Utorok, 13. apríl, 2021 | Meniny má AlešKrížovkyKrížovky

Vlci neuhrali zo železiarmi ani bod. Extraliga sa pre nich skončila

HC Košice – MsHK Žilina 3:1 (0:1, 2:0, 1:0). Góly

HC Košice – MsHK Žilina 3:1 (0:1, 2:0, 1:0).

Góly: 23. Kroták (Kmiť, Škovira), 30. Kledrowetz (Vorobel, Kroták), 60. Kmiť (Kroták, Hvila) – 11. Mucha (Šafárik). Vylúčení: 11:11. Navyše: Hvila, Šimurda – Pozník, Rešetka, Schneider na 10 minút. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodoval: J. Konc, 2 000 divákov.

HC: Sopko – Kledrowetz, Fruhauf, Topoli, Vorobel, Segľa, Nádašdi – Škovira, Kmiť, Kroták – Ihnačák, Bulík, Drotár – Hvila, Caban, Šimurda – Rusič, Holečko, Kover. MsHK: Šimonovič – Pozník, Rešetka, Novotný, Škorvánek, Schneider, Senko – Kazda, Húževka, Krajči – Kristín, Beran, Kontšek – Šafárik, Gron, Gálik – Kelner, Minčák, Mucha.

V úvode sa zapotil brankár vlkov Šimonovič, keď postupne zlikvidoval strely Cabana, Škoviru a Kledrowtza. Vlci sa osmelili a v 11. min. otvoril skóre Mucha. Potom si pästný súboj vyskúšali Fabián s Pozníkom, za čo ich rozhodca odmenil 10-minútových trestom. Domácim sa podarilo výsledok otočiť vo svoj prospech. V poslednej tretine mali vlci prevahu. Nedokázali však zúročiť ani presilovku piatich proti trom. V závere ešte upravil na konečných 3:1 Kmiť.

Milan Hovorka, MsHK: „Kým sme viedli 1:0, boli sme istejším mužstvom. Potom domáci vyrovnali a v presilovke pridali druhý gól. Vývoj duelu poznačil fakt, že traja naši obrancovia dostali 10-minútové tresty a pri nízkom počte obrancov to bolo citeľné oslabenie.“

Text a foto: Michla Filek

MsHK Žilina – HC Košice 0:1 (0:0, 0:1, 0:0).

Gól: 26. Kroták (Škovira). Vylúčení: 5:5. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodoval: F. Mihálik,

3 518 divákov.

MsHK: Šimonovič – Pozník, Rešetka, Novotný, Škorvánek, Schneider, Senko – Kristín, Húževka, Krajči – Kazda, Beran, Kontšek – Šafárik, Gron, Gálik – Kelner, Minčák, Mucha. HC: Sopko – Kledrowetz, Fruhauf, Topoli, Vorobel, Segľa, Fabián – Škovira, Kmiť, Kroták – Ihnačák, Bulík, Drotár – Hvila, Caban, Šimurda.

Úvod poznačilo vylúčenie Košičana Topoliho, vlci sa však v presilovke výraznejšie nepresadili. Skóre mohol otvoriť Kontšek na konci 9. min., ale Sopko jeho tvrdú strelu zo šťastím vyrazil. Už o minútu Minčák v páde nezasunul puk do brány. V 12. min. po chybe domácej obrany spálil veľkú šancu Caban. V 18. min. si pred bránu nakorčuľoval Kelner, Sopko však jeho dorážku kryl. V 25. min. stačilo Šimurdovi už len zasunúť puk do prázdnej brány za chrbát vykorčuľovaného Šimonoviča. Situáciu však nezvládol a puk skončil na žrdi. Už o minútu však podobnú príležitosť zužitkoval Kroták a otvoril skóre. V polovici zápasu sa sám pred bránou vlkov ocitol Kmiť, Šimonoviča ale neprestrelil. Žilinčania potom zapli na vyššie obrátky a do útoku zavelili dobrými šancami Kelner s Beranom. Obrovskú šancu a vyrovnanie zahodil v 40. min. Gálik, keď z medzikružia neprestrelil košického brankára. V 46. min. sa v šanci ocitol Kontšek, ale blafák nedotiahol do konca. Snahu domácich o vyrovnanie zabrzdilo zbytočné vylúčenie Grona

3 minúty pred koncom.

Milan Hovorka, MsHK: „Náš tlak a naša iniciatíva boli veľké. Bohužiaľ hostia výborne bránili stredné pásmo. Nedostali sme sa na dostrel a čo prešlo, pochytal skvelý Sopko. Som smutný, že sme nevyhrali.“Michal Filek

MsHK Žilina – HC Košice 2:4 (1:0, 1:1, 0:3).

