Futbal v regióne: Kompletný súhrn II., III., IV. a V. ligy

Aj počas ostatného víkendu boli na programe ďalšie zápasy jesennej časti.

Liptovský Mikuláš – MŠK Žilina B 1:0 (1:0)
Gól:
9. Očenáš. Rozhodoval Kozák, 305 divákov. ŽK: Sluka. ČK: 88. (po 2. ŽK) Šušolík.
ŽILINA B: Mandous – Herrera (80. Majštinik), Šušolík, Králik, Ďuratný – Michlík, Klec, Holúbek – Sluka, Otubanjo, Martinček.

Rezerva nevstúpila do zápasu ideálne, keď hra v úvode patrila Liptákom. V deviatej minúte zahrali domáci rohový kop, ktorý preletel celým vápnom, na konci ktorého si nabehol Očenáš a v páde prudkým zakončením nedal Mandousovi šancu – 1:0. Vo zvyšku prvého polčasu domáci dobre bránili a rezervu do väčších šancí nepustili. Prvý polčas, tak zaslúžene vyhral Mikuláš. Šošoni sa snažili v druhom dejstve vyrovnať, ale ich snaha sa končila na pozornej obrane alebo na Šavolovi. Domáci zase hrozili z rýchlych protiútokov. Rezerve sa vyrovnať nepodarilo, a tak odchádza z Liptovského Mikuláša bez bodov po jednogólovej prehre.

Ostatné výsledky: Lok. Košice – Podbrezová B 2:1, Pohronie – Šamorín 1:1, Bardejov – Sereď 0:0, Spišská Nová Ves – Skalica 1:0, Zvolen – Nové Mesto nad Váhom 1:1, Komárno – Poprad 0:4, Inter Bratislava – Trebišov 1:0.

III. liga

Liptovská Štiavnica – Teplička nad Váhom 4:2 (3:0)
Góly:
4. a 26. Gejdoš, 32. Vávro, 64. Mihálik – 72. Zajac, 75. Líška. Rozhodoval Oružinský, 100 divákov. ŽK: Líška, Pleva.
TEPLIČKA: Seman – Muráň, Ozimý, Hložný, Masnica, Zajac, Bugala R., Ďurka (32. Líška), Kubica (36. Pleva), Riecky, Kapusniak.

Zverencom Jozefa Bugalu absolútne nevyšiel prvý polčas duelu na Liptove. Hostí načal už v štvrtej minúte gólom Gejdoš. Bol to opäť Gejdoš, kto prestrelil Semana a zvýšil na 2:0. Efektivitu domácich v prvom polčase podčiarkol Vávro v 32. minúte. Po zmene strán zvýšil už na priepastných 4:0 Mihálik. Črtajúci sa debakel odvrátili v priebehu troch minút Zajac a Líška, ktorí znížili na rozdiel dvoch gólov. Hosťom sa už ďalší gól streliť nepodarilo, čo znamená, že z Liptova odchádzajú bodovo naprázdno.

Ostatné výsledky: Martin – Fiľakovo 5:0, Čadca – Krásno nad Kysucou 2:2, Rimavská Sobota – Lučenec 1:2, Námestovo – Kalinovo 2:1, Oravské Veselé – Žarnovica 0:0, Detva – Liptovský Hrádok 0:2, Nová Baňa – Banská Bystrica 1:1.

Dohrávky 8. kola: Čadca – Liptovský Hrádok 2:3, Oravské Veselé – Lučenec 1:2, Nová Baňa – Teplička nad Váhom 4:4 (Góly Tepličky: 3., 49. a 66. Kapusniak, 90. Masnica).

Góly:
12., 43., 56., 72. Červenec, 62. T. Gavlák. ŽK: Lysík – Mrázik, Mičiak. Rozhodoval Gregorec, 100 divákov.
ROSINA: Jurčenko – Kurucár (72. Mičiak), Gajdoš, Jaroš, Porubčanský, Mrázik, Bistiak, Hruboš, Tabak, Turčan, Šustek (61. Drexler).
Rosina pricestovala s mladým a behavým mužstvom, no Staškov povzbudený víťazstvom z Bytče vybehol na súpera s cieľom bodovať naplno. Domáci strelili už v prvom polčase dva góly a položili tak základ víťazstva. Do druhého dejstva vstúpila Rosina s odhodlaním zvrátiť stav, avšak pozorná obrana domácich a gólový apetít Červenca tomu zabránili. Zápas sa hral na veľmi vysokej úrovni a hostia ani za stavu 4:0 nezložili zbrane. Staškov však poistil svoje víťazstvo piatym gólom opätovne po brejkovej situácii.

