III. liga stred ŽILINA B – ŽIAR NAD HRONOM 2:2 (1

III. liga stred

ŽILINA B – ŽIAR NAD HRONOM 2:2 (1:0)

Góly: 13. Šimček, 85. Hrbek - 59. Páleník, 93. Flašík (z 11m).

Stretnutie považované za šláger kola sa odohralo na umelom trávniku MŠK a potvrdilo, že prívlastok mu skutočne patril. Okrem strelených štyroch gólov mohli obidve mužstvá pridať z množstva šancí ďalšie. Už

v priebehu prvých štyroch minút mohli hostia skórovať dvakrát, Kuciak reflexívne zachránil. Následne domáci Hrbek v 7. min. neuspel pri samostatnom nájazde, a z protiútoku mohli hostia skórovať. Domáci sa ujali vedenia v 13. min., keď z pravej strany nacentroval Martini a Šimček otvoril skóre. V 25. min. Ďurica po technickom uvoľnení nastrelil iba brankára a v 44. min. Šimček netrafil prázdnu bránu. V druhom polčase hostia prevzali iniciatívu, čoho výsledkom bol vyrovnávajúci gól, keď v 59. min prešiel center celou 16-kou a Páleník vyrovnal. Hra sa po góle pritvrdila. Záver stretnutia sa musel divákom páčiť. Najskôr v 85. min. Hrbek získal domácim vedenie, keď brankárom vyrazenú strelu na dvakrát dorazil do siete. V nadstavenom čase však Kuciak zbytočne fauloval útočníka hostí a z pokutového kopu Flašík vyrovnal. ŽK: Straka, Šimček, Martini, Kuciak - Kuric, Ceplák, Škorník.

R Palušák, 100.

ŽILINA B: Kuciak D. - Drahno M., Staš, Martini (78. Kaštan), Jamečný, Trhančík, Janiš R., Ďurica M. (46. Straka), Hrbek, Šimček, Minarčík (81. Mičica).

RUŽOMBEROK B – ČADCA

4:0 (3:0)

Góly: 12. Kurty, 15., 19. a 78. Bačík.

Mužstvá začali veľmi opatrne, nepresnosti boli na obidvoch stranách. V 4. min. bol Švento sám pred brankárom, ale strelil len do jeho nôh. Latiakova strela zo 16-ky išla len vedľa brány. Prišla 12. min., Zošák uvoľnil Kurtyho a bolo 1:0. V 15. min. Švento našiel Bačíka v 16-ke hostí, ktorý zvýšil na 2:0. V 19. min. sa zrodila najkrajšia akcia zápasu. Po prihrávke Zošáka Hloušek uvoľnil Bačíka a ten pridal tretí gól zápasu. Potom potiahol loptu Had z vlastnej polovice, ale jeho center nezúžitkoval Zošák a ani nabiehajúci Hloušek. V 35. min Kurtyho strelu Horniak s námahou vyrazil. Hostia sa až potom dostali do šance, ale Gábriš kopol vedľa. V druhom polčase sa hostia zamerali na obranu a vychádzalo im to až do 78. min., keď Bačík po Hlouškovej prihrávke obišiel aj brankára hostí a hetrikom uzavrel skóre stretnutia. V 80. min. Hadova bomba skončila v náručí Horniaka a do listiny strelcov sa mohol ešte dvakrát zapísať Zošák, ale jeho strely boli nepresné. ŽK: Mackura, Šulgan, Kavuliak.

R Glončák, 150.

ČADCA: Horniak - Časnocha, Gončár, Gábriš, Kavuliak, Jaroš, Šimášek, Šulgan (82. Privara), Mackura, Krištofík (46. Strapáč), Kanálik (82. Jarábek).

KYSUCKÉ NOVÉ MESTO - TURČIANSKE TEPLICE 0:1 (0:0)

Gól: 87. J. Jeťko.

