odštepný závod, ktorý obhospodaruje 560 ha pôdy, z toho 80 ornej. Väčšia časť pôdy sú lúky a pasienky, ktoré slúžia pre výrobu sena. Ostatné plochy spásajú ovce a jalovice. Hospodársky dvor v Súľove vlastní stodvadsaťkusové stádo jalovíc. Jalovice dochováva aj pre strediská v Jablonovom a Predmieri.
K úspešnému chovateľskému zámeru patrí šľachtiteľský chov 325 kusov bahníc a chov 32 plemenných baranov pre nákupné trhy. So svojími plemennými baranmi sa súľovské družstvo zúčastní na nákupných trhoch, ktoré sa budú konať 26. a 27. júna v Kremničke pri Banskej Bystrici. V roku 1999 si súľovský baran po prvýkrát odniesol z Kremničky cenu hlavného víťaza. Aj v tomto roku chce súľovské družstvo zabojovať o víťaznú trofej, aj keď na inom poli. Z chovu plemenných baranov sa postupne orientuje na šľachtiteľskú a pestovateľskú činnosť, v ktorej takisto siaha na najvyššie méty. Svedčia o tom čestné uznania, ktoré visia na stene v kancelárii súľovského družstva. V pestovateľskej činnosti sa zameralo na vyšľachtenie nového plemena krížením plemien „zušľachtená Valaška“ francúzskeho „Lacaune“ a „Východofrízskeho“ plemena. Toto kríženie prebieha pod dohľadom výskumného ústavu v Trenčíne. Jeho cieľom je vypestovať druh oviec so zvýšenou produkciou mlieka.
Oproti uplynulým rokom, kedy bol zvýšený dopyt po ovciach s produkciou vlny, v poslednom čase sú žiadané ovce s vyššou produkciou mlieka. Súľovský hospodársky dvor nadväzuje aj na staré osvedčené aktivity a venuje sa popri šľachtiteľskej činnosti chovu jahniat na odpredaj mäsa. Tento rok bol pomerne priaznivý, jednotková cena za ich predaj bola 105 Sk, čo je o 25 Sk viac, ako v minulom roku, kedy museli mnoho jahniat utratiť kvôli slintačke a krívačke. Plánovaná produkcia mlieka na tento rok je 75 000 l, je však závislá od poveternostných podmienok a stavu pasienkov. Z uvedenej produkcie chce súľovské družstvo časť odviesť Agrofarme Červený Kameň, s ktorou má dlhšiu spoluprácu. Ako vývozcovi jahniat im odovzdáva aj produkciu jahniat.