Góly: 13. Rešetka (Šafárik, Gron), 28. Kontšek (Beran, Kazda) – 25. Ihnačák (Drotár), 46. Hvila (Kledrowetz, Šimurda), 52. Kmiť (Fruhauf, Škovira), 60. Kledrowetz (Škovira, Kroták). Vylúčení: 3:3. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodoval: Čaprnka, 1 132 divákov.

MsHK: Šimonovič – Pozník, Rešetka, Novotný, Škorvánek, Schneider, Senko – Kristín, Húževka, Krajči – Kazda, Beran, Kontšek – Šafárik, Gron, Húňa – Kelner, Gálik, Mucha. HC: Sopko – Kledrowetz, Fruhauf, Topoli, Vorobel, Segľa, Fabián – Škovira, Kmiť, Kroták – Ihnačák, Bulík, Drotár – Hvila, Caban, Šimurda – Holečko, Rusič, Kovér.

Prvej šance sa diváci dočkali až v 10. min., kedy Gron spomedzi kruhov otestoval pozornosť košického brankára Sopka. Dovtedy sa súperi pozorne strážili a vykrývali predovšetkým stredné pásmo. V 13. min. sa skórovať podarilo Rešetkovi, keď zúžitkoval skvelú Šafárikovi prihrávku. Dve minúty po zmene strán nahadzoval Šafárik spoza brány puk pred Sopka a ten takmer skončil za jeho chrbtom. Vyrovnať sa podarilo v 25. min. Ihnačákovi, keď zúročil biliardovú spoluprácu s Drotárom na jeden dotyk. Misky váh na stranu žlto-zelených naklonil v 28. min. kapitán Kontšek, keď zblízka prestrelil Sopka. Železiarom sa opäť podarilo vyrovnať, keď v 45. min. doklepol do brány odrazený puk Hvila. O 6 minút už Košičania viedli. Strelu Fruhaufa od modrej tečoval Kmiť a Šimonovič bol bezmocný. Vylúčenie Kontšeka ešte 18 sekúnd pred koncom potrestal Kledrowetz a spečatil tak hladké vyradenie Žiliny z play-off.

Milan Hovorka, MsHK: „Zápas mal dobrú úroveň. Chlapci nepredali kožu zadarmo. Môžem im poďakovať. Neskúsenosť obrany spôsobila, že sme inkasovali. Chcel by som chlapcom poďakovať za celú sezónu. Skončili sme na 5. mieste, čo je historický úspech.“Michal Filek

1. Telefóny čaká zásadná zmena. Z dnešných nezostane takmer nič
  2. V blízkosti Prezidentského paláca je na predaj 37 apartmánov
  3. Poznáme finalistov Office roka 2020
  4. Kedysi rádio, dnes mozog auta. Poznáte históriu infotainmentu?
  5. Vlastný zlatý poklad môže byť dobrou ochranou pred infláciou
  6. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie
  7. Neviete kam tento rok na bezpečnú dovolenku k moru?
  8. Kia prechádza transformáciou, vo vrecku má aj Guinnessov rekord
  9. Prešovská spoločnosť MAXECO sa presadila na medzinárodnom trhu
  10. Leto na ostrove Malta: desať najkrajších miest
  1. Goji: bobule šťastia pomáhajú proti depresii
  2. Poznáme finalistov Office roka 2020
  3. Neviete kam tento rok na bezpečnú dovolenku k moru?
  4. Jar je vo vzduchu. Alergie tiež
  5. Kia prechádza transformáciou, vo vrecku má aj Guinnessov rekord
  6. SodaStream na Slovensku predstavuje príchute nápojov od PEPSI
  7. V blízkosti Prezidentského paláca je na predaj 37 apartmánov
  8. Bratia Žampovci majú za sebou veľmi úspešnú lyžiarsku sezónu
  9. Biobavlnu nahradila viskóza
  10. Kedysi rádio, dnes mozog auta. Poznáte históriu infotainmentu?
  10. Pomoc z prírody pri infekcii covid-19 8 629

Informoval o tom hovorca mesta Vladimír Miškovčík.

17m

Vlci hrali výborne počas celého stretnutia.

17 h

Diskusiu vysielame v stredu 14. apríla od 10. hodiny.

9. apr
Marek Hovorka v žilinskom drese.

Rodák z Dubnice bol najproduktívnejším hráčom Vlkov v bronzovej sezóne 2016/2017 (74 bodov - 28 gólov plus 46 asistencií).