Mužstvá začali veľmi pozorne a čakalo sa, kto urobí prvý chybu. Útoky sa striedali, ale dôsledné obrany nedovolili preniknúť do pokutového územia. Pozornosť si zaslúžil útok, ktorý v 13. min. založil Šidlo. Lopta sa dostala k Molnárovi, ale Kovalčík vyrazil. V prvom polčase sa viac hralo v strede ihriska a nikto si nevytvoril miesto na šancu. Do druhého polčasu nastúpili hostia v pozmenenej zostave a hra sa stala dynamickejšia. V 60. min sa mohli Kysučania dostať do vedenia, ale na bránkovej čiare zachraňovali obrancovia hostí. V závere domáci vyvíjali sústavný tlak na bránu hostí, ktorí sa dokázali ubrániť a nakoniec v 87. min strhli víťazstvo na svoju stranu. ŽK: Chovaňák, Bočej, Chovanec - Suchomel. R Hreus, 380.

KYS. N. MESTO: Kuciak - Michulek, Gapa, Šidlo (87. Horváth), Voška, Vlček, Čepela, Bočej (74. Macek), Molnár, Chovaňák (82. Záhradník), Chovanec.

LUČENEC – DOLNÝ HRIČOV

6:0 (4:0)

Góly: 2., 43., 63. Póch , 7. Püspöky, 45. Máč, 90. Mračko.

Omladený Lučenec sa chcel rehabilitovať za nepríjemnú prehru v Martine. Proti D. Hričovu bol jednoznačne lepším mužstvom. Pomohol mu k tomu aj vynikajúci úvod, keď v 2. min. na trestný kop Bereša vyskočil najvyššie Póch a hlavou otvoril skóre. V 7. min. sa domáci tešili druhýkrát. V skrumáži vo vnútri veľkého vápna sa najlepšie zorientoval Püspöky a bolo 2:0. Lučenec ďalej pokračoval v aktívnej hre, vytváral si šance a v závere polčasu sa opäť hlavou presadil Póch do prázdnej brány po nezištnej Máčovej prihrávke. Nakoniec sa dočkal aj smoliar Máč, keď po prudkom centri Püspökyho z 5 metrov tečoval loptu do siete. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil a domáci dvakrát opečiatkovali brvno hosťujúcej brány. V 63. min. bol na konci biliardovej akcie Póch a zvýšil na 5:0. Hostia sa do šance dostali v 73. min., keď spoľahlivý Prepelica urobil jedinú chybu, ale Bandúrov samostatný nájazd Michalík vybehnutím zneškodnil. Záverečnú bodku dal v 90. min. po rohovom kope Mračko.

ŽK: Koštek. R Čiernik, 350.

DOLNÝ HRIČOV: Kurota - M. Masný, Cabanda, Koštek (67. Novosedlák), Červenec, Kabaška, Mil. Masný, Randík, Vančík, Bandúr, Pekarík.

BYTČA - L. MIKULÁŠ 0:0

Domáci futbalisti odohrali veľmi dobrý zápas, no nepresadili sa v koncovke. Prvý polčas sa hral hlavne medzi 16-kami a bez výraznejších gólových šancí. Domáci postupne získali stred poľa, mali územnú prevahu, z ktorej však nič nevyťažili, keď im chýbala hlavne finálna prihrávka. V úvode druhého polčasu mal na hlave gól Beneš, no jeho hlavičku bravúrne zneškodnil Kubáni. Hostí podržal aj pri ďalších šanciach Takáča, Šelmeka a Beneša. Na opačnej strane chytil Klec gólovú strelu Blaščíka z bezprostrednej blízkosti. V 65. min sa pokúsil technickou strelou prekvapiť Čikota, no jeho pokus mieril vedľa. Napriek dobrému výkonu a bojovnosti domáci do konca zápasu gól nestrelili a hostia odchádzali domov s lichotivou remízou.

ŽK: Beneš - Laco, Juriga, Pitoňák. R Putra, 350.

BYTČA: Klec - Takáč, Gajdošík, Ďurdík (90. Chrenko), Klimík, Trnovec, Čikota, Šelmek, Beneš, Kadák (80. Bujný), Raždík.

1. Kremnička 17 13 2 2 27:9 41

2. L. Mikuláš 17 11 4 2 38:16 37

3. T Teplice 17 11 2 4 43:15 35

4. Žilina B 17 10 3 4 40:22 33

5. Žiar n/H 17 9 5 3 48:22 32

6. Ružomberok B 17 7 6 4 38:29 27