Líder zvíťazil v Čiernom

V. liga, skupina A Čierne – Teplička 1:3 (1:1)

V. liga, skupina A

Čierne – Teplička 1:3 (1:1), 40. Zajac – 18. a 62. Belák, 90. Lisko. Od úvodného hvizdu hlavného rozhodcu Čunderlíka mali opraty hry hostia pevne vo svojich rukách. Vytvorili množstvo dobrých príležitostí, ktoré však nedokázali premeniť na úvodný gól. Už v 18. min. sa dostali hostia do vedenia po krásnej strele Beláka z 25 m do šibenice Malichovej brány. Vzápätí dostal Belák žltú kartu. Domácim sa podarilo skórovať v 45. min. po dobre zahratom priamom kope, keď loptu dorazil do prázdnej brány Zajac. Druhý polčas hráči Tepličky pridali. Vedenie na ich stranu strhol svojím druhým gólom v zápase Belák. V závere ešte prikrášlil víťazstvo Tepličanov Lisko, a tak si hostia odviezli z Kysúc zaslúžené tri body.

R Ľ. Čunderlík, 200.

ČIERNE: Malich – Stryček, R. Fonš, Miko, Unzetig (48. M. Fonš), Ovečka, Čanecky, Zajac, Gazdík, Kraina, Kriss. TEPLIČKA: Majerčík – Vydra, Králik, Hruška, Lisko, Adamus (65. Poliak), Mintál, Kisela, Belák (89. Krutý), Kopas (Mahút), Kozák.

Lietavská Lúčka – Rajec 0:0.

Nervózny zápas, v ktorom sa predstavili dve takticky vyspelé mužstvá. V prvom polčase hrali lepšie domáci hráči. Svojou kombinačnou hrou sa však dostávali len po šestnástku hosťujúceho Rajca. Po jedinej chybe hostí sa mohli Lietavčania tešiť, ale hlavička domáceho hráča išla tesne nad. V druhom polčase sa viac osmelili aj hostia, no výraznejšie sa nepresadili. Hra bola naďalej vyrovnaná, bez momentu, ktorý by oslnil oko diváka. Až v 80. min. hráči ukázali futbalový moment. Po chybe v obrane sa lopta dostala k Elogovi a ten krásnou strelou natiahol domáceho brankára. Do konca stretnutia sa už nič zaujímavého nestalo, a tak si oba tímy delia po bode. Dobrý výkon podala trojica rozhodcov na čele s hlavným Chudým. Rozhodoval: Chudý, 170. RAJEC: Šemkurič – Jakubec (75. Stašanok), Šupka, Ďurajka, Pekara (85. Bujný), Eloga, Mazák, Veselý, Krajčoviech, Strhar.

Varín – Strečno 1:1 (1:0), 15. Tnovec – 60. P. Sokolovský.

Zápas sa hral v slabšom tempe, šancí bolo na oboch stranách pomenej. Varínčania boli mierne lepší, ale vážne príležitosti si nevypracovali. Domáci skórovali ako prvý keď svoj útok dokázali využiť zásluhou Trnovca. Do polčasu si ešte vypracovali ďalšie šance oba tímy, ale gól nedali. V druhom polčase nenastala žiadna zmena a súperi sa do šancí dostávali len sporadicky, bez gólového efektu. V 40. min. dostal domáci hráč Prekop červenú kartu a musel ísť predčasne pod sprchy. Hostia pritlačili a chceli vyrovnať. Nakoniec sa im to podarilo, keď v 70. min. pridali a tlak dokázali zúročiť. Strelecky sa presadil striedajúci Peter Sokolovský. Tento gól zápas poznačil, keď hráči začali viac myslieť na obranu ako na útok. Do šancí sa nemohol dostať ani jeden zo súperov i keď bližšie mali ku gólu domáci. V 80. min. rozhodca odpískal pokutový kop, ale Kuchar nepotešil domácich priaznivcov, keď penaltu zahodil. Po nepremenenej jedenástke sa už len dohrávalo v strede ihriska. Konečný hvizd hlavného rozhodcu rozhodol o spoločnej deľbe bodov. R Ligas, 150.

VARÍN: Fogada – Nemček, Prekop, Zimen, P. Tichák, Repáň (Benadik), Brežný, I. Tichák (70. Lopušan), Trnovec, Kuchár, Repkovský. STREČNO: Hruška – Raško, C. Oberta, F. Oberta, Trhančík, R. Sokolovský, Praták, Kuba, Kadáš (76. P. Sokolovský), R. Sokolovský st. (48. Novák), Kan (50. Kubo).

Predmier – Skalité 2:1 (1:1), 23. Sluka, 69. Čička - 6. Ondrušek

PREDMIER: Štefun - Čička, D. Danížek (50. Rentka), Dodek, Minárik, J. Danížek, Uríček, Klus (85. Kopásek), J. Minárik (72. Nedeliak), Šluka, Šimoník. SKALITÉ: S. Tatarka – Mudrík, Sydora, Ľ. Serafín, Baroniak (45. Majchrák), Ondrušek, Čanecký (R. Časnocha), Nevedal, Privarčák, Gavlák, Mikula.

