si tímy Zádubnia a Dlhého Poľa, ktoré sa dostali až do hornej polovice tabuľky.

Bytča B-Hliník – Zbyňov 0:2 (0:1). Jánošík, Mišiak.

Ihrisko v Hliníku bolo na hranici regulárnosti a zlému povrchu sa lepšie prispôsobili hostia. Hrali jednoducho, lopty nakopávali do šestnástky a táto taktika sa im vyplatila. Skóre otvoril Jánošík už v 5. minúte tvrdou strelou spoza šestnástky. Vstup do druhého polčasu opäť vyšiel hosťom, v 47. minúte skóroval Mišiak. Domáci si prakticky za celý zápas nevytvorili žiadnu šancu.

Bytča B-Hliník: Gärtner - Mitúch, Michel, Siatko, Dodek, Václavík, Barčák, Weber, Koniar, Gabaj, Janec, striedali Šutarík a Rybárik. Zbyňov: R. Urík - Martinka, Dolník, M. Urík, Miškovský, Jánošík, Mišiak, Jamečný, Babčan, Sandanus.

Bánová B-Brezany – Dlhé Pole 0:2 (0:1). Ďurík, Mikulík.

Po úvodnom tlaku domácich prekvapil domáceho brankára v 22. minúte Ďurík exportnou strelou z 30 m a bolo 0:1. Všetka snaha domácich končila pred súperovou šestnástkou. Postupne ovládli hru hostia a na konečných 0:2 stanovil v 80. minúte striedajúci Mikulík.

Bánová B-Brezany: Hvostík - Zuziak, Michalek, Kadík, Štaffen, Jamečný, Trnovec, Mariniak, Michal Trnka, Pavol Trnka, Zavadzan, striedali Fuhrich, Švík. Dlhé Pole: Kúdelčík - Martinček, Martin Feranec, Richard Fuljer, Peter Fuljer, Blažej Starych, Štrbánik, Kubošek, Karol Feranec, Hlavoň, Dzúrik, striedal Mikulík.

Kotešová – Nezbudská Lúčka 3:0 (0:0). Lacek, Kendy, Urban.

Domáci mali prevahu celý zápas, ale v prvom polčase ju nedokázali zúžitkovať. Peter Galovič dokonca nepremenil ani pokutový kop. V druhom polčase sa však strelecké šťastie začalo na domácich usmievať, za tri minúty dali dva góly (30. a 32. min.) a do konca polčasu pridali ešte tretí. Hosťom nepomohol ani tvrdý spôsob hry. Na zápas sa prišlo pozrieť asi 100 divákov, rozhodoval Milo.

Kotešová: Pavlusík - Lacek, Košík, Mikulík, Braňo Bujný, Galovič, Urban, Hranica, Milan Bujný, Kendy, striedali Tomaník, Pavol Ostrochovský a Žilinčiar. Nezbudská Lúčka: Hruška - Mrázik, Michal Ondráš, Fondrk, Samec, Paluga, Švejdík, Repáň, Husárik, Miroslav Ondráš, Róbert Kubo, striedali Bielik, Daniel Kubo.

Hrabové – Turie 3:2 (1:1). Jozef Gajdošík, Peter Čička, Michal Hrabovský (za domácich).

V prvom polčase domáci viedli 1:0,

hostia však vyrovanli. A tak sa obe mužstvá striedali vo vedení celý zápas. Na záverečný 3:2 stanovili domáci asi 5 minút pred koncom stretnutia.

Hrabové: Štefan Bunta - Rudolf Remeš, Jozef Gajdošík st., Rastislav Gajdošík, Jozef Hrabovský, Juraj Sedliak, Jozef Gajdošík ml., Peter Čička, Ladislav Deckár, Michal Rástočný, Michal Hrabovský.

Višňové – Zádubnie 2:3 (2:2). Sýkora 2, Pavol Belanec (za hostí).

Trnové – Rajecké Teplice-Konská 8:0 (4:0). Machyna 3, Jozef Filo 2, Malík 2, Pirošík.

Rajecké Teplice nastúpili len s desiatimi hráčmi a prejavilo sa to aj na výsledku. Prevaha domácich bola jasná od prvej do poslednej minúty stretnutia.

Trnové: Turčan - Jozef Filo, Šindelář, Pirošík, Furtík, Vrabec, Výboch, Malík, Daníšek, Martin Filo, Machyna, Kuba, striedali Vršanský a Frátrik. Rajecké Teplice-Konská: Frátrik - Hodas, Šramo, Michalík, Blahušiak, Pleva, Pekný, Ladislav Baránek, Žilinčár, Miroslav Baránek.

Hlboké – Bytčica 4:3 (1:2). Slavo Konečný 2, Paták, Pinčík (za domácich).

Jednoznačný zápas pre domácich, i keď na konci prvého polčasu, i na začiatku druhého, to vyzeralo úplne inak. Po chybách obrany a hlavne brankára dostali tri lacné góly a prehrávali už 1:3. Asi 25 minút pred koncom sa však mužstvo Hlbokého dalo dokopy a napriek veľkému rozdielu sa im podarilo zvíťaziť.

Hlboké: Kutnár - Daniel Konečný, Pavlík, Slavomír Konečný, Hvorečný, Peter Adamov, Pinčík, Milan Puchoň, Roman Puchoň, Hoferica, Paták, striedali Krajíček, Suchomel a Slavomír Síkel.

14. Višňové 10 1 2 7 9:24 5

Program 12. kola – sobota 18. októbra o 14.00 h: Bytča B–Hliník nad Váhom – Kotešová (Oravec, Bariak, Mihálik), nedeľa 19. októbra o 14.00 h: Zbyňov – Dlhé Pole (Kováč, Knapec, Mackovčin), Bytčica – Bánová B–Brezany (Gamboš, Masár, Filip - Baláž), Rajecké Teplice–Konská – Hlboké (Krupík, Daubrava, Milo - Hruboška), Zádubnie – Trnové (Bariak, Martinec st., Oravec - Pekara), Turie – Višňové (Charbuliak, Bronček, Gašpierik - Sandanus), Nezbudská Lúčka – Hrabové (Kúdelka, Mintál, V. Dubovec).(bá, db)