Po dráme v predĺžení vedú Košice

HC Košice – MsHK Žilina 4:3 po dvojnásobnom predĺž

ení (0:0, 3:1, 0:2 - 0:0, 1:0).

Stav série: 1:0

Góly: 23. Šimurda (M. Segľa), 28. Hvila (Fabián, M. Segľa), 39. Kledrowetz (Škovira, Kroták), 97. Frühauf (Škovira, Kmiť) – 25. Beran (Kontšek), 44. Kontšek (Rešetka, Beran) Vylúčení: 5:8, navyše Topoli 10 min. za napadnutie zo zadu. Presilovky: 0:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodoval: Čaprnka, 2 000 divákov.

HC: Sopko - Kledrowetz, P. Frühauf, Topoli, Vorobel, Segľa, Fabian - Škovira, Kmiť, A. Kroták - Ľ. Ihnačák, Bulík, Drotár - Hvila, Caban, Šimurda.

MsHK: Šimonovič - Pozník, Rešetka, A. Novotný, Škorvánek, Schneider, Senko - Kazda, Húževka, Krajči - Kristín, Beran, Kontšek - Šafárik, S. Gron, Gálik - Kelner, Minčák, Mucha

V úvodnej tretine priniesla väčšia aktivita domácich iba dve šance, pri ktorých sa vyznamenal Šimonovič. Hralo sa dosť opatrne a čakalo sa na chyby. Do vedenia išli zásluhou Šimurdu Košice, Beran však v závere presilovky vyrovnal. Hostia išli do záverečnej tretiny s dvojgólovým mankom, ktoré však dokázali zmazať a vynútili si tak predĺženie. V ňom oba tímy šetrili sily. V prvom najskôr domáci Vorobel a na opačnej strane Kristín spálili tutovky. V druhom predĺžení obaja súperi viditeľne strácali sily a nakoniec rozhodla presná strela Frühaufa 3 minúty pred koncom druhého predĺženia.

Milan Hovorka, MsHK: „Bolo to veľmi dobré stretnutie, plné dramatických momentov. Cením si, že sme za stavu 1:3 dokázali vyrovnať. V predĺžení to je vždy lotéria. Nedá sa povedať, že by vyhral lepší. Chlapci podali hrdinský výkon, ktorý zopakujeme aj v druhom zápase.“Michal Kolárik

Dukla Trenčín – MsHK Žilina 8:2 (3:0, 2:1, 3:1).

Góly: 5. Opatovský (Fabuš), 13. Heš (Zlocha), 17. Opatovský (Lezo), 31. Zlocha (Hanzal, Heš), 37. Melichárek (Král), 42. Lezo (Bombic, Hanzal), 44. M. Kováčik (Kmeč), 56. M. Kováčik (Koložváry, Kmeč) – 22. Gálik (S. Gron, Kristín), 50. Škorvánek (A. Novotný, Kontšek). Vylúčení: 6:11. Presilovky: 3:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodoval: Müller, 3 078 divákov.

Dukla: Přikryl – Bombic, Heš, Meszároš, Starosta, Šmidriak, Hriňa, Janík, Homér – Hanzal, Koložváry, Zlocha – Fabuš, Lezo, Opatovský – Melichárek, J. Kóňa, Král – Kmeč, Rehák, M. Kováčik.

MsHK: Šimonovič (31. M. Laco) – Piekarski, Rešetka, A. Novotný, Škorvánek, Pozník, Gálik – Kazda, Húževka, Krajči – Kristín, Beran, Kontšek – Šafarik, S. Gron, Mucha.

Žilinčania si k víťazovi základnej časti ST extraligy prišli pre najvyššiu prehru v tomto ročníku. Pod debakel sa výraznou mierou podpísala ich hra bez nasadenia a dôrazu, naopak, domáce publikum si viackrát zatlieskalo po vydarených kombináciách vojakov. O prehre vlkov rozhodla už prvá tretina, v ktorej trikrát inkasovali. Po prestávke síce hostia vyrovnali hru, ale Trenčania opäť niekoľkými gólmi prevzali taktovku zápasu do svojich rúk a tromi ďalšími gólmi v záverečnej tretine ukončili svoju exhibíciu.

Milan Hovorka, MsHK: „Trenčín hral v pohode a vlastne už v prvej tretine rozhodol o osude tohto stretnutia. Ukázal, že má výbornú formu a gratulujem mu nielen k víťazstvu v dnešnom súboji, ale aj v dlhodobej časti extraligy. My sme v tomto stretnutí neoslnili a od stavu 3:0

akoby sme čakali na výsledok zápasu Skalica – Košice. S konečným piatym miestom v tabuľke môžem vyjadriť spokojnosť.“