Rajecké Teplice už druhé

V I. triede oblastnej futbalovej ligy Terchová si

V I. triede oblastnej futbalovej ligy

Terchová si minulý týždeň doviezla tri body z Bytče, túto nedeľu však doma podľahla Rosine. Hrabové prehralo, Rajecké Teplice-Konská zasa zvíťazili a tak sa dostali na druhé miesto. Pekné stretnutie videli aj fanúšikovia v Bytčici. V tabuľke okrem vedúcej Rosiny neostal po ôsmom kole takmer ani kameň na kameni.

Bánová B-Brezany – Turie 2:1

(0:0).

Góly domácich Podracký z pokutového kopu a Zavadzan.

Prvý polčas sa hral viac ako vyrovnaný zápas, o čom svedčí aj výsledok. V druhom polčase však domáci pritlačili a dali dva góly. Mali aj ďalšie šance, tie však nepremenili. Súper skorigoval výsledok asi 3 minúty pred koncom zápasu.

Zbyňov – Višňové 2:2 (1:2). Góly: Miroslav Miškovský, Mišiak, - M. Stromček, P. Stromček.

Zbyňov: P. Mikolka - J. Martinka, Peter Mikolka. M. Urík, Čerňanský, Jánošík, V. Martinka, M. Miškovský, Bielik, Mišiak, D. Miškovský, striedali R. Urík, Súkeník, Bohdal.

Višňové: Bulka - Vojtyla, Kotrbanec, Husárik, Laš, Petrák, P. Stromček, Šupej, Varinčiak, Strelička, M. Stromček, striedali Valica a Mitringa.

Hostia začali na ihrisku Zbyňova výborne. Z dvoch rýchlych protiútokov po pravej strane dali dva rýchle góly a do 15. minúty viedli 0:2. Domáci vyrovnali hru a z pokutového kopu znížili na 1:2. Desať minút pred koncom polčasu vylúčil rozhodca domáceho J. Martinku, lebo dostal druhú žltú kartu. V druhom polčase hrali teda domáci len desiati, ale súpera tlačili a peknou strelou z dvadsaťmetrovej vzdialenosti rovno pod brvno vyrovnali na 2:2. Svoju miernu prevahu však nedokázali viac zužitkovať. Pred koncom zápasu dostal červenú kartu P. Stromček z Višňového za urážku rozhodcu.

Dlhé Pole – Hvozdnica 1:0

(1:0).

Bytčica – Hrabové 2:0 (0:0). Góly Michal Mintál a Michulek.

Zápas bol jednostrannou záležitosťou domácich. Prvý polčas sa vyznačoval „jalovým“ tlakom domáceho mužstva, keď nevyužilo minimálne päť gólových šancí. V 2. polčase spresnilo útočnú hru a výsledkom boli dva ukážkové góly, pri ktorých boli hlavnými aktérmi Mišo Mintál a Michulek. V prvom prípade Michulek ideálne vysunul Mintála, ktorý s prehľadom prekonal brankára hostí. V druhom prípade zasa Michal Mintál nahral do stopercentnej gólovej šance Michulkovi a ten nezaváhal.

Zádubnie – Kotešová 4:1 (0:1).

Všetky štyri góly domácich dal Heiser.

Prvý polčas sa hral v réžii hostí z Kotešovej, druhý však už pevne držali v rukách domáci. O peknom výsledku rozhodol strelecký koncert Ladislava Heisera.

Terchová – Rosina 1:2 (1:1). Góly: Jančo - Kais, Petrovič.

Terchová: Závacký - Mažgut, Štefan Chovanec, Ondruš, Zajac, Jančo, Komačka, Peter Chovanec, Hanuliak, Bantúch, Kováč, striedali Boženík a Sotolár.

Rosina: Ďuriš - Vrabec, Adamčík, Turský, Kais, Smieško, Hodas, Vanoch, Ondák, Petrovič, Rácz, striedali Lasička a Kuba.

Hostia začali trochu iniciatívnejšie, potom sa hra vyrovnala a do 20. minúty sa na ihrisku prakticky nič nedialo. Potom hostia strelou zo šestnástky otvorili skóre, domáci odpovedali až v závere polčasu gólom do šatne. Druhý polčas sa hral medzi šestnástkami. Šance boli na jednej i na druhej strane, asi 8 minút pred koncom hostia zaútočili po pravej strane a presným centrom dali víťazný gól.

VTJ Rajecké Teplice-Konská – Bytča B 3:1 (1:1). Góly za domácich Orlinský a Úkrop 2.

Od začiatku sa v Rajeckých Tepliciach hral vyrovnaný zápas, hostia však hneď na začiatku dali gól a tlačili. Domáci hru postupne vyrovnali a tesne pred koncom polčasu aj skóre. Veľmi vyrovnaný zápas pokračoval aj v druhom polčase, 6 minút pred koncom sa podarilo hráčom Rajeckých Teplíc-Konskej streliť gól a o 5 minút na to ďalší.

14. Turie 8 0 2 6 8:21 2

Program 9. kola – sobota 28. septembra o 15.00 h: Bytča B - Zbyňov (rozhodujú Gaňa, Sluka, Knapec – Sandanus); nedeľa 29. septembra o 15.00 h: Rosina – VTJ Rajecké Teplice-Konská (Sluka, SsFZ - Ševcech), Kotešová – Terchová (Bariak, Milo – Papík), Hvozdnica - Bytčica (Hrabovský, Charbuliak - Baláž), Turie – Dlhé Pole (Taraba, Žiak), Višňové – Bánová B-Brezany (Gamboš, Minták - Schmidt). (bv)