Rudinská vonku naplno, Stráňavy bez bodov

IV. liga, skupina SEVER Nižná – Stráňavy 1:0 (1

IV. liga, skupina SEVER

Nižná – Stráňavy 1:0 (1:0), 45.+ Koleják. Prvý polčas sa niesol v bojovnom nasadení. Obe mužstvá produkovali dobrý, technický futbal. Domáci boli v prvom polčase o nejaké percento lepší, šancí bolo ale málo. Nižná sa ujala vedenia až v nastavenom čase prvého polčasu po rohovom kope. Začiatok druhej časti bol vyrovnaný, hostia pridali na dôraze a agresivite a tentoraz boli lepším mužstvom oni. Vypracovali si niekoľko príležitostí, ktoré ale nedokázal premeniť ani Ondák, ani Bielik. Za predvedený výkon si Stráňavy zaslúžili minimálne bod.

R Halfár, 250.

STRÁŇAVY: Tatranský – Samec, Funtík, Mahút, Belko, Lubeck (75. Turský)), Bukovčan, A. Barošinec (65. Bielik), Ondák, Janči, Kello (62. Vilk).

Bánová – Valča 1:1 (1:1), 7. Comorek – 35. Horváth. V prvom polčase začali domáci dobre. Dali rýchly gól, keď po nacvičenom signále preletela lopta cez celú šestnástku a pri zadnej žrdi stojaci Comorek ju peknou prízemnou strelou dorazil do brány. Tento gól Bánovčanov uspokojil až tak, že upustili od svojej bojovnej a kombinačnej hry. Hostia hru vyrovnali a po chybe v strede ihriska nechytateľnou ďalekonosnou strelou Horváth krásne vyrovnal. Bola to jediná strela hostí v zápase, ktorá mierila medzi žrde a znamenala bod.... Po zmene strán domáci vyvinuli v snahe rozhodnúť veľký tlak, čistú šancu si však nedokázali vypracovať. Niekoľko striel z diaľky minulo bránu hostí. Súper z Valče v druhom polčase nevystrelil na bránu ani jedenkrát a s prispením slabého rozhodcu, ktorý ale výsledok neovplyvnil, ubránil remízu.

R Dvorštiak, 200.

BÁNOVÁ: Adamčík – Ďuratný (65. Bendík), Gruhling, Comorek, Dom. Pecko, Dan. Pecko, Bohiník (60. Červenec), Frátrik, Kubovich. Podmanický, Sulka.

Trebostovo – Krásno nad Kysucou 3:1 (0:1), 50. Ruttkay, 70. Mackura, 72. Smutný – 10. Jakubec. Domáci nastúpili na začiatok zápasu veľmi opatrne, čo hostia využili a už v 10. min. sa ujali vedenia po góle Jakubca, ktorý z pravej strany po prihrávke Kubicu stopercentne zakončil. V priebehu celého polčasu malo Krásno nad Kysucou viac šancí, ktoré po samostatných nájazdoch nepremenili ani Jakubec, Kopásek či Vaňovec, a tým pádom mohli hostia do konca polčasu viesť rozdielom dvoch-troch gólov. Po polovici stretnutia nastal neuveriteľný skrat v hre Krasňancov, ktorí boli dovtedy lepším mužstvom. Najprv v 50. min. po chybe obrany hosťujúceho mužstva Trebostovo vyrovnalo na 1:1 a v rozpätí 70. a 72. min. po opätovných hrubých chybách hosťujúcej obrany domáci dvakrát skórovali a bolo po zápase. R Coma, 100.

KRÁSNO NAD KYSUCOU: Šustek – Vaňovec, Chlebek, Švábik, Jozefík - Kubica, Gábor, Labák, Kasaj - Kopásek, Jakubec.

Lisková – Rudinská 2:3 (1:2), 30. a 73. Mikulka – 10. a 60. Marčán, 25. Súkenik. Na ťažkom teréne hrali lepšie hostia, keď po štandardnej situácii Závodník centroval na Marčana a ten z pravej strany trafil presne. V 25. min. po vyšachovaní liskovskej obrany a spätnej narážke strelou z prvej zvýšil na 0:2 Súkeník. Domácim sa podarilo v podobnej situácii po polhodine hry znížiť. Po zmene strán sa opäť po štandardnej situácii Závodníka na Marčana gólovo zablyslo (1:3), a hoci Mikulka opäť korigoval, na zvrátenie prehry to nestačilo. Na konci zápasu sa objavila veľká šanca na strane domácich, tú však zneškodnil brankár Juhazf. Päť minút pred koncom sa ešte hostia pokúsili zvýšiť svoj náskok, ale Šajnoha po samostatnom nájazde na bránu preloboval prázdnu bránu.

R Harezník, 400.

RUDINSKÁ: Juhazf – Kravec, Žabka, Marčan – Lisko, Zuziak, Súkeník, Gašinec, O. Kotrč (85. Luciak), – Šajnoha, Závodník (80. Brodňan).

Ostatné výsledky: Diviaky – Dolný Kubín 0:1 (0:1), Bača. Námestovo – Tvrdošín 0:0, Liptovský Hrádok – Bešeňová 0:1 (0:0), Hošala.

1. Nižná 15 9 3 3 31:13 30 (9)

2. D. Kubín 15 9 1 5 36:18 28 (4)

3. Rudinská 15 8 2 5 28:16 26 (2)

4. Námestovo 15 7 2 6 25:23 23 (-1)

5. Tvrdošín 15 6 4 5 25:21 22 (-1)

6. Krásno 15 6 4 5 24:23 22 (-2)

7. Bánová 15 6 4 5 14:19 22 (1)

8. Trebost. 15 6 3 6 19:23 21 (0)