Makov – Rosina 2:2 (2:0), 20. Planeta (11 m), 25. Mihaylov – 65. Kaplanek, 80. Kopač. Ako sa dá „prehajdákať“ zápas dnes v plnej kráse predviedli futbalisti Makova. V 25. min. vyhrávali 2:0, a to im ešte rozhodca neuznal 1 gól. Zdalo sa, že hostia odídu s debaklom, pretože hostia sa dovtedy na nič nezmohli. Domáci plne ovládli hru, dobre kombinovali a predbiehali sa v zahadzovaní gólových šanci. Šok pre domácich fanúšikov prišiel po polčase, keď na ihrisku dominovalo mužstvo Rosiny. Hostia vycítili šancu a v 2. polčase mohli dokonca tento nepochopiteľný zápas pri troške šťastia aj vyhrať, keď Kopač išiel sám na brankára v poslednej minúte Krišica bravúrne zachránil. Podľa priebehu celého zápasu je v podstate remíza zaslúžená aj keď hlavne v domácej kabíne bolo veľmi dusno. R Beňo 150, ŽK: Planeta – Kopač.

MAKOV: Krišica – Bogáň (80 Maďari), Kubošný (87. Hajna), Baláž, Sojčák, Banetka, Kupšo (70. Pavlík), Šustek, Planeta, Pavelka, Mihaylov. ROSINA: Ďuriš – Kopač, Kais, Rostáž, Turský, Kadič, Holdák, Hejser, Ondat, Kopač, Kaplanek.

Stará Bystrica – Belá 3:1 (0:0), 56. a 73. Faktor, 60. Kolembus – 76. Seduch. V prvom polčase sa hralo medzi 16-tkami a dve šance si vypracovali domáci. Najskôr hlavičkoval Lipták, ale brankár Franek vyrazil loptu pred Mravca, ktorý z dvoch krokov nedal a v 36. min. Faktor trafil tvrdou strelou pravú tyč. Druhý polčas vyznel jasne pre domácich, ktorí vyvinuli veľký tlak a zúročili aj gólové šance. Po sérii rohov sa konečne v 56. min. podarilo skórovať Ľ. Faktorovi a vzápätí Koščál mieril zo 16-tky nad bránu. Po hodine hry mieril P. Faktor priamo na brankára, ktorý loptu iba vyrazil a Kolembus ju dokopol späť na 2:0. O chvíľu Lipták krásnou strelou trafil brvno a v 70. min. Koščál sám zoči-voči brankárovi trafil vedľa. O päť minút neskôr Ľ. Faktor predsa zvýšil na 3:0. Gólová odpoveď hostí z protiútoku znamenala už len korigovanie výsledku.

R Rohoň, 150.

STARÁ BYSTRICA: Čmiko – Litva, Lipták, P. Kolembus, L. Kolembus, Šumský (46.P. Faktor), Štrba, Mravec (38. Koščál), Ľ. Faktor, Matejčík, Griga (80. Králik). BELA: Franek – Seduch, Boháč, Korenčík, Mihalčatin, Ondráš, Šedík, Ševčík, Cabadaj, Vrábel, Čingel.

Kysucké Nové Mesto B Povina – Raková 2:1 (1:1), 3. Chládek, 70. Macek – 34. Kubizňa

Hostia nastúpili povzbudení víťazstvom z piatku v Belej v úlohe mierneho favorita. Domáci, aj keď nemali v zostave žiadneho hráča A-mužstva, podali nadšený a bojovný výkon, a hoci so šťastím, zaslúžene zvíťazili. Všetky tri góly v zápase idú na vrub brankárov, pričom domáci brankár Andel dostal gól dokonca zo 40 m, v závere však práve on trikrát svojich spoluhráčov zachránil. Škvrnou bojovného zápasu bolo vylúčenie hosťujúceho hráča na pokyn postranného rozhodcu. R Zachar, 70.

KYSUCKÉ NOVÉ MESTO B: Andel – Horvát, Holiaček, Rajtek, Janec, Kučera (46. Toka), Zradula, Chládek, Holáň, Špiriak (72. Lisko), Macek. RAKOVÁ: Nekoranec - Majerík, Poliak, Golis, Broš, Kovačík, Kubizňa, Jarábek (65. Šperka), Olšiak, Badžgoň (79. Šuška), Repák (81. Kotuľa). (ap, bm)

1. Teplička 18 11 3 4 45:23 36

2. L. Lúčka 18 10 3 5 36:17 33

3. Rajec 18 10 2 6 22:17 32

4. Rosina 18 7 6 5 25:20 27

5. K. N. M. B 18 8 3 7 26:44 27

6. Raková 18 7 5 6 28:25 26

7. Varín 18 8 2 8 31:30 26