Piatok, 30. júl, 2021 | Meniny má LibušaKrížovkyKrížovky

Kríza v MsHK sa naďalej prehlbuje

MsHK Žilina – MHC Martin 3:0 (1:0, 2:0, 0:0). Gó

MsHK Žilina – MHC Martin 3:0 (1:0, 2:0, 0:0).

Góly: 8. Schneider (Voskár, Húževka), 29. Škorvánek (Kusovský, Török), 37. Krajči (Románek). Vylúčení: 7:7. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodoval: F. Mihálik, 1 326 divákov.

MsHK: Šimonovič – Cebák, Augusta, Kusovský, Škorvánek, Piekarsky, Schneider – Plch, Húževka, Voskár – Török, Beran, Kontšek – Šafárik, Rehák, Gálik – Krajči, Groma, Románek. MHC: Dzubina – Hudec, Bohme, Šterbák, Gabriš, Kováčik, Frkáň – Vozdecký, Mahdalík, Sýkora – Kazda, Krišák, Kotlárik – Malček, Laštiak, Čacho – Važan, Hovorka, Petričko.

Susedské derby prinieslo v prvej tretine pred takmer prázdnym hľadiskom iba veľmi slabučký hokej. Šancí bolo ako šafranu a jediným momentom, ktorý divákov potešil, bol Schneiderov gól v 8. min. Domáci obranca pri pravej žrdi poslal za Dzubinu peknú krížnu prihrávku Voskára z rohu klziska – 1:0. Hokej sa začal hrať až od druhej tretiny. V 21. min. šiel Kontšekov teč po strele Škorvánka iba tesne vedľa ľavej Petríkovej žrde a o štyri minúty nevyužil Kazda po ideálnej Krišákovej prihrávke veľkú šancu na vyrovnanie, keď trafil iba Šimonoviča. V 28. min. sa na konci oslabenia dostal do sóla Húževka, ale puk poslal vedľa brány. O minútu neskôr vystrelil počas presilovky presne tvrdo do horného rohu Škorvánek a poistil vedenie domácich – 2:0. V 37. min. predviedol ukážkovú akciu Krajči, keď prešiel poľahky hosťujúcou obranou a po blafáku zvýšil na 3:0. v záverečnej tretine domáci pozorne bránili a čakali na tlak hostí, ten však aj vďaka ich zbytočným vylúčeniam dlho neprichádzal. Dostavil sa až od 56. min., keď hrali Martinčania 64 sekúnd presilovku o dvoch hráčov. Počas nej však iba Hudec zblízka prestrelil odkrytú bránu, a tak sa nakoniec z plného bodového zisku radovali Žilinčania. Michal Kolárik

MsHK Žilina – HKm Nitra 1:2 (1:0,

0:0, 0:2).

Góly: 14. Török (Kontšek, Beran) – 44. Nemec (Jašík, Kuric), 47. T. Chrenko (Kmeč).

Vylúčení: 7:7. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodoval: Lokšík, 939 divákov.

MsHK: Šimonovič – Cebák, Augusta, Kusovský, Škorvánek, Piekarsky, Schneider – Plch, Húževka, Voskár – Torok, Beran, Kontšek – Šafárik, Rehák, Gálik – Románek. HKm: Račko – Majesky, Zajac, Mrena, Strapko, Valko, Petrina, Pukalovič, Lukáč – Pupák, T. Chrenko, Kmeč – Kolník, Poljaček, Saliji – Podstavek, M. Chrenko, Rusnák – Jašík, Kuric, Nemec.

V 5. min. prekľučkoval Šafárik od vlastnej brány až pred Račka, ale ten jeho strelu kryl. O minútu vystrašil brankára hostí tvrdou strelou i Kontšek. Žilina si urobila z nitrianskej brány doslova strelnicu, ale prvý gól dal až v 14. min. na dvakrát Torok. V druhej tretine sa okrem náznaku šarvátky medzi Plchom a Jašíkom neudialo nič zaujímavé. Žilinčania nepremenili niekoľko sľubných príležitostí a znervóznili domáce publikum. V 44. min. prihral Jašík pred bránu úplne voľnému Nemcovi a ten pohodlne vyrovnal. Už 3 minúty nato pridal druhý gól Nitry T. Chrenko. Vlci nevyužili ani takmer dvojminútovú presilovku piatich proti trom, a tak si Nitrania odviezli spod Dubňa zaslúžené

3 body.

HKm Zvolen – MsHK Žilina 0:0 (0:0, 1:0, 0:0).

Góly: 27. Klepáč (Bartek, Šechný). Vylúčení: 4:3. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodoval: Baluška, 2 420 divákov.

HKm: Križan – Klepáč, Babka, Štork, Velebný, Škuta, Priechodský, Mráz, Supuka – Bartek, Šechný, Cibuľa – Čierny, Klouda, Paciga – Pohorelec, Rajčák, Škvaridlo – Cútt, Gašpar, Filo. MsHK: Šimonovič – Cebák, Kolba, Kusovský, Škorvánek, Senko, Gálik – Krajči, Húževka, Kontšek – Šafárik, Beran, Rehák – Hanes, Groma, Románek.

Na Zvolenskom štadióne sa prakticky celý zápas nič nedialo. Jediný gól stretnutia dal v 27. min. Klepáč. Vlci mohli vyrovnať v 38. min. z trestného strieľania, Beran ale nedal, a tak sa zápas skončil víťazstvom domácich 1:0.Michal Filek