v druhých školách. Hýria farbami a detskou fantáziou. Vymaľovali si ich samotní žiaci. Je to vizitkou toho, že na tejto škole sa darí výtvarnej výchove, čo sa odrazilo aj v hnutí Stonožka, ktoré viac ako desať rokov na škole viedla pani učiteľka výtvarnej výchovy Uhliariková. Deti však získali ocenenia aj v iných výtvarných súťažiach, v ktorých sa pravidelne umiestňujú na popredných miestach. Jednou z posledných bolo Bienále detskej výtvarnej tvorby vo Veľkom Krtíši, kde získali množstvo cien. Svojími prácami si vybojovali prvé tri miesta. Zlaté pásmo (1. miesto) získala Mária Ďúriková, Strieborné pásmo (2. miesto) Gabriela Ochodničanová a Lenka Ferancová, Bronzové pásmo (3. miesto) Vladimír Lupták a Martin Labuda. Aj škola ako celok získala ocenenie. Vernisáž s odovzdávaním cien bola 7. júna v Modrom kameni. Svojími prácami sa deti zúčastňujú aj na výstavníckej činnosti. V týchto dňoch sa inštaluje v areáli kúpeľov Turčianske Teplice výstava prác žiakov školy. Svoje návrhy poslali žiaci aj do celoslovenskej filatelistickej výstavy Poštová známka, ktorá je v týchto dňoch nainštalovaná v Svadobnom paláci Bytčianskeho zámku.
V tomto roku sa žiaci ZŠ na Ulici mieru prezentovali v siedmich výtvarných súťažiach v rámci celého Slovenska. Spolu získali 23 ocenení, z toho 9 prvých miest. Mnohé práce ešte neboli vyhodnotené.
Škola spolu s Muzeálnou a galerijnou spoločnosťou mesta Bytče usporiadala začiatkom marca výstavu v Svadobnom paláci Bytčianskeho zámku na tému: Strašidielko z rozprávky. Na výstave sa prezentovali svojími prácami deti od 7 do 15 rokov.
V spolupráci s nórskymi aktivistami škola pokračuje naďalej. Žiaci maľujú pozdravy o zdraví pre nórsku Ligu proti rakovine v rámci Hnutia na vlastných nohách Stonožka.