Po siedmich zápasoch Šošoni konečne zvíťazili

Dukla Banská Bystrica – MŠK Žilina 0:0. ŽK: Jaku

Dukla Banská Bystrica – MŠK Žilina 0:0.

ŽK: Jakubko – Doležaj, Vomáčka. Rozhodoval: Šuniar, 7618 divákov.

Dukla: Zajac – Vyskoč, Veselý, Dzúrik, Pančík ml. (76. Vaculčiak), Penov (66. Pečovský), Kulík, Svintek, Urgela, Semeník (66. Bartoš), Jakubko. MŠK: Trabalík – Zábavník, Vomáčka, Labant, Drahno, Barčík, Bažík (87. Kosmeľ), Doležaj, Aderaldo (56. Ďurica), Fabuš, Šesták (84. Štrba).

V dohrávanom stretnutí sa od začiatku hral opatrný futbal. Žilinčania, ak chceli pomýšľať na zisk bodov, nemohli hrať pasívne. Už v 5. min. vystrelil tvrdo Drahno, jeho strelu však Zajac zneškodnil. O desať minút zase nedotiahol sľubnú akciu Fabuš a lopta z jeho kopačky minula bránu domácich. Na druhej strane mohol skórovať Urgela, ale na Svintekovu prihrávku nedočiahol. Po zmene strán prebrali iniciatívu vojaci. Rozhodujúci gól mohol dať 5 minút pred koncom Svintek, ale z piatich metrov prekopol Trabalíkovu bránu. Žlto-zelení si tak spod Urpína priviezli cenný bod.

Juraj Šimurka, MŠK Žilina: „Po nevydarenom zápase v Trnave sme išli do Bystrice s cieľom hrať aktívne. Vedeli sme, že ak necháme Bystricu hrať, vie si vytvoriť veľa štandardných situácií a tomu sme sa chceli vyhnúť. Celý zápas sa nám to relatívne darilo, v závere sme sa však dostali pod tlak, z ktorého si súper vypracoval gólové šance. Bystrica si vypracovala viac šancí ako my, preto by bolo klamstvo hovoriť, že remíza je spravodlivá.“

MŠK Žilina – Inter Bratislava 2:1

(1:0).

Góly: 45. Bažík, 85. Sninský – 73. Lembakoali (11 m). ŽK: Doležaj, Trabalík, Sninský – Paulík, Halenár, Lembakoali, Čišovský. Rozhodoval: Stredák, 3 835 divákov.

MŠK: Trabalík – Zábavník, Vomáčka, Labant, Drahno (81. Sninský), Kosmeľ (63. Barčík), Doležaj, Bažík, Ďurica, Šesták (90. Štrba), Fabuš. Inter: Hýll – Čišovský, Barmoš, Šedivý, Petráš (11. Tomčák), Burza, Mráz (90+ Horváth), Paulík, Halenár, Šebo (80. Brezík), Lembakoali.

Na začiatku napínavého stretnutia unikol Kosmeľ, ale jeho tvrdú strelu zastavila žrď. Pre žlto-zelených to však bol povel do útoku, keď prvý polčas bol jasne v ich réžii. Aktivitou hýril najmä nováčik Stanislav Šesták. V 9. min. jeho teč skončil len tesne nad brvnom Hýllovej brány. Ten istý hráč v 22. min. unikol obrane súpera, jeho center však Ďurica v páde dobre netrafil. O minútu unikol Zábavník a z jeho centrom mal zase problémy bratislavský brankár Miroslav Hýll. V 28. min. hlavičkoval Šesták len do stredu brány. Na druhej strane sa o minútu naskytla príležitosť Halenárovi. Jeho delovka z 30 metrov však len lízala brvno Trabalíkovej brány. Skórovať mohol ako prvý Ďurica. Pred prázdnu bránu mu prihral Kosmeľ a keď už sa zdalo, že je Hýll prekonaný, vykopol loptu z bránkovej čiary Čišovský. V 42. min. vystrelil, ešte Paulík tvrdo nad. Gólu sa však diváci predsa len dočkali v poslednej minúte prvého polčasu. Svoj deviaty presný zásah sezóny pridal netradične hlavou, po Fabušovej vyrazenej strele, Marek Bažík. V druhom polčase žlto-zelení, tak, ako je to pod Dubňom zvykom, nepochopiteľne ubrali z plynu a začali brániť najtesnejšie víťazstvo. V 53. min. unikol po pravej strane Šebo a s jeho prízemnou strelou mal Trabalík problémy a v 66. min. ten istý hráč zle trafil loptu po Burzovom centri. O minútu odpovedal Šesták, keď jeho oblúčik len tesne lízal brvno. Trest za pasivitu Šošonov prišiel v 72. min. Trabalík v pokutovom území stiahol prenikajúceho Šeba a Lembakoali rutinérsky penaltu premenil. Tentoraz sa však pre domácich všetko dobre skončilo, pretože 4 minúty pred koncom striedajúci Sninský tvrdou strelou k pravej žrdi strelil víťazný gól. Symbolický rachot kameňa, ktorý spadol zo srdca domácich však bolo počuť v širokom okolí.

Juraj Šimurka, MŠK: „Tento zápas mal taký istý scénar, ako sme zohrali my na Interi. Prvý polčas sme boli jasne lepší a v druhom polčase bol lepší súper. Súper nám dal vtedy gól v predĺžení a dnes sme rozhodli my až na konci zápasu. Prvý polčas sme boli aktívnejší, mali sme šance a mohli sme skórovať. Gól sme však dali až na konci prvého polčasu. V druhom polčase sa už prejavila obava o výsledok, pretože sme tu viackrát po sebe remizovali zápasy, v ktorých sme viedli. Naše víťazstvo však považujem za zaslúžené.“

Ostatné výsledky 22. kola: Slovan Bratislava – MFK Ružomberok 1:2 (1:0). 25. Bukvič – 49. Pospíšil, 78. Sapara. Dukla Banská Bystrica – Artmedia Petržalka 1:0 (0:0). 88. Pečovský. Matador Púchov – AS Trenčín 1:0 (1:0). 31. Belák. ZŤS Dubnica – Spartak Trnava 1:0 (1:0). 34. A. Nemec.

Program: V sobotu 27. marca nastúpia futbalisti MŠK Žilina o 15.00 h. v Trenčíne. Michal Filek

1. B. Bystrica 22 10 7 5 31:22 37

2. Ružomberok 22 10 5 7 37:32 35

3. Trnava 21 10 4 7 29:24 34

4. Žilina 22 7 10 5 34:28 31

5. Dubnica 22 8 7 7 27:26 31

6. Petržalka 22 7 9 6 29:25 30

7. Inter 22 7 6 9 21:24 27