Utorok, 3. august, 2021 | Meniny má JergušKrížovkyKrížovky

V. liga skupina A

V priamom súboji o prvé miesto tabuľky prehral dot

erajší líder z Rajca v Tepličke nad Váhom a súperi si miesta v tabuľke vymenili. Na prvom mieste teda zimuje Teplička. Futbalisti Predmiera si pred prestávkou zaknihovali vysoké víťazstvo 5:1 nad Kysuckým Novým Mestom B. Situácia sa zmenila i na opačnom konci, keď Čierne po víťazstve v derby nad Skalitým predstihlo Starú Bystricu.

Čierne – Skalité 3:1 (1:1). Privarčák, Bočko (11 m), Zajac – Ďurana.

Stará Bystrica – Lietavská Lúčka 1:2

(0:1). Kolembus – Škorvánek, Šupina. Hostia boli od začiatku lepším mužstvom. Ujali sa vedenia 2:0. Domáci skorigovali po chybe brankára jednu minútu pred koncom.

R Ondruš, ŽK: Benko, Turian, Vajdák, Belan. 100 divákov.

Lúčka: Tvardek – Škuta, Benko, Košša, Majdák, Škorvánek (70. Belán), Polaček, Sedliaček (46. Kodaj), Šupina (80. Bellán), Kudla, Turian.

Makov – Varín 1:0 (0:0). 51. Planeta (11m).

Zápas bol nervózny. Domáci dali gól v 52. min. z pokutového kopu. Rozhodca neuznal hosťom gól v 80. min. Makovčania, ktorí boli o niečo lepší nakoniec zvíťazili najtesnejším rozdielom.

R Blahušiak, ŽK: Šustek, Banetka – Zimen, Tichák, Nemček.

Varín: Fogada – Nemček, Petkovský, Zime, Zradula, Cipko, Nenadik, Tichák, Zimen, Trnovec, Kuchar. Striedali: Rapan, Gazdík, Prokop, Sobola.

Predmier – Kysucké Nové Mesto B-Povina 5:1 (1:0). Rentka, Chválnik, J. Danížek, D. Minárik, Chlebek – Bočej. Domáci mali celý zápas prevahu. V prvom polčase Predmier navyše nepremenil pokutový kop. Po zmene strán však domáci rýchlo skórovali a pridali ďalšie góly.

R Lysická, ŽK: Rajtek, Bočej. 100 divákov. Predmier: Štefún – J. Minárik, Rentka, Kopásek, D. Minárik, Tomaník (81. Kučera), Čička (46. Chválnik), Dodek, Danížek, Turský, Brezničan (46. Chlebek).

Rosina – Raková 2:0 (2:0). Heiser, Rác. Domáci začali vo veľkom štýle, keď už v 1. min sa ujali vedenia gólom Heisera a v 6. min. Rác zvyšoval už na 2:0. Vývoj stretnutia potom domáci kontrolovali a v závere polčasu spálili veľké šance Heiser a Rostáš. Po zmene strán domáci nepustili hostí do žiadnej šance, len dobrý výkon brankára hostí a nepresnosť domácich strelcov ich zachránila od vyššej prehry.

R Švec, ŽK: Heiser, Ondák – Šperka, Matejčík. 250 divákov.

Rosina: Holiš – Timkanič, Adamčík, Lysík, Turský, Smieško, Rostáš (70. Vanoch), Heiser, Ondák, Kopáč (84. Betuščin), Rác (89. Kaper).

Belá – Strečno 0:1 (0:0). Sokolovský. Hostia prišli do Belej so zámerom nedos-tať gól, nevystrelili na bránu a predsa zápas vyhrali. Po malej domov domácich, brankár nastrelil hráča a padol gól. Domáci zahodili množstvo šancí, ale už nevyrovnali a vypili kalich horkosti do dna, keď v 92. min. Hazda zahodil pokutový kop.

R Uhorskai, ŽK: Peťko. 80 divákov.

Belá: Mahút – Sedúch (46. Mihalčatin), Boháč, Vrábel, Ondráš, Hazda, Laštiak, Šugár, Cabadaj, Peťko, Fingel. Strečno: Klocáň – J. Oberta, P. Oberta, Fraško, Trhančík, F. Oberta, Muráň, Gašpar, Židek, Kán, Sokolovský.

Teplička nad Váhom – Rajec 3:0

(1:0). Mintál, R. Adamus, Kozák. Zápas bol nervózny, domáci začali miernym tlakom. Na konci prvého polčasu dal Mintál prvý gól po chybe obrany Rajca. Po zmene strán sa hra nezmenila a po ďalších chybách Rajca padli dva góly.

R Kuska, ŽK: Lisko, Hruš - Baďura, Jakubec, Pekara, Vojtek. ČK: Šupka.150 divákov.

Teplička: Majerčík – Hruška, Králik, Januš, Lisko, Slota (60. R. Adamus), Mintál (80. Poliak), Kysela (70. Š. Adamus), Kozák, Valášek, Belák. Rajec: Knapec – Vojtek, Ďurajka, Šupka, Beloga, Jakubes (20. Paulíny), Veselý, Pekara, Baďura (46. Mazák), Miškovský, Petráš (75. Dávidík).

1. Teplička 13 8 2 3 30:19 26

2. Rajec 13 8 1 4 18:16 25

3. L. Lúčka 13 7 2 4 28:14 23

4. Raková 13 6 4 3 23:18 22

5. Rosina 13 6 4 3 19:12 22

6. Strečno 13 6 1 6 19:18 19