Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Po slabom výkone zahanbujúca prehra

AS Trenčín – MŠK Žilina 1:0 (1:0) Gól: 7. Lieta

AS Trenčín – MŠK Žilina 1:0 (1:0)

Gól: 7. Lietava. ŽK: Šuhaj, Mičenec – Vomáčka, Zábavník. Rozhodoval Udvardy, 1 160 divákov.

AS: Volešák – Palša, Škrtel, Mičenec, Homér, Vaščák, Velický, Seman, Kamenský (67. Chomistek), Šuhaj, Lietava (46. Hanko). MŠK: Trabalík – Zábavník, Vomáčka, Labant, Aderaldo (46. Sninský), Kosmeľ (67. Ďurica), Bažík, Doležaj, Staš (35. Barčík), Šesták, Fabuš.

V zápase vôbec nebolo poznať, že hrá úradujúci majster so zachraňujúcim sa tímom. Trenčania si v zápase vytvorili 6 stopercentných gólových príležitostí, z ktorých jednu premenili a zaslúžene vyhrali. Žilinčania sa v šanci ocitli len dvakrát, gól však nedali.

Už v 7. min. nechala obrana žlto-zelených nepochopiteľne manévrovať Lietavu, ten spoza šestnástky vystrelil a k pravej žrdi otvoril skóre. V 11. min. rovnakým spôsobom unikal Kamenský, jeho strelu však stihol v poslednej chvíli zblokovať Labant. Na strane hostí opäť zniesol prísnejšie kritériá len mladý útočník Stanislav Šesták. V 29. min. po Bažíkovom rohu hlavičkoval tesne nad a o dve minúty sa nechal vytlačiť z dobrej pozície, takže sa stav nemenil. V 42. min. odcentroval Kamenský, ale hlavička Vaščáka skončila len v Trabalíkovom náručí. Minútu pred polčasom urobil Kamenský Labantovi „husle“, lopta sa dostala k Lietavovi, ten však zoči–voči Trabalíkovi volil nepochopiteľne namiesto strely prihrávku a akciu pokazil. Štyri minúty po zmene strán sa opäť po veľkej Labantovej chybe ocitol sám pred „Trabom“ Seman, gólman Žilinčanov však zázračne vyrazil. V 61. min. Kaminský odcentroval do malého vápna, Šuhaj však loptu pred prázdnou bránou nedostihol. Ak by v tejto fáze domáci vyhrávali 5:0, nikto by sa nemohol čudovať. Až v poslednej tretine zápasu futbalisti spod Dubňa zapli na vyššie obrátky a prišli aj šance. V 63. min. po Barčíkovom centri Fabušov teč poslala obrana nad bránu. V 72. min. zahodili hostia nemožné. Ďurica zoči-voči Volešákovi trafil do žrde a odrazenú loptu poslal Bažík hlavou vedľa brány. Vyrovnať mohol ešte v poslednej minúte Šesták, ale po Ďuricovom centri netrafil bránu.

Juraj Šimurka, tréner MŠK: „Tento zápas sa mi veľmi zle hodnotí. Nehrali sme dobre, aj keď sme si vypracovali nejaké šance. Naviac domáci šli za víťazstvom cieľavedomejšie. Táto prehra nie je vôbec radostná, čo sa týka mojej situácie. Ja si to plne uvedomujem, že ako tréner mám na tom hlavný podiel.“

V sobotu privítajú futbalisti MŠK Žilina pod Dubňom Ružomberok. Hrať by sa malo už o 20.00 h.

Ostatné výsledky: Inter – Dubnica 1:0 (0:0). Chalupka. Trnava – Banská Bystrica 1:1 (0:0). Fall – Pečovský. Petržalka – Slovan 1:1 (1:1). Krejčí – Hornyák. Ružomberok – Púchov. Števko 2, Pospíšil.