Utorok, 27. júl, 2021 | Meniny má BoženaKrížovkyKrížovky

Basketbal extraliga muži

BK E.S.O. Lučenec – BK Váhostav SK Žilina 92:66 (4

5:39).

Body: Bičvič 22, Kovačevič 21, Ščekič 14, Veber 11, Madaj 8, Suja 8, Kováčik 4, Tanaskovič 2, Simonides 2 – Miš 14, Tucakovič 14, Kavrič 11, Fajth 9, Baláž 7, Orolín 4, Kurtovič 3, Paľov 2, Futo 2. Fauly: 17:23. Trestné hody: 23/16 – 10/6. Trojky: 8-3. Rozhodcovia Címa – Lukáč,

1 100 divákov.

Výsledok napovedá, že to bol prakticky zápas jedného tímu, ale opak je pravdou. Žilinčania sa v Lučenci bez rozohrávača Slezáka pustili do lídra extraligovej tabuľky bez zábrana a bolo to vidieť i na skóre. V 5. min. vyhrávali 9:5, na začiatku 9. min. 15:12. Záver úvodnej štvrtiny zásluhou legionárov Ščekiča, Kovačeviča a Bičviča patril síce domácim, ale na výraznejší náskok to nestačilo. Druhá desťminútovka mala podobný priebeh ako predchádzajúca – Váhostav SK držal s Lučencom stále krok, najčastejšie sa presadzoval cez pivotov Fajtha a Miša, z obvodu zase cez Kavričš a Tucakoviča. V 17. min. po dvojke a trojke Tucakoviča vyhrával 35:34. Hluchými dvoma nasledujúcimi minútami však umožnil súperovi dosiahnúť 9 bodovú šnúru a pokojnejšiu prestávku. Váhostavu SK sa zasa vydaril vstup do druhého polčasu, v 23. min. vyrovnal na 45:45 a ešte nasledujúcih 6. min. úspešne odolával tlaku domáceho tímu

(54:52 v 29. min.). Potom ho zlomili „Madaj s Bičvičom a v poslednej štvrtine rozostrieľali Veber s Kovačevičom.

Ostatné výsledky: Svit – Levice 96:74, Prievidza – Nitra 72:83, Inter – Košice 81:58, Komárno – Handlová 78:69.

V strede týždňa predohrávali zápas 12. kola: Košice – Svit 57:67.

10. Žilina 11 3 8 799:953 14

Dvanáste kolo je na programe v stredu 17. decembra a Váhostav SK sa v ňom stretne doma s Prievidzou (17.00 h. v ŠH na Bôriku).(jh)