Regionálny futbal: Rajec nestačil na vedúci Makov, Strečno uštedrilo nováčikovi ďalšiu prehru

Teplička s Bánovou si vo vzájomnom zápase podelili body.

Futbalisti Bytče sa pripravujú od polovice januára. Ilustračné foto.Futbalisti Bytče sa pripravujú od polovice januára. Ilustračné foto. (Zdroj: Dominika Mariňáková)

IV. liga: Teplička, Bánová i Stráňavy s remízou

Teplička nad Váhom – Bánová 1:1 (1:1)
Góly:
38. Jánošík – 23. Mráz. Rozhodoval Ježík, 200 divákov. ŽK: Padala, Maliňák, Labuda, Beniač – Kubena.

TEPLIČKA: Poništ – Jánošík (84. Dzibrík), Padala, Blaščík, Surma, Maliňák, Labuda, Baláž (80. Jaššo), Beniač, Mrázik, Bugala R.

BÁNOVÁ: Juhás – Kubena, Lazar, Bendík (60. Adamčík), Štefánik, Horecký, Cisárik, Mráz, Harman, Jasenovský, Ďuratný.

Zápas medzi Tepličkou a Bánovou mal od úvodu dobré tempo, oba tímy chceli hrať futbal. Vedenia sa ujali hostia, keď sa presadil Mráz. V 38. minúte sa dostal center z pravej strany na zadnú žrď k Jánošíkovi, ktorý krížnou hlavičkou vyrovnal. V nasledujúcom priebehu si ešte oba celky vypracovali šance, no tie zostali nevyužité. V Tepličke sa zrodila zaslúžená remíza.

Bobrov – Stráňavy 2:2 (0:0)
Góly:
81. Backa, 90. Gočal – 59. Janči L., 85. (pen.) Janči M. Rozhodoval Slančík, 100 divákov. ŽK: Gočal, Mušák – Pleva.

STRÁŇAVY: Ďuríček – Brezáni, Lajš, Janči M., Janči L., Papala, Rolček (90. Hreus), Zajac, Chrachala, Pleva, Hanuliak (78. Kubica).

Všetko podstatné sa v Bobrove udialo až v druhom polčase. Prvý gól prišiel v 59. minúte, keď Stráňavy poslal do vedenia Lukáš Janči. V úvode záverečnej desaťminútovky najskôr vyrovnal Backa. O štyri minúty nariadil Slančík pokutový kop. K realizácii penalty sa postavil kapitán Marek Janči a poslal Stráňavy opäť do vedenia. Keď už sa zdalo, že hostia získajú tri body, vyrovnal v samotnom závere Gočal. Stráňavy tak remizovali na pôde nováčika súťaže 2:2.

Makov – Rajec 3:1 (2:0)
Góly:
26. Masnica, 39. Korček, 66. Srečković – 79. Drahno. Bez kariet. Rozhodoval Milan Jančo, 100 divákov.

RAJEC: Fraštia – Cúg (77. Bujný), Hájek, Drahno, Rybár, Miko, Hollý, Šimun (41. Kašuba), Person, Jeťko (68. Košút), Kordiš.

V mimoriadne chladnom počasí sa hral celkom dobrý futbal, k čomu prispeli obe mužstvá. Domáci lepšie kombinovali, prvú šancu si vytvoril Štefanec, ale namiesto strely zo siedmich metrov hľadal ešte lepšie postaveného spoluhráča. V ďalšej šanci sa ocitol Lukáš Masnica, ale jeho tvrdú strelu výborný Fraštia vyrazil na roh. Hostia sa spoliehali na brejkové situácie a vpredu sa skúsení hráči Kordiš s Jeťkom snažili využívať krídelný priestor. Domáca obrana na čele s Korčekom a brankárom Kňazovičom, ktorý sa často zapájal do hry, ale nedovolila hosťom ani náznak šance v prvom polčase. V 26. minúte zahrávali domáci priamy kop z 25 metrov, ktorý rozohral domáci kapitán Ometák tvrdou a umiestnenou strelou, ale brankár Fraštia opäť vytiahol skvelý zákrok. Na smolu hostí vyrazil loptu len pred seba a pohotový Masnica otvoril skóre zápasu – 1:0. Domáci v tejto fáze stretnutia prevzali iniciatívu, boli podstatne lepším mužstvom. Ďalšie šance Stolárika a Masnicu ostali nevyužité. V 39. minúte dobre hrajúci Korček peknou lavičkou po rohovom kope zvýšil na 2:0.

