Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

1. Slovenská liga futsalu

Po reprezentačnej prestávke, kedy slovenská reprez

entácia hrala svoje stretnutia o postup na ME vo futsale v Trnave (2.-nepostupové miesto; víťazom a postupujúcim celkom sa stal vicemajster Európy Ukrajina), ktoré sa hrajú o rok v susednej Ostrave, pokračovala pätnástym kolom najvyššia súťaž vo futsale – 1. SLFs. V ňom sa, opäť pod ďalším - novým názvom, DOXX Žilina predstavili naši prvoligoví futsalisti na palubovke FC Izolex v Košiciach. Ten „novým“ Žilinčanom nedal žiadnu šancu a rozdrvil ich rovným tuctom.

FC Izolex Košice – DOXX Žilina 12:0. Ostatné výsledky 15. kola 1.SLFs: 1.HFC Lučenec - ŠK Mima Trnava 7:5, FC Mäsomax Nitra – ŠK Program Dubnica nad Váhom 7:3, 1.FSC Nafta Malacky – 1.SC Incar Nitra 2:4, Across Pinerola Bratislava – RCS Košice 3:1, Slov-matic Bratislava - Semic Atletico Bratislava 6:0, Górnik Trnava – MPL Banská Bystrica 11:1.

13. DOXX Žilina 15 0 2 13 25:106 2

V 16.kole 1.SLFs sa Žilinčania predstavia na domácej palubovke v ŠH Športcentrum na Bôriku už v piatok 13. 2. 2004 od 20.00 h. kde budú hostiteľmi FC Mäsomaxu Nitra.

2. SLFs-stred

2. slovenská liga futsalu–stred pokračovala počas uplynulého víkendu taktiež po krátkej prestávke, v ktorej náš zástupca ŠK Makroteam Žilina zorganizoval prestížny a úspešný medzinárodný turnaj vo futsale, ďalšími stretnutiami svojej ligovej súťaže. Ťažké stretnutia, ktoré „Makroteamáci“ absolvovali na turnaji výlučné proti kvalitným prvoligistom zrejme výborne zúročili – a prekvapujúco zdolali v Kysuckom Novom Meste domáci FC Grass. Stretnutie sa začalo obojstranne opatrne, so snahou neurobiť chybu a neinkasovať gól ako prvý. Viac vyložených šancí v prvom polčase si hráči hosťujúceho Makroteamu, ktorým dokonale vychádzala taktika. Z výbornej defenzívy podporovanej výborným výkonom ich brankára J. Mintála prechádzali do brejkov, avšak opäť ich nedokázali premeniť. Vytúžený vedúci gól strelil v 20 min. Br. Vydra po prihrávke T. Ježa. Napriek veľkému tlaku domácich, jednogólové vedenie hostia udržali až do prestávky. Žilinčania nastúpili do druhého polčasu s cieľom nedostať rýchly vyrovnávajúci gól a tento zámer sa podarilo zrealizovať. Naviac, vsietili za sebou dva „zlepené“ góly, ktoré sa pre ďalší priebeh ukázali ako rozhodujúce - v 42. min. po individuálnej akcii zvýšil T.Mára a v 44. min. R. Bellan opäť po prihrávke T. Ježa upravil tak skóre už na 0:3 v prospech hostí. Po tomto uspokojení však nasledoval kontaktný - a treba povedať, že veľmi lacný – gól zo strany domácich. Tí vycítili príležitosť, zvýšili agresivitu v osobných súbojoch, čo znamenalo zvýšenie počtu faulov a nervozitu na palubovke. Vyústilo to do niekoľkých žltých kariet a v 53. min. (už za stavu 2 : 3) dostal P. Podhradský po druhej žltej červenú kartu. Hráči Makroteamu však v oslabení zahrali výborne a počas tlaku domácich z niekoľkých brejkových situácii dve minúty pred koncom zúžitkovali na štvrtý gól v sieti domácich po strele P. Bartáka. Výsledok stretnutia:

FC Grass Kysucké Nové Mesto - ŠK Makroteam Žilina 2:4 (0:1), góly: M. Pupík, S. Jančo - Branislav Vydra, R. Bellan, T.Mára, P. Barták. ŽK: Vilk - P. Podhradský (2x/ČK), M. Šeliga, T. Ježo.

Zostava ŠK Makroteam: J. Mintál – B. Vydra, M. Šeliga, P. Podhradský, T. Mára, P. Bartak, T. Ježo, M. Červený, R. Bellan. Rozhodovali: P. Živčic, L. Capko (obaja z Trstenej).

Druhý výsledok z kola: VTJ Liptovský Mikuláš – Benfica GEMM Čadca 4 : 5.

Aktuálna tabuľka 2.SLFs-stred:

1. Považská Bystrica 7 6 0 1 47 : 22 18

2. Čadca 9 5 0 4 43 : 44 15

3. Kys.N.Mesto 8 4 0 4 36 : 33 12

4. Lipt.Mikuláš 8 3 0 5 33 : 35 9

5. Makroteam Žilina 8 2 0 6 21 : 46 6

V ďalšom kole má ŠK Makroteam voľno a na domácej palubovke v ŠH na Bôriku sa predstaví proti Benfice Čadca až v piatok 20. 2. 2004 so začiatkom o 20.30 h.

Program 3., 4. a 5. ligy futsalu

ŠH ZŠ v Predmieri bude v sobotu 14. 2. 2004 svedkom preložených duelov 13., resp. 14. kola 3., 4. a 5. ligy futsalu, v ktorých sa stretnú tieto dvojice:

3. LFs: Juventus Máj Žilina – Fatran Varín (11.00 h), Lux Solinky – Chelsea Rudina (18.00 h), FK Tento Žilina – ŠK Staveko Závodie (19.00h);

4. LFs: NFC Flinstouns Pistons Žilina – FC Diebels Žilina (08.00 h), MPR Kortínska tlačiareň Žilina – Ferona Slovakia Žilina (09,00), Sampro PHS Žilina – Styrén Žilina-Solinky (10.00 h), Literpool Kunerád – DOXX Žilina (12.00 h);

5. LFs: Kastról Team Žilina – Leader Team Žilina (13.00 h), Pistoleros Celulózka Žilina – Technaco rebels Žilina (14.00 h), Maro Team Žilina – DOXX Team Žilina (15.00 h), KMF Šuja – MFK Hájik (16.00 h), Limbová Devils Žilina-Solinky – Famon Žilina (17.00 h).(jhz)