Makov – Bytča 6:2 (3:1)
Góly:
4. Tasič, 18. Křenek, 41., Martuinka 53., 54. Králik, 74. Janita, 78. Lojdl – 7., 76. Mikoláš. ŽK: Tasič, Šmehíl – Daniš, Malík, Sýkora, Mikoláš, ČK: 66. po 2. ŽK Sýkora (BYTČA). Rozhodoval Rojček, 130 divákov.
BYTČA: Baláž – Daniš, Kocian, Malík, Pavlík, Sýkora, Čikota, Drbúl (56. Korbáš), Mikoláš, Gašperík, Eichler.
Na veľmi ťažkom teréne sa od úvodu hralo len na jednu bránu, z čoho pramenili tri góly v sieti Bytče. V druhom polčase sa enormný tlak domácich a prevaha ešte zvýšili, hralo sa prakticky na polovici hostí z Bytče. Domáci v zápase excelovali, výsledok je pre hostí ešte lichotivý.

Závažná Poruba – Bánová 1:3 (0:3)
Góly:
72. Perašín – 12. a 31. Gašperec, 22. Štalmach. Rozhodoval Holas, 150 divákov. ŽK: Perašín, Uličný – Lazar, Štalmach.
BÁNOVÁ: Tvrdý – Kubena, Surma, Lazar, Bendík, Mráz, Štalmach, Kincl, Ďuratný, Šramo (61. Krajiček), Sulovský (7. Gašperec).
Bánová bol v prvom polčase jasne lepšia a z veľkého množstva šancí aj tri využila. Prvý gól padol po kolmici Kincla na Gašperca, ktorý obstrelil brankára a poslal Bánovú do vedenia. V 22. minúte zakiksoval domáci brankár a loptu do brány doklepol Štalmach. O pár minút vysunul Lazar Gašperca, ktorý šiel sám na brankára a zvýšil an 3:0. V druhom polčase sa hostia prispôsobili hre domácich. Porube sa podarilo znížiť po ojedinelej šanci Perašína. Víťazstvo Bánovej je zaslúžené.

Tvrdošín – Stráňavy 1:2 (1:1)
Góly:
21. Lejko – 1. Jamečný, 88. Janči M., Rozhodoval Faber, 150 divákov. ŽK:
STRÁŇAVY: Šteiniger – Ivan, Janči L., Janči M., Čerňan, Bukovčan, Ševčík, Jamečný, Hrbek, Tandara, Chrachala.
Stráňavy začali svoj zápas výborne, keď hneď prvú krídelnú akciu zakončoval do prázdnej brány Jamečný – 0:1. Následne hostia aj pod vplyvom nepresných prihrávok dovolili domácim vrátiť sa do zápasu, keď hlavou znižoval kanonier Lejko. V druhom polčase patrila hra Stráňavám, no domáci hrozili zo štandardných situácií. Dve minúty pred koncom zápasu rozhodol o víťazstve Stráňav po individuálnej akcii Marek Janči. Hosťujúci tréner po zápase vyjadril spokojnosť s bojovným výkonom jeho zverencov, ktorí si na ťažkom teréne poradili s nepríjemným súperom.