V druhom polčase prevzali iniciatívu hostia, bolo vidieť ich snahu o skorigovanie výsledku, ale domáca obrana stála na pevných nohách. Prím hrali obaja stopéri Šmehíl s Korčekom. Hostia zvyšovali svoju aktivitu, ale v 66. minúte po peknej akcii Srečković zasunul loptu do prázdnej brány a rozhodol o osude stretnutia – 3:0. Hostia v 79. minúte korigovali zásluhou skúseného Drahna, ktorý z hranice pokutového územia prestrelil domáceho Kňazoviča – 3:1. V závere mohol domáce víťazstvo poistiť Masnica, ale jeho delovku výborný Fraštia vyrazil na roh. Domácim v tomto zápas absentovalo viacero hráčov, a tak víťazstvo nad nováčikom potešilo. Pre ŠK Javorník Makov to bol posledný domáci zápas v tomto roku, keďže v týchto dňoch začne prebiehať rekonštrukcia hracej plochy, na ktorú klub získal dotáciu zo Slovenského futbalového zväzu.

Ostatné výsledky: Závažná Poruba – Staškov 4:2, Diviaky – Dolný Kubín 2:0, Žabokreky – Belá-Dulice 3:0, Rosina mala voľno.

Dohrávka 5. kola: Staškov – Teplička nad Váhom 2:0.

Góly:
10. Kadrliak – 44. (pen.) a 85. Červenec, 45. Putorík P., 54. Pavlica J., 87. Nekoranec. Rozhodoval Považan, 150 divákov. Bez kariet.

VARÍN: Ružička – Repáň, Šutovský, Cvacho (81. Ondráš), Ferjanec (76. Koňušiak Ľ.), Hruška T., Lopušan, Koňušiak P., Kadrliak, Rendek (76. Zavoďančík), Hruška P.

Varín sa ujal vedenia v desiatej minúte, keď po kombinačnej akcii prekonal Papajčíka Kadrliak. Hostia vyrovnali v 44. minúte, keď penaltu premenil strelou do stredu brány Červenec. O minútu Kysučania viedli. Nekoranec prešprintoval obrancu Varína, nahral Putoríkovi a ten prekonal Ružičku. Na rozdiel dvoch gólov dával po zmene strán Pavlica.

V závere hostia pridali ďalšie dva góly, presadili sa Červenec a Nekoranec. Kysučania si vezú z Varína víťazstvo o štyri góly.

Belá – Višňové 3:3 (2:1)
Góly:
26. (pen.) a 66. Ševčík, 45. Žingora – 5. Turský, 63. Ťažký, 72. Štefanica O. Rozhodoval Náther, 150 divákov. ŽK: Šipčiak R., Melišík – Štefanica O., Štefanica A., Ťažký.

BELÁ: Tichák – Macho, Kubík (79. Užák), Švec (81. Mihalčatin), Žingora (74. Michalec), Melišík, Šipčiak R., Ševčík, Čepela, Ševčík S., Svetlovský (53. Franek).

VIŠŇOVÉ: Vereš – Kočiš, Minarčik, Štefunda, Mano, Ondruš, Ťažký, Sventek, Štefanica O., Štefanica A. (81. Majtán), Turský (90. Gaško).

V súboji tabuľkových susedov sa rýchleho vedenia ujali hostia, keď Ticháka prestrelil Turský. Domáci zápas otočili vo svoj prospech ešte v prvom polčase po góloch Ševčíka a Žingoru. Višňové vyrovnalo v 63. minúte z kopačky Libora Ťažkého.

