Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Jánošíkovci nadelili Dlhému Poľu tri

1. FUTBALOVÁ trieda Žilina - V tabuľke 1. triedy

1. FUTBALOVÁ trieda

Žilina - V tabuľke 1. triedy Oblastného futbalového zväzu je pred zimnou prestávkou ešte všetko otvorené. Na prvú priečku sa môže dostať hociktoré z prvých piatich mužstiev. Jasný je akurát osud Višňového, ktoré bude zimovať na chvoste.

Bytča B–Hliník nad Váhom – Kotešová 0:2 (0:0). Hranica, Kendy.

V derby boli lepší hostia, ktorí rozhodli o svojom víťazstve na začiatku druhého polčasu, dvoma gólmi v priebehu troch minút. Inak sa v Bytči hral rýchly futbal s obojstrannou snahou hrať útočne. Domácich niekoľkokrát podržal výkon brankára Magerčiaka. Napriek snahe a tlaku v závere zápasu sa domácim nepodarilo skórovať a utrpeli tak za sebou druhú prehru po sebe na domácom ihrisku.

Bytča B-Hliník: Magerčiak - Václavík, Paiš, Michel, Dodek, Zátek, Janec, Weber, Koniar, Gabaj, Zábavčík, striedal Rybárik. Kotešová: Žák - Lacek, Košík, Mikulík, Braňo Bujný, Galovič, Urban, Hranica, Michal Bujný, Ďurana, Kendy, striedali Tomaník, Adamík, Šukala.

Zbyňov – Dlhé Pole 3:0 (1:0). Nikodém Jánošík, Pavol Jánošík 2.

Domáci mali veľkú šancu už v 8. minúte prvého polčasu, ale hlavičku Pavla Jánošíka brankár hostí chytil. Prvý gól domácich zaznamenal v 18. minúte Nikodém Jánošík. Hostia mali viac z hry v strede poľa, ale vážnejšiu šancu si nevypracovali. V 2. polčase začali domáci viac tlačiť a už v 4. minúte zvýšil Pavol Jánošík na 2:0. Potom sa už viac-menej hralo v strede poľa, hostia sa snažili dotiahnuť, ale nepodarilo sa im. Zato Pavol Jánošík pridal z brejku tretí gól domácich.

Zbyňov: Stráňanek - Miškovský, Miloš Mišiak, Milan Urík, Martinka, Pavol Jánošík, Babčan, Jamečný, Martin Mišiak, Roman Urík, Nikodém Jánošík, striedali Barčiak, Bariak a Gažúr. Dlhé Pole: Bohdan - Martinček, Martin Feranec, Richard Fuljer, Peter Fuljer, Miroslav Štrbalík, Karol Feranec, Hlavoň, Tornáry, Mikulík, Vladimír Dzúrik, striedali Jaroslav Štrbalík, Rastislav Dzúrik a Starych.

Bytčica – Bánová B–Brezany 2:3

(2:0). Štaffen, Šebík - Hudec 2, Trnovec.

V Bytčici sa hralo vyrovnané stretnutie, v druhom polčase však boli rozhodne lepší a bojovnejší hostia a tri body si odniesli zaslúžene.

Bytčica: Hlaváč - Baleja, Keblušek, Krajčí, Zuziak, Štaffen, Dudoň, Šebík, Šišiak, Ťažký, Klobucký, striedal Paráč. Bánová B-Brezany: Medveď - Zuziak, Charbuliak, Kadík, Zavadzan, Hudec, Trnovec, Mariniak, Krajíček, Trnka, Führich, Štaffen.

Rajecké Teplice–Konská – Hlboké 1:1 (0:1). Šimún (za domácich).

Na ihrisku v Konskej sa hral vyrovnaný zápas. Po prvom polčase hostia zaslúžene viedli prekrásnym gólom z 30-metrovej vzdialenosti rovno do šibenice. Za veľkú snahu v druhom polčase si futbalisti Hlbokého remízu rozhodne zaslúžili.

Rajecké Teplice-Konská: Frátrik - Hodas, Blahušiak, Šramo, Ďuratný, Pekný, Pleva, Miroslav Baránek, Žilinčár, Urbanec, Šimún, striedal Lihocký.

Zádubnie – Trnové 0:0.

V 43. minúte kopali domáci pokutový kop, ale nepremenili ho. Posledných 15 minút mali hráči Trnového viacero šancí, vyvíjali väčší tlak, bezgólovú remízu sa im však už nepodarilo zvrátiť.

Trnové: Lúčan - Jozef Filo, Šindelář, Pirošík, Vrabec, Výboch, Martin Filo, Daníšek, Malík, Machyna, Kubo, striedal Tavač.

Turie – Višňové 1:2 (1:0). Špagľa - Peter Stromček, Michal Stromček.

Prvý polčas bol na oboch stranách vyrovnaný, domáci sa ujali vedenia v 20. minúte peknou strelou spoza šestnástky. Takýto stav vydržal až do konca polčasu, hoci aj hostia si vypracovali dve pekné príležitosti. V druhom polčase futbalisti Višňového pridali na bojovnosti a už v 5. minúte vyrovnali na 1:1. Potom sa šance striedali na oboch stranách, 10 minút pred koncom sa hostia ujali vedenia po hrubej chybe domácej obrany. V ostávajúcom čase malo ešte Turie 100-percentnú šancu, ale ich útočník trafil len do žrde. Tým sa ich prídel smoly vyčerpal a museli sa zmieriť so stratou troch bodov.

Turie: Mičky - Valíček, Machyna, Ľuboš Lonc, Kúdelka, Ján Lonc, Igor Chupáň, Daniel Tandara, Štaffen, Radoslav Chupáň, Špagľa, striedali Andrej Chovanec, Michal Tandara, Michal Knapec. Višňové: Výboch - Hruboš, Labuda, Vojtyla, Husárik, Pivko, Peter Stromček, Laš, Michal Stromček, Strelička, Valica, striedali Mitringa, Žentek, Gaško.

Nezbudská Lúčka – Hrabové 1:0

(1:0). Viliam Samec.

Domáci mali prevahu v celom zápase. Nedokázali však efektívnejšie využiť šance, ktoré si v zápase vypracovali.

Nezbudská Lúčka: Hruška - Martin Mrázik, Michal Ondráš, Marek Mrázik, Maroš Samec, Róbert Kubo, Švejdík, Repáň, Martin Kubo, Miroslav Ondráš, Viliam, Samec, Paluga, Husárik, Fondrk. Hrabové: Hunta - Remeš, Joztef Hrabovský, Jozef Gajdošík, Hrobárik, Riljak, Rástočný, Sedliak, Jozef Gajdošík, Čička, Michal Hrabovský, striedali Martin Sedlák, Marián Sedlák, Deckár.

14. Višňové 11 2 2 7 11:25 8

Program 13. kola – sobota 25. októbra o 14.00 h: Bánová B–Brezany – Rajecké Teplice–Konská (Mintál, Daubrava, Bugala - Papík), nedeľa 26. októbra o 14.00 h: Kotešová – Zbyňov (Gaňa, Taraba st., Gamboš - Ševcech), Hrabové – Bytča B–Hliník nad Váhom (Masár, Sluka, Mintál - Rujbr), Višňové – Nezbudská Lúčka (Mackovčin, Daubrava, Bariak - Baláž), Trnové – Turie (Mihálik, Žiak, Mikurda - ObFZ), Hlboké – Zádubnie (Knapec, Sobola, Chaban - Hruboška), Dlhé Pole – Bytčica (Oravec, Kúdelka, Beháň - Šupka).(bá, db)