Utorok, 15. jún, 2021 | Meniny má VítKrížovkyKrížovky

Lieskovčania pokračujú vo výborných výsledkoch

REaMOS Kysucký Lieskovec – ŽP Šport Podbrezová 1:1

(0:0).

Góly: 79. Gállik – 80. Krochta. ŽK: Šuty, Matúš – Ličko. Rozhodoval Jaška, 1 000 divákov.

REaMOS: Beláň – Blahuta, Vajda, Vojvoda, Ryboň, Dančík (75. Trizuliak), Matúš, Pavel, Gállik, Luka (46. Baláž), Šutý.

O výsledku rozhodli dve štandardné situácie v rozmedzí jednej minúty. Najskôr v 79. min. napriahol jarný strelec REaMOS-u Gállik a lopta skončila v sieti. Radosť domácich však trvala len minútu. Hneď z protiútoku totiž na druhej strane premenil nádhernou strelou priamy kop Krochta a pečatil výsledok.

V úvode zápasu to však na remízu nevyzeralo. Domáci mali v prvej polovici tri čisté šance a keby ich premenili, mohlo byť „po zápase“. Aktivitou hýril najmä Daniel Gállik, keď väčšinu akcií ťahal po ľavej strane práve on. V 26. min. priamy kop Gállika len tesne hlavou minul Dančík a z rovnakej pozície Vajda hlavou netrafil bránu. V 36. min. Luka sám pred brankárom tvrdo vystrelil, ale trafil len doňho. Po zmene strán sa obraz hry zmenil. Hráči Podbrezovej pridali a útočnú dvojicu REaMO-

S-u na ihrisku nebolo takmer vidno. V 46. min. sa po zlej malej domov k lopte takmer dostal striedajúci Baláž, brankár však skorým vybehnutím zachránil V 61. min. odrazenú loptu poslal Vojvoda tvrdo vedľa brány a o 4 minúty takmer skóroval Leštiak, jeho strelu však zázračne vyrazil Beláň. Brankár domácich podržal aj v 71. min., kedy chytil peknú strelu hostí z priameho kopu. V závere mohol predsa len strhnúť víťazstvo na stanu domácich Šuty, jeho delovku z 12 metrov však brankár vyrazil, a tak sa zápas skončil nerozhodne.

Vladimír Goffa, tréner: „Po prvom polčase som veril, že tento zápas môžeme vyhrať. V druhom som tŕpol, aby sme neprehrali. Oceňujem výkon mojich chlapcov, veď mnohí hrali len druhý ligový zápas.“

REaMOS Kysucký Lieskovec –

Steel Trans Ličartovce 2:1 (0:0).

Góly: 65. Gállik, 75. Ryboň – 88. T. Šimko. ŽK: Hornák – T. Šimko. Rozhodoval: Hracho, 800 divákov.

REaMOS: Macko – Blahuta (75. Stalmašek), Vajda, Vojvoda, Dančík, Matúš, Pavelka, Gállik (88. Trizuliak), Horňák, Ryboň, Luka (46. Baláž).

Na veľmi ťažkom a rozbahnenom teréne kvalitu predurčila úžasná chuť po víťazstve a bojovnosť domácich hráčov. Prvý gól padol po individuálnom prieniku a strele Daniela Gállika z 20 metrov. Brankár loptu neudržal a tá mu prepadla do siete. Druhý gól strelil Ryboň, ale predchádzala mu strela Horňáka do brvna. Odrazenú loptu obrancovia nedokázali odvrátiť do bezpečia a Ryboň peknou strelou k pravej žrdi zvýšil na 2:0. Hostia znížili na 2:1 pred koncom zápasu po skrumáži pred Mackom z bezprostrednej blízkosti. Domáce mužstvo sa prezentovalo vysokou hernou disciplínou a morálkou, vďaka ktorej si pripísalo tri body.

Bohuslav Murárik, asistent trénera REaMOS-u: „Nečakali sme, že sa nám podarí zvíťaziť. Dali sme dva góly a súper sa nedokázal presadiť cez naše defenzívne rady. Na rozbahnenom teréne sa nedalo technicky presadzovať. Brankári to mali ťažké. Bolo veľa striel, ktoré boli ťažko chytateľné.“

Tento týždeň nastúpia futbalisti Lieskovca v sobotu v Prievidzi.

1. FC Košice - Vranov 3:5, Prievidza - Rimavská Sobota 0:1, Nitra - Rapid 2:1, Báč - Senec 1:2, Prešov - Senica 3:0, Šaľa - Humenné 1:1, Podbrezová - DAC sa nehralo.