Slovnaft Cup: Postupuje iba Bánová, Terchová a Stráňavy podali sympatický výkon

Dnes sa hralo druhé kolo futbalového Slovnaft Cupu.

Domáca Terchová súpera z Prešova potrápila. Domáca Terchová súpera z Prešova potrápila. (Zdroj: TOMÁŠ HLÁDEK)

Bánová – Martin 1:0 (0:0), postupuje Bánová

Gól: 74. Surma. Rozhodoval Butora, 300 divákov. ŽK: Lazar – Palenčár, Jesenský, Cíger.

BÁNOVÁ: Tvrdý – Tkáčik (59. Dzibrík), Šramo, Surma, Mráz, Sulovský (77. Hlucháň), Štalmach, Lazar, Sedliaček, Kubena, Bendík (84. Ďuratný).

Domáci mali v prvom polčase dve šance, avšak tie zostali nevyužité. Hostia hrozili najmä zo štandardiek, no tie si domáci postrážili. Po zmene strán korunovala Bánová svoj výkon gólom Surmu, ktorého našiel Štalmach. Pre hostí je prehra 1:0 milosrdná, nakoľko domáci boli lepším tímom prakticky počas celého duelu.

Trenčianske Teplice – Teplička nad Váhom 0:0 (4:3 po p.k.), postupujú Trenčianske Teplice

Rozhodoval Španka, 200 divákov. Bez kariet.

TEPLIČKA: Seman – Muráň, Milec, Kubica, Hložný, Riecky, Bugala R., Zajac, Kapusniak, Pleva, Líška.

Futbalisti Trenčianskych Teplíc privítali výborného súpera z treťoligovej Tepličky nad Váhom. Už v 1. min mohol otvoriť skóre Hamaňa, ale jeho prienik brankár zlikvidoval. Domáci mali v prvom polčase územnú prevahu a mali ďalšie štyri šance, ale do kabín sa šlo za bezgólového stavu. Po zmene strán Teplička zlepšila pohyb a domácich dvakrát podržal tuniský gólman Khouja. Na druhej strane pohrozili aj domáci, keď Ondrejíkov priamy kop skončil na spojnici. V kvalitnom zápase diváci gól nevideli, a tak o víťazovi rozhodli pokutové kopy. Tepličania v nich boli úspešnejší, keď sa presadil Šiko, Augustini, Krivda a Beňo.

Prečítajte si tiež: Regionálny futbal: Výsledky, tabuľky a komentáre Čítajte

Stráňavy – Dubnica 0:1 (0:1), postupuje Dubnica

Gól: 39. Jakúbek. Rozhodoval Šašváry, 200 divákov. ŽK: Zahranychnyy, Švec, Janco, Horecký (DUBNICA).

STRÁŇAVY: Šteiniger – Brezáni (46. Mikula), Janči M., Bukovčan, Čerňan, Janči L., Ševčík, Jamečný, Tandara, Hrbek, Rolček (66. Chrachala).

Domáci štvrtoligista nastúpil proti veľmi kvalitnému súperovi z Dubnice. Hostia hrali od začiatku mimoriadne disciplinovane a snažili sa o pekný moderný futbal založený na rýchlom pohybe. Stráňavy sa snažili súperovi vyrovnať a to sa im aj darilo. Dubničania však mali loptu častejšie na svojich kopačkách a v prvom polčase si vypracovali aj dve výborné šance. Jednu z nich aj premenili. V 38. minúte sa k lopte dostal Jakúbek a nedal šancu inak výborne chytajúcemu Šteinigerovi.

Po zmene strán sa opäť vyznamenal brankár Baníka, ktorý zneškodnil niekoľko čistých šancí favorita. Ani domáci nezaháľali, príležitosti Jančiho či Hrbeka však zostali nepremenené. V závere sa domáci pokúsili o vabank, hostia sa viac stiahli, ale najtesnejšie skóre sa už nemenilo. Zápas sa hral vo veľkom teple, ale v svižnom tempe, k čomu prispeli oba celky. V druhom polčase trápili obe strany kŕče, no hráči to napokon zvládli. Duel mal podľa domácej strany druholigovú úroveň, čo odmenili potleskom i diváci. Za predvedený výkon si mužstvá zaslúžia pochvalu, rovnako tak aj rozhodca, ktorý k jednotlivým situáciám pristupoval s patričným citom.

Prečítajte si tiež: V Nezbudskej Lúčke padol gólový rekord, pohár získali domáci hráči Čítajte

Terchová – Prešov 0:2 (0:1), postupuje Prešov

Góly: 27. Wiezik, 91. Katona. Rozhodoval Ihring, 620 divákov. ŽK: Gallo – Kačala, Miliutun, Adekunle, Wiezik, Maduka.

TERCHOVÁ: Sága – Perexta, Tlacháč, Vantúch Ju., Papala (75. Baláž), Ďurica, Puček, Michálek (80. Jánošík Š.), Gallo (82. Melišík), Kačáni, Cingel.

Terchová sa favorita nezľakla a od začiatku hrala s ním vo veľkom teple solídnu partiu. Hostia síce mali loptu viac na svojich kopačkách, ale do šancí sa dostávali len sporadicky. V 27. minúte však ukázal rýchle nohy a patričný dôraz Adekunle, ktorý našiel nekrytého Wiezika a ten sa zblízka nemýlil. V prvom polčase spálil veľkú šancu Puček, jeho pokus takmer prekvapil Taliana. Domáci brankár Sága si v prvom dejstve pripísal niekoľko dôležitých zákrokov.

Kto čakal, že Terchová po zmene strán kondične odpadne, ten sa mýlil. Domáci hrali nebojácne, snažili sa kombinovať a aj útočiť, no obrana hostí na čele s výborným legionárom Madukom odolávala. Prešov sa nedostával prakticky k ničomu, respektíve často boli jeho hráči veľmi nepresní. Domáci mohli vyrovnať, avšak trma-vrma vo veľkom vápne sa gólom neskončila. Domáci sa v závere pokúsili o vabank, hosťom vyšiel brejk, ktorý úspešne zakončil Katona a potvrdil víťazstvo 0:2.

Na výkon domácich sa dalo pozerať, čo vyzdvihol aj tréner FK Terchová Pavol Šuhaj.

Šimonovany-Partizánske – Rosina 3:1 (3:0), postupujú Šimonovany

Góly: 12. Gális, 20. Laurinec, 34. Víglaský – 86. Mrázik. Rozhodoval Gašparovič, 250 divákov. ŽK: Hrabčák.

ROSINA: Jurčenko – Gajdoš, Jaroš, Turčan, Zabavník, Porubčanský, Tabak, Mrázik, Bistiak (67. Šustek), Hruboš, Drexler (46. Hrabčák).

Rosina nezačala dobre a už po 20-tich minútach prehrávala o dva góly. Domáci si svoj náskok strážili a do polčasu pridali aj ďalší gól.

Po zmene strán sa prakticky už len dohrávalo, za hostí dokázal už len skorigovať Mrázik.