O tri minúty Belá opäť viedla, gól strelil Ševčík. V Belej sa však nakoniec body delili, keď v 72. minúte vyrovnal Ondrej Štefanica.

Bytča – Čierne 5:1 (2:0)
Góly:
34. Bajza, 42. Karafa, 62. Gajdošík, 70. Ďurica, 84. (vl.) Dirgas – 66. Puček. Rozhodoval Melicher, 100 divákov. ŽK: Ďurica.

BYTČA: Mučka – Malík, Gajdošík (84. Pavlík), Hudcovský, Bajza, Čikota, Gašperík (38. Mikula), Halama (90. Mičech), Ďurica, Karafa (68. Hrtánek), Schwarz.

Hostia pricestovali do Bytče nabudení a patrilo im prvých desať minút. Čierne však svoje šance využiť nedokázalo.

Domáci futbalisti čakali na brejky a využili hneď svoje prvé dve šance, keď sa presadili Bajza a Karafa. V druhom polčase Bytčania po aktivite pridali tretí gól.

Čierne sa však nevzdávalo a znížilo. Domáci futbalisti ale zabrali a pridali ďalšie dva góly. Výsledok je pre hostí krutý.

Kotešová – Predmier 2:2 (1:1)
Góly:
14. Valášek, 84. Krajči – 9. Pistovčák T., 62. Daniš. Rozhodoval Závodský, 120 divákov. ŽK: Kadák – Šebík, Husár, Daniš.

KOTEŠOVÁ: Polko – Stískala, Jandačka, Budiský, Daniš, Krajči, Mozolík P. (69. Patyka), Kadák (18. Kendy R.), Kendy P. (71. Papšo), Tabak, Valášek.

PREDMIER: Uríček – Husár, Klus T., Klus M. (87. Čillík), Bačík, Pistovčák T., Pistovčák S., Šebík, Rosa, Pobijak M., Smolka (34. Daniš).

V súboji tímov zo spodnej polovice tabuľky sa vedenia ujali futbalisti hostí, keď ich poslal do vedenia Tomáš Pistovčák. Vyrovnanie domácich prišlo o päť minút, keď sa presadil Valášek.

Po zmene strán sa vedenia ujal opäť Predmier po zakončení Daniša. Šesť minút pred koncom vyústila snaha Kotešovej vo vyrovnávajúci gól Krajčiho. Pre oba celky je to tak prvá remíza v sezóne.

Oščadnica – Strečno 1:2
Góly:
69. Gončár – 33. Oberta, 48. Štadani. ŽK: F. Fuňák, Gavlák, Gončár – Ilovšký, J. Beháň, Štadani, Oberta, ČK: 90. po 2. ŽK F. Fuňák, 90. Gončár – 83. po 2. ŽK Ilovský. Rozhodoval Anton Valíček, 100 divákov.

STREČNO: Matejčík – Ilovský, P. Beháň, Bielik (62. Kosa), Kormančik (67. Kašjak), J. Beháň, Samec, Štadani (77. Melo), Čičmanec (46. Syrovatka), Oberta, Barošinec (89. Tichý).

Nováčik doma privítal Strečno a ak chcel v tabuľke putovať smerom nahor, potreboval zvíťaziť. Hostia si však vypracovali dvojgólový náskok, keď sa presadil Oberta a krátko po obrátke aj Štadani. Oščadnici sa podarilo len znížiť Gončarom, a tak v tabuľke figuruje aj po ôsmom kole na poslednej priečke.

Ostatné výsledky: Skalité – Turzovka 5:2, Zborov nad Bystricou – Kysucké Nové Mesto 0:1.

1. Bytča 8 6 0 2 24:9 18
2. Skalité 8 5 2 1 18:7 17
3. KNM 8 5 1 2 17:5 16
4. Čierne 8 5 0 3 26:21 15
5. Višňové 8 4 2 2 19:10 14
6. Vysoká 8 4 1 3 18:14 13
7. Belá 8 3 4 1 21:19 13
8. Strečno 8 4 1 3 15:17 13