Žlto-zelení po vydretom víťazstve stále 2 body za Bystricou

MŠK Žilina - Dukla Banská Bystrica 2:0 (1:0) MŠK

MŠK Žilina - Dukla Banská Bystrica 2:0 (1:0)

MŠK ŽILINA - SPARTAK TRNAVA 2:1 (2:0).

Góly: 31. a 40. Gottwald - 57. Kriss

Žilinčania na Trnavu v dohrávke 30. kola nevedeli dlho nájsť recept. Nakoniec im ho pozorne a dobre pozične hrajúci hostia ponúkli sami. Po polhodine hry, počas ktorej sa nič zaujímavé na trávniku neudialo, sa uvoľnil na pravej strane Barčík, poslal dlhý center na opačnú stranu a Gottwald, ktorý loptu stihol popod padajúceho Čecha trafiť do siete, sa mohol radovať prvýkrát. Domáci ožili, Gottwald päť minút po góle trafil vedľa brány, ale v 40. min. sa už nemýlil. Barčíkov center netrafil ideálne Bažík, lopta sa však od R. Konečného dostala k odkrytej bráne a Gottwald sa pohodlne zapísal do listiny strelcov druhýkrát. Do druhého polčasu vstúpili hostia s dvoma novými hráčmi, zmeny však bolo cítiť až po góle hostí v 57. min.. Husár poslal z pravej strany cez nestíhajúceho Staša do 16-tky loptu, tá prešla až ku Krissovi a striedajúci útočník "andelov" prekonal Muchu. Trnava potom začala na ihrisku postupne dominovať. Rozhodujúci úder jej mohli zasadiť domáci v 64. min., Gottwald však namiesto prázdnej brány trafil iba ľavú žrď. O dve minúty spálil tutovku po Krissovej prihrávke v 16-tke voľný Filip a ďalšie šance Trnavy odvracala obrana žlto-zelených len za cenu odkopov. Divákom strachujúcim sa o víťazstvo zabrnkal na nervy v poslednej minúte riadneho hracieho času Ujlaky, keď z priameho kopu opečiatkoval brvno žilinskej brány. Žilinčania nakoniec jednogólové dôležité víťazstvo ubránili a na vedúcu Banskú Bystricu strácajú stále iba 2 body.

Pred 3 237 divákmi rozhodoval Marczyk (Poľ.), ŽK: Labant, Barčík - Filip, Čech st., Ujlaky.

MŠK: J. Mucha ml. - Zábavník, Labant, Staš (90.+ Aderaldo) - Vomáčka, Štrba - Barčík, Bažík (46. Doležaj), M. Ďurica (68. Kosmeľ) - Šesták, Gottwald.

Ladislav Jurkemik, tréner MŠK: Zápas sme začali vlažne, súper nás predstihol v agresivite, vyhrával viac súbojov. Potom, čo sme nestrelili gól na 3:0, sme, naopak, inkasovali a začali hrať nepresne a rozhárane. Som rád, že sme vyhrali, ale hráči si musia uvedomiť, že nie každý zápas nastrieľajú súperovi tri góly.

Michal Kolárik

Ostatné výsledky 30. kola

Dubnica - Artmedia Petržalka 2:0 (0:0). 61. Švestka, 84. Dovičovič.

Matador Púchov - Inter Bratislava 4:2 (1:1). 13. Guľa, 63. a 65. Breška, 76. Belák - 15. Tomčák, 47. Halenár.

MFK Ružomberok - AS Trenčín 0:0.

Slovan Bratislava - Dukla Banská Bystrica 2:3 (1:2). 5. Šlahor, 65. Volf - 10. Vyskoč, 35. a 89. Jakubko.

PROGRAM 31. KOLA

18. mája (utorok) o 17.00 h: MFK Ružomberok - ŠK Slovan, Artmedia Petržalka - Dukla Banská Bystrica. O 18.00 h: AS Trenčín - Matador Púchov. 19. mája o 17.00 h: Inter - MŠK Žilina, Trnava - Dubnica.

PROGRAM 32. KOLA

22. mája o 17.00 h: Dukla Banská Bystrica - Spartak Trnava, ZŤS Dubnica - Inter Bratislava, Matador Púchov - Ružomberok. O 18.00 h: Slovan - Petržalka. O 20.00 h: MŠK Žilina - AS Trenčín.

1. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  3. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  4. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?