Basketbal MUŽI

Basketbalová extraliga mužov, skupina o 7. – 10. m

iesto, 23. kolo:

BK Váhostav – SK Žilina – Baník Cígeľ Prievidza 99:81 (57:33).

Body: Rimarčuk 24, Miš 20, Tucakovič 18, Minovski 13, Kocur 8, Orolín a Faith po 6, Baláž 4, resp. Bulík 20, Simonides 18, Kotian 16, Pipíška 10, Boor 9 a Štorcel 8. Fauly: 15 – 18. Trestné hody: 20/15 – 11/9. Trojky: 4 – 8. Rozhodcovia: J. Jančovič (Trnava) a Brziak (Košice), 200 divákov.

Zápasu predposledného s posledným chýbalo síce napätie, ale nie zaujímavý priebeh. Skóre otvoril najspoľahlivejší domáci hráč Miš a on s Rimarčukom najčastejšie zaťažoval konto baníkov v prvej štvrtine. Tí sa po trojke Simonidesa v 3. minúte síce ujali vedenia (7:6), ale bolo to prvý a posledný krát v zápase. Žilinčania veľmi rýchlo ušli na 20:8, rovnako rýchlo hostia znížili na 22:18. Prešlo osem minút, súperi prakticky nebránili, domáci hráči pokračovali úspešne v dobýjaní koša Prievidžanov, ktorí stratili mušku i hlavu: Váhostav – SK po dvojke Kocúra už v 16. minúte dosiahol 50 bodov (51:23) a duel mal rozohratý na rekordný výsledok. Koncentráciu a nasadenie však hráči neudržali, k strate tempa prispeli aj striedania trénera Muhlbergera, i zranenie Baláža, ktorý sa už na palubovku nevrátil. Baníci naopak po prestávke ožili, povrchnosť žilinskej obrany využili najmä Kotian (tri trojky medzi 27. – 30. minútou) a Bulík (16 bodov v 2. polčase). Tretiu štvrtinu hostia vyhrali 30:24, posledná skončila nerozhodne 18:18... Váhostav – SK premárnil v závere šancu na aspoň jedno trojciferné víťazstvo v súťaži v tomto ligovom ročníku, keď viac ako štyri minúty pred koncom vyhrával 95:73, no vo zvyšnom čase nielenže nedal chýbajúcich 5 bodov, ale tento úsek prehral 8:4...

V skupine o záchranu ešte Košice vyhrali nad bratislavským Interom 81:63, v skupine o 1. – 6. miesto Svit porazil Nitru 69:51, Handlová Levice 100:83 a Komárno prekvapujúco Lučenec 99:92!

10. Prievidza 23 4 19 1619:1949 27

V sobotu 20. marca je na programe v oboch skupinách posledné kolo v nadstavbovej časti súťaže. V skupine o 1. – 6. miesto sa stretnú dvojice Nitra – Komárno, Lučenec – Handlová a Levice – Svit, v skupine o 7. – 10. miesto Inter – Žilina a Prievidza – Košice.(jh)