Terchová – Dolný Kubín 4:0 (1:0)
Góly:
39. (pen.) Ďurica, 50. a 85. Puček, 80. Papala. Rozhodoval Bátory, 200 divákov. ŽK: Baričák (D. KUBÍN).
TERCHOVÁ: Sága – Perexta, Tlacháč, Papala (85. Sedúch), Ďurica, Baláž (79. Jánošík Š.), Puček, Michálek, Gallo, Jánošík J., Kačáni.
Vzhľadom na podmočený terén v Terchovej sa zápas hral na umelej tráve v Strážove. Hostia pricestovali nabudení, keďže ťahali šnúru piatich zápasov bez prehry a naopak, Terchová naposledy prehrala na svojom ihrisku v apríli minulého roka. Za Terchovú pohrozil v úvodných minútach Papala, ale jeho pokusy kryl skúsený Trabalík. Potom Papalov roh zakončoval do brány Kačáni, ale hosťujúci obranca vykopol na bránkovej čiare. V 39. minúte prísne nariadenú penaltu premenil Ďurica. V druhom polčase bolo na trávniku iba jedno mužstvo, keď hostia odišli kondične a Ságu neohrozili ani jednou strelou. V 50. minúte našla kolmica Ďuricu Pučeka a ten zvýšil na 2:0. Onedlho zakončoval Papala, ale jeho strela nemierila medzi tri žrde. V 80. min. Kačáni po individuálnej akcii nezištne vysunul Papalu a ten konečne prekonal Trabalíka. O päť minút sa zopakovala situácia z 50. minúty, keď Ďurica kolmicou opäť vysunul Pučeka a ten desiatym gólom v sezóne dal na 4:0. Posledné slovo v zápase mal Puček, ale jeho zakončenie po Tlacháčovom rohu skončilo na konštrukcii brány.

Ostatné výsledky: KNM – Trstená 6:0, Ružomberok B – Diviaky 5:0, Belá-Dulice – Žabokreky 1:2.

Dohrávky: Tvrdošín – Ružomberok B 1:5, Trstená – Belá-Dulice 1:1, Makov – Bánová 0:3 (Góly: 36. Martoník, 45. Štalmach, 47. Kincl).

Góly:
54. Gavenčiak, 75. Lušňák – 44. Laščiak. ŽK: Lušňák, Mikula, R. Špilák (SKALITÉ). Rozhodoval Hones, 200 divákov.
BELÁ: Tichák – Macho, Šipčiak, Laščiak (82. Hýll), Krška, Čepela, Melišík, Žingora, Franek, Ďurčan, Macho (70. Vrábel).
Na ťažkom teréne držali domáci hráči loptu na svojich kopačkách, ale iba v strede poľa, kde si krátkymi prihrávkami do šírky nevytvorili žiadne šance. Za pasivitu ich súper potrestal gólom po rýchlom brejku, v 44. minúte sa presadil Laščiak – 0:1. Do druhého polčasu nastúpilo Skalité o poznanie lepšie, posúvalo loptu rýchlejšie dopredu smerom k súperovej bráne a vytvorilo si viaceré šance. Gólovo sa najskôr v 54. minúte technickou strelou zaskvel Gavenčiak – 1:1. V 75. minúte bolo 2:1, skóre zápasu otočil obranca Lušňák. Do konca zápasu si domáce hráči ešte vypracovali ďalšie šance, no Ticháka už neprekonali. Negatívom duelu bolo vážne zranenie hlavy domáceho Mikulu.

Prečítajte si tiež: FOTO+VIDEO: Žilina sa vrátila do extraligy krutou prehrou Čítajte

Višňové – Štiavnik 4:3 (2:1)
Góly:
9. a 39. Sventek, 65. (pen.) Minarčík, 71. Povinec – 43. Gulán, 75. Pobiak, 87. Kahát. Rozh. Farsky, 150 div.. ŽK: Bambúch.
VIŠŇOVÉ: Pudík – Laš, Minarčík, Kočiš, Ondák, Ťažký, Povinec, Majtanik (7. Štefanica O.), Štefanica A., Papajčík, Sventek (82. Valica).
ŠTIAVNIK: Mištrík – Šutara, Piroha, Milúch (46. Hujo), Bambúch, Pobiak, Fujaček, Kahát, Lulák (56. Všelko), Možucha, Gulán.
V gólovej prestrelke padol prvý gól v deviatej minúte, keď spoza šestnástky napriahol Sventek a krásnou strelou otvoril skóre. V 39. minúte sa domáci tešili druhýkrát, keď po kombinácii s Augustínom Štefanicom vystrelil z rohu šestnástky ku tyčke Sventek. Následne domáci chybovali a ich zaváhanie využil na zníženie Gulán. Druhý polčas sa začal tlakom Višňového. Po vyše hodiny hry ušiel Ondrej Štefanica, ktorý bol faulovaný a nariadený pokutový kop premenil Minarčík. Na 4:1 zvýšil po peknej kombinácii s Ondrejom Štefanicom Povinec. Následnú nekoncentrovanosť domácich využili hostia na dva góly, ale na viac ako na zdramatizovanie zápasu im to nestačilo.

