Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Dolný Hričov a Bytča bodovali naplno

V III. futbalovej lige Stred prehrala len rezerva

Žiliny

Žilina – V poradí deviate kolo bolo úspešné pre zástupcov regiónu. Výhodu domáceho prostredia mali dve mužstvá. Využila ju však len Bytča, posilnená rezerva Žiliny Strážov s Lučencom len v závere korigovala výsledok. Najcennejší úspech zaznamenali futbalisti Dolného Hričova, ktorí zvíťazili na Liptove rozdielom triedy.

Liptovský Mikuláš – Dolný Hričov 0:3 (0:2), Sluka, Sedúch, Sedliaček (11 m).

Dolný Hričov: Klec – Ryboň, Vydra, Jánoš, Gottwald, Švec, Vančík, Sedliaček (75. Rašovec), Sedúch, Sluka (83. Michalička), Pikus (83. Kelo). Rozhodoval: Kahan, ŽK: Beňo, Juriga – Gottwald, ČK: Laco (L. Mikuláš), 100.

Futbalisti Dolného Hričova prišli na Liptov v odhodlaní bodovať. Od prvých minút zápasu si vynútili prevahu a bolo len otázkou času, kedy padne gól. Domáci sa v priebehu prvého polčasu nedostali do gólovej šance. Rozhodca neuznal regulárny gól Sluka, ale ten sa v 23. min. presadil hlavou – 0:1. Prišli ďalšie šance. Najlepší strelec mužstva Sedúch sa presadil a nechytateľnou strelou prekvapil domáceho brankára.

Druhý polčas začali futbalisti Dolného Hričova suverénne. V 63. min. domáci faulovali a zo značky pokutového kopu vsietil Sedliaček. Domáci po víťazstve v Selciach boli zaskočení koncentrovaným výkonom hostí. Ich pozornosť poklesla až v závere zápasu, ale jedinú nebezpečnú akciu domácich Klec bezpečne vyriešil.

Ing. Jaroslav Belaj, tajomník ŠK Dolný Hričov: „Naše víťazstvo je plne zaslúžené. Podali sme koncentrovaný a kvalitný výkon. Hráme lepšie ako doma. Najlepší výkon podal Sedliaček, ktorý rozdeľoval spoluhráčom pekné prihrávky a keďže sa darilo útočným hrotom Slukovi a Sedúchovi bolo o výsledku rozhodnuté. Teraz nás čakajú tri zápasy v domácom prostredí a verím, že si udržíme svoje vynikajúce umiestnenie.“

Čadca – Selce 2:1 (1:0), 43., 53. Baláž – 69. Faško.

Turčianske Teplice – Kysucký Lieskovec 2:2 (1:0), 7. Letrik, 65. Kravárik (11 m) – 52. Ševčík, 82. Nemčík.

Rakytovce – Podbrezová B 2:1 (1:1), 44. Mores (11 m), 69. Vigaš – 40. Pančík (11 m).

Žilina B Strážov – Lučenec 1:2 (0:2).

Góly: 84. Bažík (11m) - 10. Peter Iskra, 24. Póch. ŽK: Trhančík -Püspőky, Prepelica, Iskra, Nemčík. Rozhodoval Svrčina, ŽK: Trhančík - Püspőky, Prepelica, Iskra, Nemčík, 100.

Žilina B: Kuciak - Matúš, Filo, Špendla, Štaffen, Bažík, Kaštan, Laurinc, P. Drahno, Trhančík, Lokšík (59. Kubištel).

Hráči žilinskej rezervy nastúpili na stretnutie posilnení piatimi hráčmi širšieho kádra. V ich hre sa toto posilnenie neprejavilo, skôr naopak, hostia boli dôraznejší v osobných súbojoch, v rýchlosti a technike sa domácim vyrovnali, v koncovke boli efektívnejší, čo bolo hlavnou príčinou ďalšej domácej prehry.

V 10. min. urobil Špendla hrubú chybu v strede obrany a dôrazný Iskra ju využil na vsietenie prvého gólu. Aj pri druhom góle hostí v 24. min. svojimi chybami asistovali domáci hráči. Hosťujúci Póch zahral z ľavej strany rohový kop prudkou polovysokou strelou k bližšej žrdi, domáci Matúš zle pokryl protihráča a zaváhal aj brankár Kuciak, keď lopta skončila v jeho sieti. Do prestávky mohli domáci znížiť, avšak v 44. min. domáci Drahno zbrklo nastrelil iba ľavú žrď. Do druhého polčasu nastúpili domáci so snahou o zvrat, pridali na dôraze, vytvorili si miernu prevahu, výsledkom čoho bolo iba zníženie na 1:2 z pokutového kopu za zrazenie Matúša. Pokutový kop s istotou premenil Bažík.

Kysucké Nové Mesto – Kremnička 1:1 (1:0), 42. Šajnoha – 69. Hirka.

Bytča – Ružomberok 1:0 (0:0), 82. Bujný.

Bytča: Zubo – Čmárik, Zátek, Klimík, Beneš, Čikota (70. Bujný), Šelmek, Hornák, Chrenko, Hozdek.

Rozhodoval: Tokár, ŽK: Zátek, Klimík – Kročko, Žihľavník, Špánik, ČK: Špánik, 280.

Prvých dvadsať minút prvého polčasu bolo v réžii domáceho kolektívu, ktorý mohol dať dva góly. Najmä Chrenkova príležitosť na päťke bola gólová. Hostia potom prevzali iniciatívu na pár minút a Labaška nepremenil čistú šancu. Na druhej strane brankár Hajdúk zachraňoval pred Hornákom. Od záveru prvého polčasu mali domáci výhodu hry 11:10,

keď bol vylúčený Špánik.

Úvod polčasu začali Bytčania ofenzívne. V 48. min. však musel zachraňovať Zubo. Potom prišli príležitosti domácich. Čikota, Hozdek, Šelmek, Zátek, Hornák i ďalší mohli meniť skóre. Žiaľ, nepresné strely a nedôraz v záverečnej fáze ich pripravili o vyššie víťazstvo. To sa zrodilo v 82. min. zásluhou Bujného. Víťazstvo domácich je plne zaslúžené. Vytvorili si tlak, šance. O tom svedčí i jednoznačný pomer rohov 13:3.

Tomášovce – Žiar nad Hronom 1:1 (1:0), 35. Motoška – 50. Flašík.

16. L. Mikuláš 9 1 2 6 7:22 5

Výhodu domáceho prostredia bude mať len Dolný Hričov, Bytča a rezerva Žiliny cestujú na ihriskách svojich súperov.

Program 9. kola – sobota 28. septembra o 15.00 h: Žiar nad Hronom – Rakytovce (Repa), Kremnička – Žilina B (Petrák), nedeľa 29. septembra o 10.30 h: Ružomberok B – Liptovský Mikuláš (Poláček), o 15.00 h: Podbrezová B – Kysucké Nové Mesto (Pocklan), Kysucký Lieskovec – Tomášovce (Meliš), Selce – Turčianske Teplice (R. Gonda), Dolný Hričov – Čadca (Reguly – Králik, P. Chovanec – Jasenák), Lučenec – Bytča (Podhradský).

(lh, jb, mb)

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  8. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 11 007

Koronavírus Žilinský kraj: Pred odbernými miestami sa tvoria rady (minúta po minúte)

Sledujeme celoplošné testovanie na Covid-19 a monitorujeme odberné miesta v okresoch Žilina, Martin, Čadca, Tvrdošín, Liptovský Mikuláš a ostatných okresoch ZA kraja.