Rajecké Teplice-Konská – Varín 4:3 (3:1)
Góly:
18. a 75. Labuda, 32. Šimkulič, 45. Král – 10. a 77. Koňušiak, 69. Ceplák. Rozhodoval Hrivo, 80 divákov. ŽK: Seko, Padala, Král, Strhár – Ondráš.
R. TEPLICE: Kardoš – Švábik, Seko, Jamečný, Prieložný (76. Ganišin), Padala, Král, Jankech (76. Strhár), Labuda, Mano, Šimkulič.
VARÍN: Ružička (39. Kubovich) – Ondráš, Hruška, Bielik (46. Repaský), Repáň, Koňušiak, Kubala, Ceplák, Ferjanec, Kadrliak (85. Ďurana), Mydliar (46. Cvacho).
Hostia začali výborne, keď strelili gól a vypracovali si aj ďalšie šance, ktoré však nevyužili. Domáci hostí potrestali za nevyužité šance troma gólmi a zápas otočili vo svoj prospech. Varínu sa ešte v prvom polčase zranil brankár a do brány putoval Kubovich. V druhom polčase sa podarilo znížiť Ceplákovi, ale domáci odpovedali druhým gólom Labudu. O dve minúty však znížil Koňušiak, ale vyrovnať sa už Varínu nepodarilo. V hosťujúcom tábore panovala spokojnosť s hrou v druhom polčase, ale mrzeli nevyužité šance.

Rajec – Turzovka 2:1 (2:0)
Góly:
25. Person, 45. Jeťko – 47. Kašjak. Rozhodoval Labuda, 100 divákov. ŽK: Povinec. ČK: 67. (po 2. ŽK) Hollý.
RAJEC: Fraštia – Kašuba, Miko Mi., Hájek, Drahno, Rybár, Miko Ma., Hollý, Mazák (78. Ligas), Person, Jeťko (89. Osika).
Ak chceli futbalisti Rajca uspieť proti Turzovke, museli ustrážiť kanoniera Šmahajčíka, ktorý si drží priemer vyše dvoch gólov na zápas. V šlágri kola patril prvý polčas Rajcu. Najskôr sa presadil Person a gólom do šatne zvýšil Jeťko. Hosťom tento zásah neublížil, keďže hneď po návrate na trávnik znížil Kašjak. V 67. minúte putoval po sprchy Hollý, ale následný tlak hostia na vyrovnanie nevyužili.

Strečno – Čierne 2:2 (0:1)
Góly:
50. Ilovský, 54. Beháň M. – 30. Baláž, 69. Časnocha. Rozhodoval Tilesch, 150 divákov. ŽK: Beháň M., Barošinec, Beháň F., Cigánik – Staňo, Časnocha.
STREČNO: Rolko – Beháň M. (86. Slúčik), Tučník, Barošinec, Syrovatka (69. Kadaši), Oberta, Beháň J., Ilovský, Beháň F., Beháň P., Kán (82. Cigánik).
Prvý gól prišiel po polhodine hry, keď si voľný priestor našiel Baláž a poslal hostí do vedenia. Strečnu vyšiel vstup do druhého dejstva, keď v rozmedzí pár minút otočilo gólmi Ilovského a Mareka Beháňa skóre vo svoj prospech. Body sa nakoniec v Strečne delili, keď sa v 69. minúte podarilo vyrovnať Časnochovi.

Ostatný výsledok: Vysoká nad Kysucou – Rudinská 3:0.
Zápas Zborov nad Bystricou – Predmier bol odložený pre nespôsobilý terén.
Dohrávka 7. kola: Predmier – Belá 5:1 (Góly: 27., 45. a 78. Bajza, 82. Bačík R., 86. Pobijak A. – 52. Žingora).

1. Skalité 10 6 2 2 23:13 20
2. Čierne 10 5 4 1 25:16 19
3. Rajec 10 6 1 3 21:17 19
4. Strečno 10 4 3 3 18:22 15
5. Turzovka 9 4 2 3 29:17 14
6. Vysoká n. K. 10 4 2 4 26:17 14
7. Višňové 10 4 2 4 18:15 14
8. Zborov n. B. 9 4 2 3 13:14 14